Италианска супа- рецепта

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
MartinRuskia
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 1:55 pm

Италианска супа- рецепта

Мнение от MartinRuskia »

Предлагам ви рецепта, пробвана от мен. Италианска супа или иначе казано: "тургаш всичко квото имаш" :) Става бързо и лесно, а ако имате талант и вкусно :)

Малко зехтин (около 2-3 супени лъжици)
Моркови, лук, репички – на вкус
500 мл. Домати от консерва
Една лъжица доматено пюре
Риган на вкус
Макарони – около 50-60 гр.
Малко чушки и магданоз
Зеленчуков бульон
Боб около 300- 400 гр.
Черен пипер на вкус
Пармезан (по желание, но аз го препоръчвам)
Супата се приготвя по сходен с нашия начин за приготвянето на зеленчукова чорба. Най- напред загряваме зехтина на котлона в тенджерка, добавяме лука и го запържваме мъничко за около 5 минутки. Добавяме морковите, ряпата и чушката. Междувременно нарязваме на ситно доматите и ги слагаме в тенджерата, заедно с доматеното пюре (ако предпочитате можете да сложете домашен доматен сос). Поръсваме със сол и черен пипер на вкус. Добавяме около 1, 5 литра вода и в нея разтваряме бульона. Вари се близо половин час на умерено силен огън и накрая добавяме пастата за 5 минути, последвана от боба за още толкова. След като се уверим че е напълно сварено, може да го сервираме в купичка с малко магданоз и пармезан поръсен отгоре.

Източник: https://italianfoodmaniac.wordpress.com ... %B5%D0%BF/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Mistor ribar
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm
Местоположение: софия

Re: Италианска супа- рецепта

Мнение от Mistor ribar »

Колега,ами къде е рибката???? Според мен не върви в форума,може в друг сайт.Извинявай и нищо лично.
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Италианска супа- рецепта

Мнение от dako71 »

Mistor ribar написа:Колега,ами къде е рибката
Ми като питаш да отговоря аз.
Пържиш десетина каракуди, оклеи и баубушки, махаш костите и месото в супата да поври.
Ето ти рибата. :D
Mistor ribar
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm
Местоположение: софия

Re: Италианска супа- рецепта

Мнение от Mistor ribar »

ОК, как не се сетих ?????????? не забрави ли слънчака?
Аватар
ivko69
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 10:55 pm

Re: Италианска супа- рецепта

Мнение от ivko69 »

Mistor ribar написа:ОК, как не се сетих ?????????? не забрави ли слънчака?
Представи си следната ситуация.....Излизаш сутринта от палатката и незнаеш какво ти се прави по-напред-да сереш ли,да повръщаш ли,да пиеш кафе ли или да доядеш салатата от предишната вечер,която е пълна с комари и пеперуди и в тоя момент виждаш една захлупена тенджара....Отваряш капака и вътре се е закротила тая супа...Мааааалиийй,кеф..Вземаш черпака и сърбаш докато ти се спукат ушите и чак тогава отиваш да сереш и т. н.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”