Воблери

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Воблери

Мнение от vlado-fidera »

Ето какво успях да направя. Не са много зле :D Вие какво мислите. Даже играят за мое удивление :)
Изображение

Изображение

Изображение

това е последователноста, в която ги направих, както виждате първият е пълен "туч", 2-рия донакуде става, а другите са вече усъвършенствани:

Изображение

Изображение

Искам да ви кажа и, че ми пристигна въдицата, която си бях поръчал
http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... ts_id=2207
това е и макарата към нея , която ще дойде във Вторник
http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=6734
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Воблери

Мнение от vlado-fidera »

Този червения например и на 2-рия този тумбесия им ги скъсявах защото заораваха, а сега се пооправиха........ яд ме е, че на червения не му сложих достатъчно тежест та се движи малко под повърхноста, но това някъде е предимство. Някой може ли да ми каже дали в големите ( или в други ) магазини в София има халки за куките, че тия дето аз си ги направих не се движат гладко в гнездото особено ако е и по-малко
Последно промяна от vlado-fidera на Пет Сеп 05, 2008 5:49 pm, променено общо 1 път.
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
Аватар
asini
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 759
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 8:53 pm

Re: Воблери

Мнение от asini »

Малии, ти си цел майстор бе :D Пожелавам ти да хващат много риба и да не ги късаш, защото аз ,ако сцепим такова творение, което съм си го правил сам, направо "че пукнем от яд" :mrgreen:
Последно промяна от asini на Пет Сеп 05, 2008 5:46 pm, променено общо 1 път.
Забавлявам се и си живея, а за теб оставам само Фикс идея!
Аватар
kapsula
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 5:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Воблери

Мнение от kapsula »

Дано ти донесат радост. Наслука
Аватар
Wolf_1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 2:35 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Wolf_1 »

много ме кефят тея воблери :D
Аватар
Wolf_1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 2:35 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Wolf_1 »

Marco Polo написа:Струват ми се малко дългички лопатките, ама то ще си покаже. ;)
Следващата снимка да е с риба на новите придобивки. :)
можеби нарочно ги е сложил такива за да газят дълбоко ;)
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Воблери

Мнение от ivo75 »

angel_nikolov написа:
Marco Polo написа:Струват ми се малко дългички лопатките, ама то ще си покаже. ;)
Следващата снимка да е с риба на новите придобивки. :)
можеби нарочно ги е сложил такива за да газят дълбоко ;)
Нарочно да газят по дълбоко ама ще развалят играта гаранция.И аз ги правех преди така но вече не.За халките търси по рибарските магазини.Трябва да има питай.Аз си намерих на филстар .Успех.Само една лека забележка имам.Заглаждай ги със шкурка и ще са по добре. :D
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: Воблери

Мнение от Бисо »

Сигорен съм, че има риби за твойте воблери. :smt023 :smt023 :smt023А ivo75 е прев,ако ги пребършеш с шкурка,ще са мнооого по-добри.
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Воблери

Мнение от vlado-fidera »

Минах с шкурка ама явно не достатъчно. Загладиха се одобрително. Все пак такива гладки риби в природата няма нали :wink: За пръв път правя воблери почти нямах представа как да направя лопатките и реших да пробвам. Истината е да се отежни добре според мен а лопатката да не е с голям ъгъл и пак ще има игра

ПП синия и черния например имат хубава игра този вълтия с черното и той въпреки големия наклон на лопатката си, но тя пък е по-тънка

ПП Ма първата снимка са снимани преди да съм минал с шкурка
Последно промяна от vlado-fidera на Съб Сеп 06, 2008 5:07 pm, променено общо 2 пъти.
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
vlado-fidera
фен клуб-скобар
Мнения: 1481
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 8:43 pm
Местоположение: гр.Ябланица / София

Re: Воблери

Мнение от vlado-fidera »

еййййй да, отговори на въпросите ми, благодарско ................ Marco Polo rulzZz :D
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D:D
Аватар
MuTaKa
фен клуб-скобар
Мнения: 521
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 3:15 am
Местоположение: Sofia

Re: Воблери

Мнение от MuTaKa »

браво за воблерите и честит за въдицата много риба да хванеш с нея .
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Воблери

Мнение от takezo »

Тъй като ги гледам ...май май нито един няма да играе ...мога да се хвана на бас.


Мн. дълги лопатки , не добре оформени .....ще играят ама валс . Ще се вътрят много яко около оста си ....Предната халкичка дето се закача вирбела ...трябва да е по ниско.
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: Воблери

Мнение от Бисо »

vlado-fidera написа:Минах с шкурка ама явно не достатъчно. Загладиха се одобрително. Все пак такива гладки риби в природата няма нали :wink: За пръв път правя воблери почти нямах представа как да направя лопатките и реших да пробвам. Истината е да се отежни добре според мен а лопатката да не е с голям ъгъл и пак ще има игра

ПП синия и черния например имат хубава игра този вълтия с черното и той въпреки големия наклон на лопатката си, но тя пък е по-тънка
А ръмбави ворблери в магазините виждал ли си?Но все пак аз не ловя по тоя начин,така, че обърни внимание на това дето ти казва/и показва/Марко.
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: Воблери

Мнение от Бисо »

takezo написа:Тъй като ги гледам ...май май нито един няма да играе ...мога да се хвана на бас.


Мн. дълги лопатки , не добре оформени .....ще играят ама валс . Ще се вътрят много яко около оста си ....Предната халкичка дето се закача вирбела ...трябва да е по ниско.
"Градско"не отказвай колегата.Все пак това са първи опити :smt038 ,макар,че острата критика лично мен ме стимулира.Па то знае ли човек,някои ден може да купуваме по магазините воблери"Неговата запазена марка"
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
takezo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 907
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:09 am
Местоположение: Перник , София

Re: Воблери

Мнение от takezo »

ianeka-Бисо написа:
takezo написа:Тъй като ги гледам ...май май нито един няма да играе ...мога да се хвана на бас.


Мн. дълги лопатки , не добре оформени .....ще играят ама валс . Ще се вътрят много яко около оста си ....Предната халкичка дето се закача вирбела ...трябва да е по ниско.
"Градско"не отказвай колегата.Все пак това са първи опити :smt038 ,макар,че острата критика лично мен ме стимулира.Па то знае ли човек,някои ден може да купуваме по магазините воблери"Неговата запазена марка"

Здравей ...ей сега се връщам от "твоето" място долу на .....с една блеснарка и няколко самоделки. .....Мъка от 6 сам 1 'работи" но е 95 %копие на ЪГЛИ.

От опит го казвам , ако знаеш какви мухички извътрях за "твоите " кленчета ....ама не играят - въртят се .



А ето тази муха ...я правя вече 2 дена , отдолу има тракащ механизъм , от връхчето на пластмасова химикалка.

Идеята е хем да имитира коремче , хем да трака , хем да стабилизира воблера .... е засега си чака крилца .
Цветовете според мен не са толкова важни ....при бързо водене , което е класическо за воблерите ...всичко се слива в едно ...

А проблема и с моята халкичка отпред с височината си остава

Изображение

Наложи се и корекции на лопатката :roll:

Идеята е да има ня'ква аеро динамична форма ...

Виж това , дано да помогне Изображение
Изображение
Изображение

Имам и още "грозтии" ама ме е срам ...от оцветявамнето и няма да ги пусна....Ама си връткат гъзето яко :lol:
Последно промяна от takezo на Пет Сеп 05, 2008 9:53 pm, променено общо 2 пъти.
Факт !
LynyrdSkynyrd написа:...Това ,че ние ползваме качествени такъми не значи ,че сме по-добри риболовци от доста други...
Vid написа:Днес в един магазин пипнах пръчка с неизвестната марка .... и по всички видими и осезателни показатели според мен беше също като Авида???
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”