ЗАРГАН НА СКАРА

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

ЗАРГАН НА СКАРА

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

Малко импровизирах тука но се получи! почистих рибата , нарязах пресен чесън +зехтин +розмарин+сол+сока на 1 лимон ,и на скарата, има снимки (виж ми галерията) ,за тези които за първи път виждат ЗАРГАН! да спомена че има по кожата едни сини точки и най важното ЕДИНСТВЕНАТА РИБА СЪС РЕЗИДАВИ КОСТИ!!!! а устата е уникална ,няма втора ,толкова зъби не съм срещал в БГ!(ДОРИ И НА ОПАШКА С ПЕНСИОНЕРИ,да ме извинят) споменавам за тези белези защото един приятел го изхвърли , мислеше че се е развалил, а то ЗАРГАНСКА MУ РАБОТА!!! ако има ихтиолози да помагат !!!!! Та ял съм го пържен и с доматен сос на фУрна ,..... АМА СА ГО ПРОБВАХ И НА СКАРА, СВЪРШИ БИРАТА ТАА ГАД!!
Последно промяна от БОВСКИЯТ КОРМОРАН на Нед Мар 05, 2006 9:49 pm, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
givi
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Яну 07, 2005 12:35 am
Местоположение: ПЛОВДИВ

Мнение от givi »

KORMORAN БРАВО :lol: .Най-добрата комбинация е рибар+кулинар :lol: .Който не вярва да пита жената :? .
ХАЙДЕ ЗА РИБА!!!!!!!!!!!!!!!!
hrivas
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 31, 2006 4:59 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hrivas »

Сайрата също има резедави кости, и също е доста добра. на Женския даже я продават за зарган
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hristotihov »

Според мен колеги, каквато и риба да направиш на скара става добре, а и не е вредно като пърженето. Преди 2 години си поръчах в Ахтопол сафрид на скара, невероятен беше. Ако хвана по-голям шаран съответно с повече тлъстини, не го пържа защото както е мазен като поеме и много олио става холестеролна бомба, а и не е толкова вкусно. Слагам го на скара и там ефектът е обратен, мазнината се стопява и почти изчезва. Трябва да престои 1 ден в хладилника със сол и много лимон или оцет за да се стегне, да не залепва за скарата и да не се разпада. Едър шаран на скара - много по-вкусно от пържен шаран или свинска пържола на скара.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”