-> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

nas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 1:57 pm
Местоположение: Варна

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от nas »

Колега пробвай да намажеш тела със сапун, както е казал Майсторчето Страхил, трябва да стане. Успех.

п.п. Ако можеш пусни едни снимки на калъпа да го видя, че и аз си търся някой да ми направи калъп за тежести.
ресьора

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от ресьора »

Колеги аз като лея слагам изправени никелирани кламери от книжарницата вместо тел и не ги мажа с нищо,просто оловото трудно хваща на никел.Дано съм бил полезен
Аватар
vania_772
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 11:41 pm

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от vania_772 »

:smt038 .....и аз успях-имам си първите матрици първото от мен отлято олово.Сега ще пробвам и с по-големи :wink: http://gallery.nariba.com/showphoto.php?photo=44043

Изображение
ribaria78
фен клуб-скобар
Мнения: 1884
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 12:38 am

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от ribaria78 »

колеги откаде може дасе порачват калапи за олово или да си направя
Аватар
vania_772
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 11:41 pm

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от vania_772 »

ribaria78 написа:колеги откаде може дасе порачват калапи за олово или да си направя
аз си дадох олово за модел на приятел стругар-фрезист и ми ги направи човека :yawinkle:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от krokibg »

Красимир Кюрпеков написа:Любо супер са. А колко грама са ?

Краси,имам 80 и 100 грамови матрици !!! Направиха ми ги в завод за матрици !!! Сега съм полудял и ще направя още няколко професионално направени матрици за различни риболови.Мисля да поръчам да ми направят утежнения,които се слагат пред блесната.Ще поръчам и тежести и за силиконови примамки,щото ми омръзна да ги късам и купувам на безбожни цени !!!
Красимир Кюрпеков

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от Красимир Кюрпеков »

Любо, като се върне Хайванко от Слънчев бряг,трябва да направим организация и да ги изпалзваме калъпчетата както говорихме на НС-3. Почерпката от мен :drinkers:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от krokibg »

Краси,няма проблем колега,само да видим кой ще достави оловото ИзображениеАз имам два стари акомулатора но ще трябват още ИзображениеМалко да пообиколите с Хайванко по комший и гаражи, за да станат доста бройки да си изкарате спокойно годината ИзображениеИзображение
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от runner »

[quote="nas"]Колега пробвай да намажеш тела със сапун, както е казал Майсторчето Страхил, трябва да стане. Успех.

п.п. Ако можеш пусни едни снимки на калъпа да го видя, че и аз си търся някой да ми направи калъп за тежести.[/quo
Виж ей тукhttp://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... a&start=15
Аватар
doko
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 9:38 pm
Местоположение: В. Търново

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от doko »

Krokibg написа: Сега съм полудял и ще направя още няколко професионално направени матрици за различни риболови.
Кроки за какви пари говорим за изработката на 1 матрица с 2 гнезда от порядъка на 90 110 грама?
Изображение
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от gogolisec »

Хайде да посъбудя тази тема малко. :wink:
Та, решил съм да правя нов калъп за тежести със съвременни форми, няколко модела. Иска ми се да се доближа максимално до готовите, предлагани в магазините. Харесал съм следните форми:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И някои от тези - зависи колко голям ще излезе калъпа

Изображение

Съшо така и тези 2 модела ми допадат на външен вид

Изображение

Изображение

Искам съвет от специалистите в дънния риболов, кои от посочените (а може и други) са най-често използваните и съответно най-удобни за употреба. Зная, че всеки водоем си има специфика и до голяма степен формата на оловото се подбира според дънния релеф на място. Става въпрос само за спокойни води.
Също така на първата снимка силиконовия шлаух предварително ли се залага в калъпа и се залива, или се вгражда в последствие, защото ако е предварително, ме притеснява дали ще издържи температурата на топене на оловото!
Очаквам предложения, като имайте предвид, че сложността на формата не е проблем, както и грамажа - има си софтуери за всичко :wink: .
По принцип няма да стане скоро, тъй като ще ни пускат 2 седмици "ваканция", но приемам идеи и после като тръгнем на работа да се захващам да го правя. :D
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от krokibg »

doko написа:
Krokibg написа: Сега съм полудял и ще направя още няколко професионално направени матрици за различни риболови.
Кроки за какви пари говорим за изработката на 1 матрица с 2 гнезда от порядъка на 90 110 грама?
Доко,не съм ти видял поста с въпроса и затова сега ти отговарям !!! Матриците ми ги правиха на приятелски начела и не съм давал никакви пари.Иначе са от порядъка на 2-3 хиляди за професионалните.Ако не държиш на супер качество,може да си ги издълбаеш и в тухла от старите.Само при отливането трябва да нагряваш тухлата малко с оксижен или на огън за да се леят без проблем оловата.Има професионални за леене с машина и си имат избутвачи и т.н,такива са още по-скъпи.Така че,тухлата е решение а матриците са за серийно производство или да си ги правят майстори като Гоголисеца който има възможност да си ги прави в завода дето работи - без пари :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
eminem94
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2729
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 10:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от eminem94 »

Извинете много,но можели да се направи матрицата от дървен м-ял ?
georg

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от georg »

eminem94 написа:можели да се направи матрицата от дървен м-ял ?
Нали ще се запали ве! :smt075

Адаш,оловата от първите две снимки се въртят при вадене и усукват влакното! :wink:
eminem94
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2729
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 10:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: -> Направи си сам...!калъп за оловни тежести

Мнение от eminem94 »

Изображение

Изображение


Разполагам с това . Искам да направя тънка лентичка( тежест за фидер хранилки).Ще ме извинявате много ама ако може да ми обясните как,ще съм ви много благодарен.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”