Ремонт Filstar Tortuga Bombette

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
malandro
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 8:33 am

Ремонт Filstar Tortuga Bombette

Мнение от malandro »

Здравейте!
Притежавам въдица Filstat Tortuga Bombette 20-60 3.9m, който ползвах за зарган. Хвърлям съм и чепаре за сафрид.
Преди няколко дена, при риболов на заргани, се завъртяха платерини. Два дена се получи добър риболов на едри платерини. Вторият ден, при вадена на едра платерина, въдицата изпращя. Продължих да си ловя без да се напъвам при хвърлянията.
Като се прибрах разгледах въдицата. Оказа се спукана диагонално около водача на третата секция (тази с дръжката).
Изображение
Може ли да се ремонтира и как тази въдица? Не ме пращайте на майстори. Или аз си я правя, или си търся друга.
По принцип знам, че се лепи бланка в зоната на счупеното и се бандажира отвън. Мога да го извърша, само кажете от къде да намеря бланка.

Ако се стигне до друга, дай те идеи за въдица за зарган, бомбарди 25г, до 4м, лека!
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Ремонт Filstar Tortuga Bombette

Мнение от stefannankov »

На мен в един магазин категорично ми отказаха да ми продадат такава, че били много крехки, от продадени 8 всички се били върнали..сходна е Филстар лазер кобалт сбиролино, счупих я по моя вина с капака на колата. Сега съм с Дайва power float...ако 180 лв не те бъркат -много е чувствителна и стреля като катапулт понеже е полупараболик
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Ремонт Filstar Tortuga Bombette

Мнение от orion30 »

Тази въдица се троши като солета "хрус хрус".
Далеч по мека е от заявената акция, а теглото и е подозрително леко като за супер бюджетна/разбирай прекалено тънка бланка/.
Отделно дръжката е къса и неудобна.
Търси си друга.
И аквалайта на Дайва се троши доказано, отделно е пълен параболик с много грозна дръжка и идиотски/плуващ/ макародържач.
malandro
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 8:33 am

Re: Ремонт Filstar Tortuga Bombette

Мнение от malandro »

orion30 написа: Далеч по мека е от заявената акция, а теглото и е подозрително леко като за супер бюджетна/разбирай прекалено тънка бланка
В началото и на мен ми се стори много мека, но после й свикнах.
Относно дръжката: не мисля, че беше къса...
Както й да е. Закупих друга бюджетна, телескопче. Fast action, пробвах го и даже извадих две зарганчета, въпреки, че риба нямаше. Ще свиквам сега на новата.
Филстара ще се пробвам да го ремонтирам някъде в бъдещето...
Благодаря за мненията!
:fishing2:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”