Самострой-лодка на 6-ти етаж

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Язовири.По дунава не ми се пуска без да е регистрирана, а не ми се занимава с това сега.Морето ми идва далечко, да не казвам колко отдавна не съм го виждал на живо. :oops:
Аватар
pezz
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 9:29 pm
Местоположение: гр.Твърдица

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от pezz »

Пробва ли я вече на вода или ще изчакаш по топло време?
ЗА ДОБРИЯ ШОФЬОР ЛОША КОЛА НЯМА
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КИРО »

pezz написа:Пробва ли я вече на вода или ще изчакаш по топло време?
В този сняг - какви проби ве ?
Ба си бахъра тази година. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Слагам и едни плазове и впрягам елените, но няма да взимам чувала. :D
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от gogibo »

Айде,другата седмица ше се затопля,а Панчарево е близо.На всички ни е интересно как ще се държи на вода.А ако те мъчи "Ветерока" обади се да го "излекуваме",стига да не е нещо "хронично".Пожелавам успех!
Аватар
pezz
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 9:29 pm
Местоположение: гр.Твърдица

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от pezz »

И аз чакам с нетърпение да я видя на вода.
ЗА ДОБРИЯ ШОФЬОР ЛОША КОЛА НЯМА
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от complast »

Лодката е добра и ще е "бегачка".Но май ще и трябват редани щото на завой ще "поднася".
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Не съм писал в темата, щото за два - три месеца съм на работа извън София и нямам достъп до интернет, с изключение на редките си идвания за няколко часа.По същите причини все още не мога да я пробвам.Също ми се струва, че ще има нужда от редани, но пробите ще покажат.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КИРО »

Абе ще пишеш - де ще идеш. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Най после настъпи дългоочакваният момент да пусна лодката на вода.

Изображение

Тук ме изненадаха.Жената и сина взели шампанско за случая. :shock:
Но за да се стигне до този приятен момент, предишните дни бяха заети с тичане и не толкова приятни.Неочаквано един обект се отложи за около две седмици шефа на жената се смили и я пусна седмица отпуска, та настана време за този тъй отлаган момент.Извадих двигателя от мазето и понеже ми казаха, че е сменен мотора с нов,също и редукторната част не съм го и поглеждал досега.Нито съм имал време и място да се занимавам с него.Идеята беше да откарам лодката и двигателя на близък гьол, затова не съм се и занимавал с него, но съдбата реши друго.Познатия който ни беше обещал да ползваме ремарке го продал.Наложи се спешно да измислям и правя на Клиото горен багажник.По идея то не е мислено и правено за такъв.Единственият алуминиев профил, който намерих на метър,бе 30/40/1.5 и ми се виждаше слабичък, но го взех като временно решение.За напречни доста обикаляне, но продаваха или цели пръти/6 м./ или кратно на 3.м. парчета.Едвам намерих склад където се съгласиха да режат на метър, но само черна тръба за парно.Взех две парчета по два метра,също като временно решение.Съмняваме нещо, че временното решение може и да е за по-дълго време. :lol: Варварски закрепих със самонарезни винтове профилите и върху тях тръбите по върховата технология "стел", т.е.шлосерски канап.Конструкцията не мръдна през цялото пътуване.Отначало спирах от време,на време за проверка и после се осмелих и си карах с 80,но гледах да не надхвърлям тази скорост.Колата си вървеше все едно няма нищо отгоре, е разхода се качи.Оказа се, че на двигателя няма подкачваща вакумна помпа,от един сайт видях такава за китайски скутери и моторетки и отидох и я купих.Да ама не както казваше една известна личност.Макар на сайта да пише вакумна бензинова помпа и продавача това твърдеше, се оказа вакумен бензинов клапан.Така и не поискаха да я приемат обратно.След доста ровене по интернет появи се надежда да стане от двигатели Селва,двутактови.Бърз набег до магазина,но продавачката не знаеше как изглежда нито къде да я търси.След разговор с Владо се установи, че има такава в офиса и ако отида бързо/дори се съгласи да ме изчака малко,ако закъснея/, поех към София.Отново съдбата посочи с кривият си пръст друга посока-трябваше да взема братовчеда от гарата и да го водя по болници за прегледи.Обадих се на Владо да не ме чака и поех по новите задачи.
Следва продължение.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Дойде време за продължението.
Синът прав до единия борд.

Изображение

Изображение

Имитирам качване странично през борда.

Изображение

На гребла.
Заедно с жилетките, за всеки случай си бях поръчал и едни лопати.Добре, че бяха те, щото не останаха пари за гребла.Купих две гредички 50х50 и опитах да направя дръжки.Лесно ги смъкнах до 40х40, но после голяма врътня беше докато ги закръгля до диаметър около35-38 мм.Излезе един чувал талаш. :shock: Направих ги два метра, но ми се струват малко дълги.Лопатите са около 0.5 м.
С двигателя не успях да я пробвам.Ветерока е с нов мотор и реших да го разработвам на празен ход на брега.За резервоар ползвах 5 л. туба на самотек.Запали от второто дърпане и като шурна вода между двигателя и ботуша веднага го спрях.Оказа се, че само са прихванали двигателя с два болта, може би поради липсата на гарнитура.Изчаках понеделника и от Севлиево купих картон,херметик и болтчета.Изсякох една гарнитура.

Изображение

Импровизирана стойка за двигателя.Следва ново палене и разработване на място на празен ход под непрестанно наблюдение.Така на почивки изгори 5 л.Заредих нови пет литра и като каза, че няма да запали и това си е.На почивки дърпахме по десетина пъти ,сваляхме свещи да чистим, не и не.Имам стара травма на рамото и като ме заболя непоносимо се отказах от дърпането.Синът и той не иска.Казва толкова ядове си имал с всякаква руска техника и пак руски двигател взе.Дърпай сега да ти дойде акъла. :lol: .Това за сега.
До нови срещи на вода.Коце.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КИРО »

Лодката е супер.Даже и за морето.(ся ма грабнаха познавачите :D )
Като ти остане свободно време,пак пробвай с мотора.
Не може да не стане.
Често бъркаме в бързината,и то правим грешки,
дето после сами си се чудим на акъла си.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Е не съм се отказал да го пусна, просто нямам време за сега.Ако нищо не стане ще го ашладисвам, така че изход винаги има.Киро,лодката е 1.5 широка и висока 0.5 ще трябва ли да скъсявам греблата?Сега общата дължина е 2.5 м.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от pachosz »

КАЯ написа:Сега общата дължина е 2.5 м.
Чудесна дължина за гребла! Нищо не скъсявай! С къси гребла като на надуваемите лодки се гребе много трудно и хич не спори гребането. С 2,50 гребла като се хванеш с твоята лодка на бавно темпо, никакъв проблем не е при спокойно време да гребеш за 2-3 часа 12-15 километра. Пробвано е лично от мен :wink:
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Благодаря.Няма да скъсявам.То дългото лесно става късо,обратното понякога е много трудно.

Изображение

Изображение

А е то и качена на Клиото.Синът се майтапи, че ако съм направил по-високи бордове, може да я ползвам като подвижен гараж. :D
Киро, за морето нямам представа-Корпуса е подобен на Тракера, то и други производители имат такива.Не съм се зачитал за какви условия е препоръчителен.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”