Проблем с Ямаха 20кс

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

bobo_33333 написа:Да ,автоматичният смукач и при двамата прави беля,същите симптоми.
Ако можеш да вземеш от някой да пробваш,че цената е над 300лв
Явно им е проблем този автоматичен смукач, след като и на двигател е направил проблем. Моя го разкачих и му подадох директно 12волта, както беше показано в един от клиповете, които ми прати колегата "Мич". Това което видях, би трябвало да работи, защото си променя дължината тази игла на смукача, нооо незнам. Освен ако няма нещо запушено в карбуратора в частта, където е смукача.

Да...това е най-добрият вариант , но много трудно можеш да накараш човек да си разглоби, иначе перфектно работещия си двигател, за да ти даде на теб някаква част да я пробваш...Благодаря на всички за отзивите

ПС..вчера забелязах още нещо притеснително - нивото на маслото се е покачило двойно...до горе е . Предполагам, че е бензин в маслото, но не съм сигурен от къде може да е влязъл този бензин
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

Вчера свалих карбуратора, разглобих го целия, изчистих го и го продухах и. Бутнах малко настройката на въздуха и тази сутрин с нетърпение, когато запалих двигателя, установих че може да го форсирам без да гасне и то минута след като съм го запалил. Не искам да бързам да се радвам , ще го следя няколко излета как се държи и дано проблема да е отстранен - за което ще пиша разбира си.
П.С...едни въпрос към запознати - възможно ли е да влиза бензин в картера /в маслото/ през бензиновата помпа. Едно време на Ладите и Жигулите влизаше точно през помпата, която беше на блока на двигателя и ако платното на помпата се прецака, влизаше бензин в маслото. Та въпроса ми е при Ямахата, дали не е възможен същия сценарий,тъй като бензиновата помпа също е на блока :smt017
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от Mich »

колега докъде стигна с проблема, има ли напредък. От автоматичния смукач излизат 2 кабела, може да ги разкачиш и да пробваш има ли разлика.
който не лови, няма да яде :)
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

Mich написа:колега докъде стигна с проблема, има ли напредък. От автоматичния смукач излизат 2 кабела, може да ги разкачиш и да пробваш има ли разлика.
Бях писал няколко поста назад, че свалях карбуратора и го чистих и тн, но това с кабелите на автоматичния смукач, не ми беше идвало на ум :smt021, тази сутрин разкачих двата кабела на смукача и мотора запали така, както винаги без никаква промяна.После докато работи пак ги свързах, но промяна нямаше никаква.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

Реших проблема с бензина в маслото...просто няма от къде другаде да дойде бензин в маслото , освен през бензиновата помпа, която на 20кс Ямаха е на главата....разглобих я и смених и двете мембрани. После сменихи маслото в картера и сега вече втори риболов нивото на маслото не е мръднало.
ПС...проблема ако въобще има някакъв проблем , с автоматичния смукач остава...след като запаля сутрин трябва да го оставя да работи няколко минути 3-5мин. и след това да потегля
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от bobo_33333 »

Е то моито 10 кс не е със автоматичен смукач,ама и то не мой като запаля и да тръгва,
трябва да загрее малко,инъче като подам газ и гасне
Аз там съм пораснал...
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от lozzy.68 »

nabor4eto написа:
lozzy.68 написа:Kолега,ако това ти помогне или ориентира... http://www.yamaha-motor.com/assets/serv ... 7_1378.pdf
Благодаря колега прочетох я, но единствено пише, че след като запали , когато е студен, трябва да се изчака три мин. да загрее - нищо повече.


:smt102 :fishing5: :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”