Зарибяване с бас

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Зарибяване с бас

Мнение от Д-р Флекс »

Кво да го готвим тоя бас :smt026 :smt046
Аватар
-Тони-
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Зарибяване с бас

Мнение от -Тони- »

Преди време имаше такава тема.
viewtopic.php?f=140&t=88418&hilit=%D0%B1%D0%B0%D1%81
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Зарибяване с бас

Мнение от Д.Граховски »

Д-р Флекс написа:Кво да го готвим тоя бас :smt026 :smt046

Абонирай се за кулинарния раздел, все нещо ще излезе :mrgreen:
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Зарибяване с бас

Мнение от Д-р Флекс »

Д.Граховски написа:
Д-р Флекс написа:Кво да го готвим тоя бас :smt026 :smt046

Абонирай се за кулинарния раздел, все нещо ще излезе :mrgreen:
Чети внимателно, преди да пишеш, шотландецо... :)
mitko1994
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 6:46 pm

Re: Зарибяване с бас

Мнение от mitko1994 »

За тези които се притесняват че баса ще изтреби другите видове мога само да им кажа че това е рибата която хвърля хайвер най-късно и си пази гнездото през това време така че той става активен най-късно от всички видове. Ако говорим за вид терминатор то това е щуката. До края на март е хвърлила хайвера и се храни с каквото и попадне. Щом всички смятат че зарибяването трябва да е тайна мисия в стил Джеймс Бонд, значи зарибяването в Бг е загубена кауза. Какво значи трябва да знаят 2-3 човека иначе всичко отива по дяволите?! Със този сиромашки манталитет да се яде всичко що мърда каквато и риба да се пусне все си е тая. За тези от вас които смятат че баса не е вкусен мога да ви кажа че има крехко бяло филе като на бялата риба и не прилича на гнусния мазен шаран на който му трябват два лимона за да претъпиш умопомрачителния му вкус на тиня. Регулатор на баса може да бъде щуката за целта обаче трябва хората да регулират щуката защото тя е на върха на веригата във всеки един водоем в който я има. За жалост обаче не смятам че може да се стигне до такова ниво на баса защото явно разпространи ли се, вместо инициативата да се подкрепя от "колегите" те я смачкват. Ако някой има информация от къде може да се купят басчета за зарибяване да пише на по темата или на лично.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Зарибяване с бас

Мнение от bogno »

mitko1994 написа:За тези които се притесняват че баса ще изтреби другите видове мога само да им кажа че това е рибата която хвърля хайвер най-късно и си пази гнездото през това време така че той става активен най-късно от всички видове. Ако говорим за вид терминатор то това е щуката. До края на март е хвърлила хайвера и се храни с каквото и попадне. Щом всички смятат че зарибяването трябва да е тайна мисия в стил Джеймс Бонд, значи зарибяването в Бг е загубена кауза. Какво значи трябва да знаят 2-3 човека иначе всичко отива по дяволите?! Със този сиромашки манталитет да се яде всичко що мърда каквато и риба да се пусне все си е тая. За тези от вас които смятат че баса не е вкусен мога да ви кажа че има крехко бяло филе като на бялата риба и не прилича на гнусния мазен шаран на който му трябват два лимона за да претъпиш умопомрачителния му вкус на тиня. Регулатор на баса може да бъде щуката за целта обаче трябва хората да регулират щуката защото тя е на върха на веригата във всеки един водоем в който я има. За жалост обаче не смятам че може да се стигне до такова ниво на баса защото явно разпространи ли се, вместо инициативата да се подкрепя от "колегите" те я смачкват. Ако някой има информация от къде може да се купят басчета за зарибяване да пише на по темата или на лично.
Имам наблюдение относно водоем зарибен с бас.Преди се ловяха каракудки,костури и др.От 2-3 години всичко това изчезна .Баса в началото се ловеше сега и той намаля.Не съм го ял но мисля че не е по различен от костура.Та равносметката е -от водоем с рибно разнообразие се отива към обезрибен водоем във всяко отношение.Защо баса не се умножава за сметка на другите риби?Или го излавят или много малко риби оцеляват през студовете.Факт е че в страни където се зарибява с него по отдавна не е разпространен масово.А въпросния водоем е прозрачен и в него колкото и да се обикаля не може вече да се види дори слънчак какъвто преди имаше много.Виждат се много рядко само басове
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
harry_lom
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 11:44 am

Re: Зарибяване с бас

Мнение от harry_lom »

Djokata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 29, 2016 7:15 am

Re: Зарибяване с бас

Мнение от Djokata »

Здравейте, така и не разбрахме.. някой знае ли къде се има бас или не?
harry_lom
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 11:44 am

Re: Зарибяване с бас

Мнение от harry_lom »

Доколкото знам - яз. Дяково.
Публикувай отговор

Обратно към “Зарибяване и Еко-акции”