Пъстърва на скара"КОРМОРАНСКИ"

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Пъстърва на скара"КОРМОРАНСКИ"

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

На Лазаров ден ме сполетя рибарско щастие на Безден , 5 пъстърви , едната 1430гр. , 47см. която филетосах и обезкостих ,за нея ще има друга тема ,а сега иде реч за другите 4.
Вечерта се събирахме на рожден ден и се помайвах какво да ги глезя , нали съм готвача на компанията , минах през Хита да огледам мръвките но се отказах защото на Цветница щях да отида до вилата и барбекюто беше сигурно та да не си развалям вкуса , раших да жертвам улова си от сутринта , но не просто да го жертвам, а така някакси катедрално и тържественно да стане .
Звъннах на баджанака да споделя идеята си и да го накарам да извади барбекюто на балкона , ма се почна една-а-а-а , мързиме да го зглобявам , сега ли се сети! А неговото е правено от джанта на кола ,джета ,на една стойка абе мераклийска работа , но уви , мързел!!
А аз не се отказвам лесно от идеите си , та през Практикер , взех едно готово заредено от тези за пикник и воала , готово!!!
От пазара взех всякакви зелении и салати и,......Абе я направо към рецептата , която кръстих скромно на мое име по разбираеми причини!


ПЪСТЪРВА ПО КОРМОРАНСКИ!

ПРОДУКТИ:
-Пъстърви (колкото има)
-Левурда (див чесън)-1 връзка
-Пресен лук (1 връзка , зелената част)
-1чч Вино (бяло)
-Масло (по възможност да не е нашенско , по разбираеми причини)
-Брашно
-Сол
-Пипер

начин на КОРМОРЕНЕ! Изображение

Изкормена и измита рибата се осолява и набрашнява от всякъде без да се изтръсква и се мята на загрятата скара , когато брашното изгори (почернее) се обръща ,като почернее и от другата страна е готова (логично) ако сте нетърпеливи сега е момента с лимона и изяждането и ,но не постъпвам в случая така а отпивам глътка стара Тетевенска сливова , гарнирана с доволно количество лед и леко с ножа се маха кожата която си е вече отделно мезе ,вадят се филетата по 4 на риба и се редят в плато ,леко се посоляват.!
За соса,мятам един тиган на скарата , кибрит масло ,като цвръкне ,ситно нарязаните пера лук и левурда, сол , за бързо се разбърква и се слага лъжица брашно ,бърка се като поеме маслото се сипва виното и се бърка , ако е гъсто се добавя водица и се отпива ракийка , на финала се слага бучка масло ,разбърква се ,ръси се черен пипер и се заливат филетата, отгоре на ситно зелени мерудийки и лимонче за украса!!
НЕ слагайте лимон по рибата или в соса , ще убие вкуса на виното!!!
време за приготвяне според сръчноста , на мен ми костваше 35 мин или чаша ракия :lol:

НАЗДРАВЕ И ДА ВИ Е СЛАДКО КАКТО НА МОИТЕ ПРИЯТЕЛИ КОИТО ОСТАНАХА ИЗУМЕНИ ОТ ВКУСА!
ето и снимки


ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениее това остава от рибата
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Gan4eff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 25, 2006 7:58 pm
Местоположение: Ямбол

Охх майкааа

Мнение от Gan4eff »

Зна4и реших да пробвам твойта рецепта Обачеедна от съставките не ми се получи или поскоро я няма по магазините в Ямбол.Значи купих барбекю купих и пастървата щот тука в Тунджа няма зелениики масла работи сичко ОК обаче ТЕТЕВЕНСКА СЛИВОВА Е НЕМОЖАХ ДА НАМЕРА БРАТЧЕ
Цепи,лепи,вулканизира......монтаж, демонтаж,баланс
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Охх майкааа

Мнение от AL KAPONE »

Gan4eff написа:Зна4и реших да пробвам твойта рецепта Обачеедна от съставките не ми се получи или поскоро я няма по магазините в Ямбол.Значи купих барбекю купих и пастървата щот тука в Тунджа няма зелениики масла работи сичко ОК обаче ТЕТЕВЕНСКА СЛИВОВА Е НЕМОЖАХ ДА НАМЕРА БРАТЧЕ
:wink: Абе що се занимаваш с таз съставка като при вас има Сливенска Перла :idea: Много мазна бе колега...... :lol: А за пъстървите кат гледам снимките майстор готвач трябва да е KORMORAN :?: Ама то си има и за това приказка ( жените готвят, а мъжете ЗГОТВЯТ!)
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Gan4eff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 25, 2006 7:58 pm
Местоположение: Ямбол

да бе да

Мнение от Gan4eff »

Има сливенска перла верно много е хубаваобаче е към 20лева киуоту аз по хубуу да зема уиски мноо скъпа да дам 20 кинта да ме боли глава после Аааа нема да стане пак ще карам с татювата компот грозданка ако е останала де те той май мрази да му замирише на ракия замирише ли ми и я уништожава веднага хаха
Цепи,лепи,вулканизира......монтаж, демонтаж,баланс
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Re: Охх майкааа

Мнение от Бат Мирче-5кила »

Gan4eff написа:Зна4и реших да пробвам твойта рецепта Обачеедна от съставките не ми се получи или поскоро я няма по магазините в Ямбол.Значи купих барбекю купих и пастървата щот тука в Тунджа няма зелениики масла работи сичко ОК обаче ТЕТЕВЕНСКА СЛИВОВА Е НЕМОЖАХ ДА НАМЕРА БРАТЧЕ
ако говориш за ЛЕФУРДАТА,не в Ямбол,ами в ПАРИЖ нема да намериш :lol: :lol: :lol: това ми е ЛЮБИМАТА мюрдия!!!я кажи,бе корморане,отде я берете тая лефу :lol: рда?
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

ган4ев,ган4ееев...НИЩО не си направил без див 4есьн от рецептата на корморано :lol: :lol: :lol: като дойда лятос ямболско да оставя детето,ще те светнем на лефурда,па ти мене на Тунджа :idea: :lol: :lol: стига корморана да си признае,4е на мен ве4е ми свьрши-бех си изсушил за специални слу4аи :oops:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Мнение от snegk »

При нас на дивия чесън му викат самардала.Имаго по поляните в изобилие.
Gan4eff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 25, 2006 7:58 pm
Местоположение: Ямбол

охоооо

Мнение от Gan4eff »

абе в ямбол див чесън по Ормана колкото изкаш тъй го газим пълно е циганите редовно го поскат и продават пълно е .5Кила заповядай в ямбол то на тунджа незнам колко ли риба ще остане от тез боклуци дето ги изсипват вътре ама има язовирчета колко щеш ама и на тунджа има местенца все още преди ямбол
Цепи,лепи,вулканизира......монтаж, демонтаж,баланс
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

в София на всеки по голям пазар има сергийки с пресни подправки целогодишно , фен съм на салата от домати , сирене и Босилек и зимата го има свеж , даже и по екзотични салати като РОКУЛА ма на мен ми бие на месо а салата дет не е расла на кокал не е за мен!
Иначе имам познати от ЛУКОВО , а там е пълно по поляните , които ми правят едно мезе дето си изгризваш Фалангите после ,

ПРОСТО ПО СЕЛСКИ , ВКУСНО ПО ФРЕНСКИ!

Левурда , нарязана ,1купа
Овче кисело мляко ,1 купичка (домашно)
Овче сирене,1 малка буца (домашно)
сол и олио , СЕДИ ГЪСТО КАТО, ХОЧ-ПОЧ(миш-маш)

Незнам дали при вас ще се получи защото има една тайна съставка а тя е 3 литрова дамаджанка с Луковска гроздова двоен препек , която никога не свършва ,вълшебна е ,всеки път когато отида е пълна , не смея да питам как става така за да не разваля магията !А аз още варвам в чудеса!!!!

Ето това е Луковския БЕЗАКЦИЗЕН Фокусник Изображение

А това е Барбекюто от КАРБОРАН Изображение И РИБАРНИКА Изображениев двора, има Кленчета ,Каракуди, Сомче, в плашешти размери! докато се разгорят дървата за скарата си чешеш крастата , абе ИДИЛИЯ!!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”