Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от Chromeo »

Здравейте, колеги :) Имам проблем със въпросната макара тъй като се счупи на доста особено място. Домашният любимец се заигра с покривката на масата и ми докара тези ядове:
Cor1.jpg
Cor2.jpg
Въпросът ми е има ли трайно решение на проблема в някакъв вид ремонт и какъв да бъде той ? Благодаря предваритрелно, поздрави :?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от Д.Граховски »

Аз съм чупил две макари на същото място и просто не видях начин да се оправят. Може би ако някои успее да изработи нещо като метална скоба която да бъде нещо като свързващо звено между двете неща. Имаше една такава макара на Окума направена на две части нарочно при счупване само сменяш пластмасата(графита) и си готов.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от kevlar »

Здрасти колега.
Освен с "течен метал" или специялните лепила и след това,да се приспособи скоба с два отвора(единият за парчето,другият за макарата) и с болт и гайка да се стегнат,за друго не се сещам.Но,това винаги,ще си остане слабо място.Успех
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от Chromeo »

Мен основната ми идея е да се закрепят двете части тъй като пасват идеално и да се залеят епоксидна смола ?
catch a fish or die trying !!!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от chirusa_bg »

Ще стане със смола, но включи и двете дупки в детаила. Ако добавиш и арматура ще стане много здраво и надеждно.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от bacho acho »

Смолата няма да държи.По добре с течен метал,но преди това направи основа с метална мрежичка и после заливаш с течен метал.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от rap66 »

Ако не те притеснява външния вид, има трайно решение. Добре обезмаслените части се залепят с качествено епоксидно лепило, като след залепването се стегне здраво през 1-ви е 3-ти отвор (счупена е през 2-ри). Изпичането на епоксидната смола на 60-70C за няколко часа значително увеличава якостта и. След като изсъхне лепилото, купуваш си един дебел китайски брейд с подходящ цвят и почваш бандажирането през 1-ти и 3-то отвор-пласт брейд, пласт епоксидна смола. "Течния метал" също е епоксидна смола с пълнител евентуално.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от fozi073 »

Добре бе от какви материали ги правят тези макари :rolleyes: , е гати слу4ката,ако ти попадне такава втора у-ба изгодно да вземеш,ще ти останат и за резервни 4асти ,но както и да я отремонтираш едно съмнение остава и малко дразнещо ще е когато я погледнеш.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от pampasa »

Ако не ти се занимава - изпрати ми я и ще ти я оправя - безплатно :wink: Единствената разлика от другите макари ще е ,че отворите на тази няма да са видими.
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
doikov
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 1:42 pm
Местоположение: Берковица

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от doikov »

Колега знам ,че темата е от преди година,но случайно търся такава счупена макара ако не си я оправил?
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Cormoran Black Master - ПРОБЛЕМ !?!?

Мнение от Chromeo »

Не ми остана време да я оправя и заедно с другите две здрави заминаха при новия си собственик.
catch a fish or die trying !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”