направи си сам...плувки

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: направи си сам...плувки

Мнение от antivik »

Зъботехническа тел, има я в различни диаметри, не ръждясва и сам можеш да си нагодиш колко да е жилава.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: направи си сам...плувки

Мнение от boki speca »

antivik написа:Зъботехническа тел, има я в различни диаметри, не ръждясва и сам можеш да си нагодиш колко да е жилава.
Как да я направя идеално права?Тя е еластична неръждавейка и много трудно даже и след нагряване можеш да постигнеш изправянето необходимо за шиш за машинка.Трябва да е нещо фабрично калибровано.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: направи си сам...плувки

Мнение от antivik »

boki speca написа:
antivik написа:Зъботехническа тел, има я в различни диаметри, не ръждясва и сам можеш да си нагодиш колко да е жилава.
Как да я направя идеално права?Тя е еластична неръждавейка и много трудно даже и след нагряване можеш да постигнеш изправянето необходимо за шиш за машинка.Трябва да е нещо фабрично калибровано.
Първо нагряваш до червено на газов котлон, оставяш бавно да изстине и я изправяш колкото и както искаш. После по обратния път я закаляваш да стане жилава. :wink:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: направи си сам...плувки

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес реших да се пробвам да направя плувка от коркова тапа , въоръжен с нож и шкурка и 2ч. шкурене се получи се долу горе добре като за първа плувка. Все още не е боядисана но мисля да я мина само с безцветен лак за да и остане цвета на корка , антената е от бамбуково шишче но не се получи щото се оказа че лака е стар но като си взема нов ще я сменя
Очаквам критиките какво да променя за да може следващите да се получат по добре :D
И ако може някаква идея с какво да пробивам корка че по лесно да слагам кила и антената??
Слагам и една купешка до нея за да придобиете представа за големината и

Изображение
Изображение
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: направи си сам...плувки

Мнение от gamon »

boki speca написа:Дойде лошото време и понеже трябва да се занимаваме с нещо,та пак се захванах с плувките.
Възникна въпрос; какъв шиш да ползвам за машинката за плувки.
Трябва да е метален, твърд и малко еластичен с дебелина не повече от 0,8 мм дълъг до 20 см.
Някакви идеи???
Има тел от неръждавейка, която се използва при заваряне с аргонов апарат. Идеално права е, еластична и твърда с дължина около 80 см. Можеш да я намериш в магазин в който се продават консумативи за заваряване. Не зная обаче дали има тлкова малка дебелина. Имам подобна с по-малка дебелина, но ще иска малко изправяне / навита е на барабан с диаметър около 30 см. Ако идваш към Ямбол, обади се ще ти подаря 1 метър да пробваш дали ще ти върши работа.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: направи си сам...плувки

Мнение от boki speca »

gamon написа:
boki speca написа:Дойде лошото време и понеже трябва да се занимаваме с нещо,та пак се захванах с плувките.
Възникна въпрос; какъв шиш да ползвам за машинката за плувки.
Трябва да е метален, твърд и малко еластичен с дебелина не повече от 0,8 мм дълъг до 20 см.
Някакви идеи???
Има тел от неръждавейка, която се използва при заваряне с аргонов апарат. Идеално права е, еластична и твърда с дължина около 80 см. Можеш да я намериш в магазин в който се продават консумативи за заваряване. Не зная обаче дали има тлкова малка дебелина. Имам подобна с по-малка дебелина, но ще иска малко изправяне / навита е на барабан с диаметър около 30 см. Ако идваш към Ямбол, обади се ще ти подаря 1 метър да пробваш дали ще ти върши работа.
Благодаря предварително.
Аз съм в Ямбол в момента , как да се свържа да я пробвам тази тел дали ще стане.В Ямбол къде продават такива консумативи и има ли я в наличност?
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: направи си сам...плувки

Мнение от boki speca »

[quote="Pe6o_Tikvata"]Днес реших да се пробвам да направя плувка от коркова тапа , въоръжен с нож и шкурка и 2ч. шкурене се получи се долу горе добре като за първа плувка. Все още не е боядисана но мисля да я мина само с безцветен лак за да и остане цвета на корка , антената е от бамбуково шишче но не се получи щото се оказа че лака е стар но като си взема нов ще я сменя
Очаквам критиките какво да променя за да може следващите да се получат по добре :D
И ако може някаква идея с какво да пробивам корка че по лесно да слагам кила и антената??
Слагам и една купешка до нея за да придобиете представа за големината и

Корка е еластичен до определена степен и не си струва хамалогията по шкуренето му - много прах и малка ефективност както откъм време така и като краен резултат.
Защо не се разходиш до някой по-добре зареден рибарски магазин,колеги казаха че се продават при вас в Бургас тапи за мрежи които са от твърд стиропор или както там се нарича тази пластмаса
Ако има драсни ред че на 6 януари ще имам път нататък да си взема и аз.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: направи си сам...плувки

Мнение от gamon »

Благодаря предварително.
Аз съм в Ямбол в момента , как да се свържа да я пробвам тази тел дали ще стане.В Ямбол къде продават такива консумативи и има ли я в наличност?[/quote]
Имаш ЛС
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: направи си сам...плувки

Мнение от antivik »

Аз па мисля, че корка си е добър изходен материал, а и не гние ако му се повреди боята и лака, но иска работа и шкурене. Аз лично си го разпробивам с обикновена дрелка и нужните свредла, но накрая обезателно го минавам с кит за дърво, да се запълнят останалите шупли и да се полира хубавичко. После боядисването и лакирането са си въпрос на творчество.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: направи си сам...плувки

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Колеги имам малък проблем днес ми пристигна балсовото дърво а никъде не намирам килове за плувки било то карбонови , стъклопластови или пък метални.Намирам само едни комплекти в които има няколко килчета и антени а на мен ми трябват 50-100бр. 1-1,5мм. в диаметър само килове без антени.В Бургас никъде по магазините няма а в нета изкачат само един и същ комплект а той не ми харесва
Изчел съм всички теми в повечето форуми но там или линковете вече не отговарят на правилната станица или пък ме прехвърля на комплекта който не искам
Някакви идеи откъде и дали въобще могат да се намеря
Благодаря предварително на всички отзовали се
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=800" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
sokol135
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 1:05 pm

Re: направи си сам...плувки

Мнение от sokol135 »

http://rchobby.bg/index.php?cPath=21_12_13" onclick="window.open(this.href);return false;

http://akvasport.com/productv/8163/karb ... lstar.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: направи си сам...плувки

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Благодаря ти колега поръчах си 30бр. от 60см.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
hrpetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 5:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: направи си сам...плувки

Мнение от hrpetrov »

Здравейте Колеги! А някой да знае как се казва материала от който се правят тапичките на такъм за илария (стария модел тапички) и от къде може да се купи.
frosty91
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 7:23 pm

Re: направи си сам...плувки

Мнение от frosty91 »

здравейте, колеги нов съм в занаята с правенето на каквото и да било и бих желал да се допитам и да разменим мнения за плужки аз си направих до сега няколко и съм доста доволен и то така да го кажа от подръчни материали тези дни ще кача и снимки да си кажете мнението нядявамсенесам само аз запален по homemade нещата
kosta2910
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 8:47 pm
Местоположение: перник

Re: направи си сам...плувки

Мнение от kosta2910 »

Pe6o_Tikvata написа:Колеги имам малък проблем днес ми пристигна балсовото дърво а никъде не намирам килове за плувки било то карбонови , стъклопластови или пък метални.Намирам само едни комплекти в които има няколко килчета и антени а на мен ми трябват 50-100бр. 1-1,5мм. в диаметър само килове без антени.В Бургас никъде по магазините няма а в нета изкачат само един и същ комплект а той не ми харесва
Изчел съм всички теми в повечето форуми но там или линковете вече не отговарят на правилната станица или пък ме прехвърля на комплекта който не искам
Някакви идеи откъде и дали въобще могат да се намеря
Колега ако те устроиват пръчки фибростъкло за киловете мога да ти испратя . Имам около 30 метра.Казваш само на каква дължина ги искаш.Ако те интересува драсни едно ЛС с координати.
Ако те интересуват подробности.
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 1%8A%D1%82
Поемаш само доставката -материала е подарък.
Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”