Как да си регулирам карбуратора на китайски...

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
jiji_pz
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 3:11 pm

Как да си регулирам карбуратора на китайски...

Мнение от jiji_pz »

Здравейте. Порових се, но не открих никъде за китайците. Двигателчето е на Genovo 5 кончета на лодка 290 см, с твърдо дъно и надуваем кил. Не може да развие повече от 10км/ч. - с един човек (90кг.). А с двама 9 км/ч. Проблема ми се струва че е в карбуратора, но след почистване и някви опити за регулиране, няма промяна. То всъщност има само едно винтче за качеството на сместа, но ми се струва, че е само при ниски обороти. И другото е за положението на дросела, пак за ниските. Лодката върви и ускорява добре до половината газ.
Аватар
ogj
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 7:28 pm
Местоположение: София

Re: Как да си регулирам карбуратора на китайски...

Мнение от ogj »

Здравей, пробвай с промяна на позицията на трима/наклона на позицията на двигатела/.
Ако причината е в карбуратора двигатела ще прегъсва, глъхне или пуши и т.н.
прави каквото, трябва пък да става каквото ще.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Как да си регулирам карбуратора на китайски...

Мнение от nabor4eto »

jiji_pz написа:Здравейте. Порових се, но не открих никъде за китайците. Двигателчето е на Genovo 5 кончета на лодка 290 см, с твърдо дъно и надуваем кил. Не може да развие повече от 10км/ч. - с един човек (90кг.). А с двама 9 км/ч. Проблема ми се струва че е в карбуратора, но след почистване и някви опити за регулиране, няма промяна. То всъщност има само едно винтче за качеството на сместа, но ми се струва, че е само при ниски обороти. И другото е за положението на дросела, пак за ниските. Лодката върви и ускорява добре до половината газ.
Колега, мотора дву или четири тактов е?.....По принцип двигателчето ти е много слабо и не трябва да очакваш чудеса от него, но можеш да сложиш един удължител за газта и да се преместиш по-напред в лодката - по тоя начин разпределяш товара в лодката и ще тръгне малко по-добре. Друг начин е да сложиш малко по-лек винт /винт с по-малка стъпка/, за да може моторчето да се "развърти" по- лесно и да си развие оборотите , а от там да ти се увеличи малко и средната скорост.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”