Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Модератори: Павел Иванов, Кърцата

alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от alankulu1987 »

didoto84 написа:До кога е крайния срок за събиране на средства.
За сега все още не е определен краен срок, но най-вероятно около 4-5 дена преди акцията.

Имайте на предвид,че сметката ще остане открита, като идеята е да се събират пари в нея
и тази година да има поне още една таква акция ;)
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от danev69 »

Изображение

:!: :!: :!: В повечето риболовни магазини в Пловдив,вече има поставени кутии за събиране на средства за зарибяването на яз. Пасъчник. :!: :!: :!:

:smt023 :smt023 БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ ПОМОГНАТ :smt023 :smt023
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от alankulu1987 »

Нещо активността в тази тема замря ....

Колеги, информирам ви,че наши приятели от магазин Promix до билата на 6-ти септември,
осигуриха 100 бр. ръкавици + 100 бр. чували за отпадъците за което им благодаря от сърце ;)

Остават 20 дни до един от най-хубавите рибарски празници на годината - почистването и зарибяване на яз. Пясъчник

Нека покажем,че българите може да сме единни и заедно да възвърнем Пясъка в старият му вид,
а имено в едно място, което беше любимо не само на риболовците,а и на техните семейства :)
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от alankulu1987 »

Подробности за часа и мястото на сбора ще се публикуват до няколко дни ;) Всички желаещи ще бъдат уведомени и на ЛС
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от danev69 »

danev69 написа:Изображение

:!: :!: :!: В повечето риболовни магазини в Пловдив,вече има поставени кутии за събиране на средства за зарибяването на яз. Пасъчник. :!: :!: :!:

:smt023 :smt023 БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ ПОМОГНАТ :smt023 :smt023
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
moncho772000
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 1:25 pm
Местоположение: софия жк,младост,1

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от moncho772000 »

Нашата идея за зарибяване на 26 е.за парите които сме събрали да купиме бяла риба.
Аватар
borislav_v
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 9:29 pm
Местоположение: с.Житница

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от borislav_v »

И последно каква риба ще се купува за зарибител
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от alankulu1987 »

Да внеса малко разяснение.
Има поставени касички в няколко магазина в Пловдив :

Риболовен свят до Макдоналдс
магазин Кондор на ул. Родопи
Риболовна мания (Митко и Дидо)
Томакс в Смирненски
Малкия Томакс на В. Априлов
магазина на Митко Къдравия
Промикс-1 бул Марица 54
Промикс-2 бул Марица 154
Корморанката до бензоностанция Арена в Тракия
Риболовен магазин в блок 190-А Тракия до новото кметство

До всяка касичка има лист на, който се записват имената на дарителите + сумата,която даряват + какъв вид риба биха желали да се зариби в язовира, като ще се постараем зарибяването да се извърши, като се съобразим с желанието на хората. При всички случай около 30 % от събраната сума ще иде само и единствено за толстолоб, понеже той е жизнено важен за подържането на живота в язовира, тъй като фитопланктона лятно време отнема голямо количество от кислорода във водата и без липсата на свежа вода, която да се влива в язовира на рибите буквално им се разказва играта, особено на бялата риба. Видовете към, които за сега се изявява най-голямо желание за зарибител са - Шаран,Амур и Сом. Ще наблегнем главно на тези риби.
moncho772000
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 1:25 pm
Местоположение: софия жк,младост,1

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от moncho772000 »

къде ще бъде яфката???????
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от alankulu1987 »

moncho772000 написа:къде ще бъде яфката???????
Най-удобното място е под дупката. Пътя е перфектен и брега е полегат и идеален за зарибяване.
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от alankulu1987 »

Остават броени дни до най-мащабната акция на яз. Пясъчник до сега !!! Почистване + зарибяване.
Рибките вече са уредени, като ще бъдат пуснати в язовира след почистването на бреговете.
Сборен час - 10:00 на стената ! Нека покажем на цяла България,че заедно сме силни.
vanadium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2004 3:21 am
Обратна връзка:

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от vanadium »

Браво колеги, респект.
Mgzr
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Апр 22, 2014 8:58 pm
Местоположение: България- Хасково-Англия

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от Mgzr »

Колеги страхотни сте !!! Защо и в другите язовири няма такива акции ,аз например с удоволствие бих го направил ,но за жалост не съм в БГ
НО КоЛеГИ Ако се намери някой добър човечец от Хасково или областта който да ми помогне да реализирам едно такова еко-шествие да го нарека примерно на яз.Тракиец обещавам самият аз да дам доста прилична сума за зарибителен материал !! През септември месец тая година се връщам в Бг за краткото време от 4 седмици дали някой ще подаде ръка за малко помощ към кого да се обърна за една такава инициатива моля дайте съвет! ПП. Моля модераторите да ме извинят ако темата е не на място ! Благодаря
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от danev69 »

bigfish133 написа:Така ... Ами дойде време за равносметки , защото пролетната кампания за набиране на средства за зарибяването на яз. Пясъчник завърши ! Ще постна засега приходите , които са постъпили в касичката на "дружеството" от различните източници , а когато ми остане малко повече време и ако имате желание - ще опиша всяко едно левче , което е постъпило при мен ! Сметката е следната :

В банковата сметка са постъпили приходи на стойност 560 лв.

Събраната сума от риболовните магазини в гр. Пловдив е 1485.50 лв.

Сумата в брой , която съм събрал у мен от колеги риболовци , включваща и парите събрани на състезанието на язовира е 590 лв.

Общо тотал : 2635.50 лв


Ако сложа ръка на сърцето си и кажа , че в началото на кампанията съм вярвал , че ще съберем толкова пари със сигурност ще излъжа ! :oops: Благодаря на всички , които опровергаха очакванията ми (ни) ! Няма как да не благодаря и на двата магазина в града , благодарение на които сметката ни набъбна значително - това е магазина , където работят нашите момчета Краси и Пецата - Промикс 2 , както и магазин Риболовна мания (Митко и Дидо) ! Разбира се "вина" за това имат и шефовете на тези магазини ;) . Благодаря и на всеки колега , отделил от бюджета си макар и 50 стотинки , за да подпомогне инициативата , както и на двата риболовни клуба дали своята съпричастност - "Стари видри" и Спининг клуб "Марица" ! Абе имената са много и сега няма как да ги изброявам , затова Благодаря на всички ! :smt023 :smt023 :smt023

Умишлено засега не споменавам за кое колко пари ще бъдат изхарчени , за да не окаръча работата :D ! Утре , живот и здраве след офанзивата , ще направя и това . Успехи !
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
seeker2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 11:26 pm

Re: Почистване и зарибяване на яз. Пясъчник - 26.04

Мнение от seeker2 »

Пожелавам слъчево време и спорна работа на всички включили се в акцията !Жалко че немога да участвам ,но ще компенсирам.Евала на организаторите!...от такива хора се нуждае всеки язовир
Кеф ,цена няма
Публикувай отговор

Обратно към “Зарибяване и Еко-акции”