направи си сам...плувки

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: направи си сам...плувки

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Благодаря колега но аз си поръчах вече от нета 30бр. по 60см дълги 1,2мм в диаметър. Вече ми пристигнаха ама нещо не ми се получава с балсовото дърво все едно шкуркам стириопор може би защото работя само на ръка :D а като се опитам да ги пробия винаги в другия край ми излиза в страни а не пак в центъра :D
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
perez81
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 6:35 am

Re: направи си сам...плувки

Мнение от perez81 »

hrpetrov написа:Здравейте Колеги! А някой да знае как се казва материала от който се правят тапичките на такъм за илария (стария модел тапички) и от къде може да се купи.
Здравей колега,от скоро се запалих сам да правя такъмите си.Тапички купувам от риболовните магазини,аз съм от Варна,има ги навсякъде!
Наслука!!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: направи си сам...плувки

Мнение от antivik »

Pe6o_Tikvata написа:Благодаря колега но аз си поръчах вече от нета 30бр. по 60см дълги 1,2мм в диаметър. Вече ми пристигнаха ама нещо не ми се получава с балсовото дърво все едно шкуркам стириопор може би защото работя само на ръка :D а като се опитам да ги пробия винаги в другия край ми излиза в страни а не пак в центъра :D
Има едно решение на проблема с пробиването :wink: - първо разпробиваш, после си натаманяваш кил и антена да видиш как е и дъл ще ти ареше /без да лепиш/, оформяш около разпробитото/би трябвало винаги да ти е в средата :wink: /, шкуриш, китосваш, пак шкуриш и шлайфаш и на края лепиш всичко и мацаш боите и лаковете :idea: :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
hrpetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 5:48 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: направи си сам...плувки

Мнение от hrpetrov »

Не колега,не става въпрос за изработване на тапички.Материала ми трябва за други цели.Просто ме интересува как се казва,и от къде може да се намери.количеството не е голямо, около 1 кв.м.но може и повече.
ZULLU
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 10:29 am
Местоположение: ВАРНА

Re: направи си сам...плувки

Мнение от ZULLU »

hrpetrov написа:Не колега,не става въпрос за изработване на тапички.Материала ми трябва за други цели.Просто ме интересува как се казва,и от къде може да се намери.количеството не е голямо, около 1 кв.м.но може и повече.
Такъв ,,бял корк,,намерих в спасителната жилетка на баща ми,от тогава минаха около 40 години , но още се сещам за шамарите които изядох :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Аватар
rangel_bac
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Нед Май 02, 2010 12:35 pm

Re: направи си сам...плувки

Мнение от rangel_bac »

Здравейте колеги,
ето ги и моите първи опити, уж стана нещо, но има какво да се подобрява, направих си и някои изводи :)
Изображение
Изображение

Поздрави!
(\__/)
(='.'=)
('')_('') This is Bunny. Copy Bunny into your
signature to help him on his way to world domination
ПламенМ
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 4:57 pm
Местоположение: Сливен

Re: направи си сам...плувки

Мнение от ПламенМ »

Здравейте колеги, имам един въпрос:- Как да извадя сърцевината на лопен?
Опитвах с цепене на твърдата обвивка....но почти нищо не остана от сърцето, някъде нещо бъркам/ два порязани пръста/.
Направих си няколко слайдърчета от коркови тапи и сламки за безалкохолно но жената ме разсипа от към фиксирани плувки-поне една попилява на излет :)
За струговане използвам маткап/фиксиран е с алуминиев винкел на дъска/ и ел.дрелка.
Поздрави на всички!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: направи си сам...плувки

Мнение от antivik »

ПламенМ написа:Здравейте колеги, имам един въпрос:- Как да извадя сърцевината на лопен?
Опитвах с цепене на твърдата обвивка....но почти нищо не остана от сърцето, някъде нещо бъркам/ два порязани пръста/.
Направих си няколко слайдърчета от коркови тапи и сламки за безалкохолно но жената ме разсипа от към фиксирани плувки-поне една попилява на излет :)
За струговане използвам маткап/фиксиран е с алуминиев винкел на дъска/ и ел.дрелка.
Поздрави на всички!
Ваденето кога е изсъхнал си е направо мисия невъзможна, бе... трудна работа :x . Обикновено номера става при брането, докът е мокър се бели външното и се оставя да изсъхне, аз поне така направих. Ако случайно остане някъде малко кора я свалям с раш пила или много едра шкурка и след това го работя. Ма мое мнение, че трябва да си внимава при брането инак после трудно :rolleyes: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
ПламенМ
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 4:57 pm
Местоположение: Сливен

Re: направи си сам...плувки

Мнение от ПламенМ »

Мдаа....жалко за хубавите стръкове, в основата са ~Ф35.Лятото ще си набера други. :)

Ще се опитам да оползотворя каквото може от тях. :)
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: направи си сам...плувки

Мнение от Hills »

Ето някой от първите ми перца от балса и бамбукови клечки.
Изображение
toto_gt
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 6:51 pm

Re: направи си сам...плувки

Мнение от toto_gt »

Колеги от извесно време си правя сам ваглерите и най–накрая реших да ви ги покажа,част от тях.Идеята е да коментираме недостатъците на тия изделия.Грамажите са от 6+5 гр. до 11+1 гр,по–големите са 15+4 гр.Надявам се на искренни коментари и дано не съм збъркал раздела.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
remarketo
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 2:03 pm
Местоположение: Перущица-Асеновград

Re: направи си сам...плувки

Мнение от remarketo »

Колега не си сбъркал раздела. На пръв поглед изглеждат добре,но сподели малко повече информация.От какъв материал са телата,какви бои(лакове,лепила)използваш?Каква е технологията на производство?
Аз лично опитах да направя няколко ваглера,но поради липсата на балса използвах липа,а за антена бамбукова пръчка(от тези дето се яде с тях).Нямам възможност да кача снимки в момента,но май най-тънкия момент е намирането на правилните лакове и бои.
Ако пиеш ром в 10 сутринта, това не те прави алкохолик, а пират!
Pelzer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 7:48 pm

Re: направи си сам...плувки

Мнение от Pelzer »

Здравейте колеги.Запалих се и аз по тези плувки,и съм решил да се пробвам в изработката им.Въпроса ми е от магарешки трън стават ли,ако си го набавя сега и го изсуша?
toto_gt
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 6:51 pm

Re: направи си сам...плувки

Мнение от toto_gt »

Материала от ,които ще ги произвеждаш е по твой избор.Утежнението е от готови оливетки ,като в отвора на оливетката се поставя ушето ,което оформям от кламер.Края на кламера ,който влиза в материала го оформям като турбошон и го навивам.Антените са от карбонови тръбички и готови оцветени връхчета ,които се продават по магазините.И най-важното накрая всичко се пъха в една термошлауха и се загрява да се свие .Това предава допълнителна здравина на материала и ти осигорява само две конфликтни точки с водата,които залепяш с най-здравото моментно лепило,което намериш.
toto_gt
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 6:51 pm

Re: направи си сам...плувки

Мнение от toto_gt »

Единственото ,което ми липсва са накрайниците със шайби за ваглери.Ако някои може да каже от къде да си закупя такива ще съм му много благодарен .Ако мога да съм в помощ на някого с някаква информация ще помагам с каквото мога.Материала ,които ползвам ще запазя в тайна за сега .Само ще ви кажа ,че е с идеална цилиндрична форма и е навсякъде около вас колеги рибари.Плътноста му е почити същата като на пауновото перо.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”