Самострой-лодка на 6-ти етаж

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от gogibo »

КАЯ, лодката изглежда супер.За двигателя-не се кахъри.Както казва Киро:
-се някъде бъркаме в бързината от мерака. Източи всичкото гориво от карбуратора
и го продухай старателно.Горивото задължително през финна цедка и пак ще се
радваш на Ветерока.Има и още едно проблемно место-цедката на подкачващата
помпа и уплътнението и. От гумено,с годините става,като бакелитено и не уплътнява
добре.Почва да засмуква въздух,а цедката се задръства от косми,ръжда и кво ли не.
И двете неизправности водят до големи мазоли на дясната ръка/ако не си левичар/.
И аз имах такова приключение, та затова направих "шпертплатовия"мотор. Поздрави
и успех !
Аватар
pezz
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 9:29 pm
Местоположение: гр.Твърдица

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от pezz »

Честито и от мен.Със здраве да си я ползваш и много риби.А когато си направиш и мотора ще видиш какъв е кеф.
ЗА ДОБРИЯ ШОФЬОР ЛОША КОЛА НЯМА
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от rimohit »

Страхотна е лодката , браво !
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Благодаря за поздравленията и пожеланията.Ясно ми е, че с времето нещата ще си дойдат на мястото по един или друг начин.Лодката се получи балансирана.С един на задната банка и втори на средната всичко е точно независимо дали е качен двигателя или не.С качен двигател вторият независимо дали е на средната или на предната банка пак е балансирана.Без двигател и един на средната, а вторият на предната транеца леко е над водата, което пък улеснява може би гребането.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КИРО »

КАЯ написа:Е не съм се отказал да го пусна, просто нямам време за сега.Ако нищо не стане ще го ашладисвам, така че изход винаги има.Киро,лодката е 1.5 широка и висока 0.5 ще трябва ли да скъсявам греблата?Сега общата дължина е 2.5 м.
Сега гледай едно бързо смятане какво ще покаже.
Значи едното гребло ти е дълго 1.25м.,от която дължина
поне 70см са в лодката и другите 55см във водата.
Казваш 50см високи бордове,значи при гребане,греблото ще ти стои
почти на 45* ъгъл на гребане.Малко неудобно е май ?
Това ми са груби сметки - даже ти са къси греблата КАЯ.
НА моята лодка също бордовете са 50см над водата.
Едното ми гребло е 2.40м :wink:
Бяха по 2.50,скъсих ги,че трябваше да ги побера между кубрика и баша.

Имай в предвид,че когато гребеш,най-удобно е дръжките на греблата да се събират
пред гърдите ти.Така не се уморяваш.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от dako71 »

Като сте взели колеги да давате акъл да се включа и аз. Вместо да се ядосваш с двигателя вземи присади четеритактов с отвесен вал.. Китаиските са направо без пари 5- 6 коня ще е достатъчен. И ако взимаш такъв нека да е с диаметър на вала до 22,5 мм :wink: . защото размерите на ботуша не позволяват с по голям диаметър. А за гребла търси ал. тръби от стари рейсове или имаше едни медицински носилки.
Пп. Щех да забравя :oops: Честита ти лодка. Много безаварийни риболови с нея.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от chirusa_bg »

Страхотна лодка се е родила на шестия етаж. С много кеф да си я ползваш :drinkers:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
uuki73
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 12:27 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от uuki73 »

Браво.
И аз имам мераци за лодка но още съм на шпангоутите.
Относно греблата намерих това:
Когато смятате точния размер на греблата, трябва да спазвате това основно правило: ½ ширината на лодката (разстояние между ключовете за гребла) х 3 + 15 см. = предпочитаната дължина на греблото

Лодки, които са с тесен борд и/или имат нисък борд, са по-подходящи за по-къси гребла. Изборът и размерът на гребло за кану се базира на височината на тялото на гребеца и на позицията на гребеца в лодката. Предлагаме гребците на носа да използват по-къси гребла, тъй като те са по-лесни за използване. Дължината на греблото трябва да съответства на измерението от пода на кануто до средата на гръдния кош на гребеца. За гребците на кърмата и самостоятелните кануисти, по-дългите гребла са идеални за контролиране насочването на кануто. Препоръчва се те да използват гребла, които стигат от пода на кануто до ключицата им. Т-образната ръкохватка е много удобна ако гребете за дълго време, докато за аварийно гребане, такава която подхожда на достъпното пространство във вашата лодка, е най-добрият избор

това е от "Морски магазин " гр.Варна
http://senyltd.com/

дано съм бил полезен
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Киро, дръжка + лопата сега е 2.5 м. на едното гребло /обща дължина/.По горните сметки значи са ми тамън.
Дако,въртят ми се из главата такива мераци, но ще е може би за другата година.Дори като купувах този двигател,макар и по-скъп го взех щото имаше в насипно състояние ботуш+редуктор.Няма само вала между редуктора и двигателя.Идеята бе докато карам руският,постепенно да стягам ветрокитаеца.
uuki73, полека-лека и твоята лодка ще стане.Ако ще я правиш от шперплат имай предвид, че той е малко перо в общите разходи.Като разсъждавах нейде из темата колко би ми струвала направата, Любо много вярно отбеляза , че бъркам нещо със сметките и би трябвало да ги умножа поне по две.Друго нещо - с моята може би се престарах ми се струва, можеше и по-лека да стане.Някой из руските форуми казваше "Старай се да я направиш лека, тежка тя сама ще стане"
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КИРО »

Еее,не съм те разбрал правино - извинявай. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Joe McQuay
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от Joe McQuay »

В София е лодката и няма проблем да я видиш когато кажеш.
Драскаш едно лично и се разбираме.
Намира се в района на Бакърена фабрика
uuki73
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 12:27 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от uuki73 »

да се похваля до къде съм стигнал
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Та тя почти готова.Сподели малко повече подробности.По миналата седмица изпитах моята с Ветерока.Много съм доволен.По едно време задуха и вятър не много силен, та успях и да покарам малко на вълнение,наистина не много големи вълни/около 29-30 см./Доволно добре се държи.Вероятно ще и сложа редани по скулата да отклонява пръските, колкото и малко и редки да бяха в случая.Не можах да изпитам дали ще глисира, понеже още се разработва мотора.А и не съм сигурен дали ще излезе с този двигател 8 к.с. двама-170-180 кг двигател 25, лодка около 70, та общо около 280-290 кг.Струва ми се много.

Изображение

Изображение

Нямам зум на апарата, та не са кой знае какво снимките.
Миналият път я качвахме и сваляхме на мускули,като я вдигахме за носа и транеца и така я поставяхме над багажа на покрива.Този път опитахме друга тактика при свалянето и по обратният ред я качихме.Много по-лесно е.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Доволен съм.Двама спокойно се ширят без да си пречат.Дори и на трима няма да им е неудобно.Мисля след време на носа да монтирам въртящо се столче.Един при двигателя и втория независимо дали е на носа или на средната банка лодката е хоризонтална.Един на носа и втория на средната банка надига леко транеца.Въобще не очаквах толкова добре да се държи.Сега на дневен ред е да измисля някаква тента за сянка.Дано да успея да изляза още няколко пъти тази година с нея.
mensal
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 3:41 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от mensal »

Колега КАЯ, поздравления за отлично свършената работа, писах ти ЛС, но немога да разбера дали не си ги прочел или аз нещо не съм изпратил както тлябва??? Драни някой ред да знам дали при мен и проблема!
mensal
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 3:41 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от mensal »

Драсни някой ред за знам дали при мен е проблема
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”