Рибен гювеч от уклей и друга дребна, дори морска риба

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Рибен гювеч от уклей и друга дребна, дори морска риба

Мнение от starcho »

Убаво ама как да я фана тая гад,ще хода при талянаджиите май
Аватар
mishkar
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Авг 21, 2007 9:58 am
Местоположение: софия

Re: Рибен гювеч от уклей и друга дребна, дори морска риба

Мнение от mishkar »

Убаво стана с уклей и червеноперка, само дето има костици и не е за децата, ама за мен е тамън - благодарим за рецептата....а беше свършил дома кромида та го правих с праз....
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Рибен гювеч от уклей и друга дребна, дори морска риба

Мнение от docenta »

mishkar написа:Убаво стана с уклей и червеноперка, само дето има костици и не е за децата, ама за мен е тамън - благодарим за рецептата....а беше свършил дома кромида та го правих с праз....
Абе, и с праз става, ама за праза знам една друга рецепта, дето я научих преди 40 години като бях войник в Бургас. Имаше един Бачо Кольо Старшината, цар на морския риболов, та ни направи паламуд с праз. После тая рецепта я кръстих "Голям праз" с паламуд и наскоро я пусках във вестника, в който работя, защото сега по магазините се появи приличен паламуд, а и праз има.
Ето ви я тук, за да не отварям нова тема:

„Голям праз” с паламуд на тиган

Продукти: 1 паламуд около килограм, 3 стръка праз/половин връзка/ , сол, лимон, чер пипер, 50 мл зехтин или царевично олио ,2 обелени леко кисели ябълки,1 ч.ч доматен сок, 1 щипка смлян розмарин.

Приготвяне: Почистеният паламуд нарязваме на филии с дебелина 2 см – мариноваме най.малко половин час с лимоновия сок, черен пипер и сол. През това време празът го изчистваме и нарязваме на колелца, а ябълките настъргваме на ренде, добавяме щипката смлян розмарин - разбъркваме и осоляваме. В тиган с капак слагаме 2 с.л зехтин и изсипваме половината от сместа. Върху нея нареждаме рибата и покриваме с останалата част от сместа и зехтина. Похлупваме с капака и задушаваме за около 2-3 минути на силен огън. Поливаме всичко с доматения сок, намаляме котлона и оставяме да се задушава за още 20 минути. Преди поднасяне се поръсва със смлян черен пипер и се гарнира с резен лимон.

Просто, ама вкусно, мааму стара :drinkers:
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Рибен гювеч от уклей и друга дребна, дори морска риба

Мнение от КИРО »

ОК Ники - това ще се пробва също..... :smt023
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”