Самострой-лодка на 6-ти етаж

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Не съм получавал нищо.Лично съобщение на което да не отговоря, не е в навиците ми. :D
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от jagger1 »

Супер. Поздравления от мен за упоритостта и трудолюбието. Мисля, че най-добрата награда за това е резултатът - лодката, с която ти пожелавам много красиви, успешни и безаварийни излети. Наслаждавай й се и ти, и семейството ти. За успешния завършек - :drinkers: и мира да не им даваш на рибоците.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
mensal
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 3:41 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от mensal »

ОК, ставаше въпрос за това, че лодката която ще правя по твоя модел мисля да я ползвам преди всичко за тролинг и за това исках да те питам как се държи по време на движение с двигател (ако естественно си я пробвал с такъв), дали е стабилна и как се държи по време на движение. Според теб има ли нужда от редани. Освен това говорих с няколко души и те ми казаха, че лодката трябвало да има кил, ти правил ли си такъв и въобще дали има нужда от кил. При мен нещата малко се объркаха и още не съм правил нищо, но в най-скоро време ще ходя в Бургас за шперплат и я почвам, като го разкроя ще ти върна шаблоните.
АДМИРАЦИИ ЗА ЧУДЕСНОТО ИЗДЕЛИЕ КОЕТО СИ НАПРАВИЛ, ИСКРЕНО И НАЙ-БЛАГОРОДНО ТИ ЗАВИЖДАМ, ЧЕ ВЕЧЕ СИ ПРИКЛЮЧИЛ С ПРОЕКТА!!!
Не съм искал да те засегна, явно аз нещо не съм изпратил ЛС както трябва и за това се е получило това недоразумение!
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Не съм се засегнал.Кил е добре за плоскодънна лодка, но не пречи и на такава да се сложи.Ако има кил трябва положението на двигателя да се съобрази спрямо него.Той, както и реданите спомагат при гребане да държи праволинейно движение.И без тях лодката се държи добре.Смятам да сложа само скулови редани,щото при движение срещу вятъра и при наличието на вълни понякога леки пръски успяват да те опръскат.Иначе реданите при водоизмесващ режим не вършат никаква работа освен да повишават съпротивлението и разхода на гориво.Не съм я опитал на глисиране, но при висока скорост и остър завой реданите ще са полезни да не се получава занасяне на задницата.При проектирането на тази лодка,първообраза бе на Тракер и съм се старал да го наподобява,като целта беше повишена статична устойчивост и плаваемост на носа.При тракера понеже,може би е от алуминий има нещо като редани, но те всичките са изкарани до транеца.Предполагам, че главната им роля е да повишат твърдостта на дъното, а спомагателната на тези гофри е като редан.Както всяка лодка, така и тази е комплекс от компромиси и не може да се очаква да пори вълните като остроноса, но ще пострада статичната устойчивост.Ако правиш по тези кройки остави по-дълги дънните листове от към носа,да речем с двадесетина сантиметра от към кила.При този метод при мене/гледам и при други/поради дебелият шперплат /7 мм./ линията на кила при носа не може да се огъне така както е по проект и се получава по-полегата.Така като оставиш запас после на място ще изрежеш излишъка.Ако я правиш по стапелният метод всичко си идва както е по проект.Това е което се сещам за сега.Ако има нещо неясно винаги ще намеря време да ти отговоря.
mensal
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 3:41 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от mensal »

Благодаря ти, ще взема под внимание съветите ти.
Аватар
Румен Александров
фен клуб-скобар
Мнения: 235
Регистриран на: Пон Фев 14, 2011 1:36 pm
Местоположение: ПЛЕВЕН
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от Румен Александров »

Здравейте колеги-готов съм да се пробвам да направя тази лодка http://vesel.info/?p=202#comments .Размера още не съм решил 6.3 или 7.4 дължина ширината 1.85 метра,за употреба по река ДУНАВ.Приемам всякакви съвети за материали и методи за изработка,мисля да я изработя от шперплат 9мм с няколко залики смола.Лодката ще използвам за кльонкане и разходка,имал съм приключения с малки лодки и няма да направя компромис за качеството на материалите и дължината.Прочетох всички теми във форума на тази тема,изработката не ме притеснява -инструменти и умения бол по скоро ще зацикля при оформянето на шаблони и онази програма за изчисление.НАЧАЛО.... :D
ИзображениеИзображение
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Този проект който си избрал е доста подробен.Правен за развиващите се страни,където евентуално не могат и да четат, та със съветите на местният мисионер да я построят.Не ти трябва програма за шаблони.Правиш стапела,нареждаш шпангоутите,налагаш шперплата и очертаваш с молива.Режеш и монтираш.Не е предвидена за обличане с стъклоплат доколкото разбрах/английският не е силната ми страна, дори бих казал, че е слабата- :D /При този проект не би трябвало да срещнеш никакви трудности,щом ръцете ти растат от правилното място. :D Само един съвет ще си позволя:
За изработка на стапела е дадено надлъжните греди да се рендосват заедно.Както и да ги правиш дълги греди и на машина трудно ще станат идеално прави.Правиш стапела от каквото имаш под ръка.Редиш напречните върху които лягат шпангоутните рамки.Тях вече нивелираш и разполагаш в една равнина,като гледаш и да са успоредни.На този етап и реденето на рамките отделяш най-голямо внимание и мерене.Ако трябва след като си ги наредил, почини няколко часа, а най-добре една нощ и отпочинал на другият ден ги провери отново.Тук допусната грешка не можеш да я оправиш в последствие.Разпечатай си ПДФ-а и отделно картинките и да са ти винаги под ръка при работа.Това за сега от мен.Ако нещо друго те интересува питай.
pacific_mm
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 9:14 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от pacific_mm »

здравейте
на линка по долу съм публикувал построяването на созополска лодка.

приятно гледане


http://www.facebook.com/video/video.php ... 5696845816
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от complast »

Тая технология е от 18-век.Вече никой не прави така ребра.Ребрата или са лепени/ламинирани/ по шаблон или пропарени и огънати по обшивката на място.
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
pacific_mm
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 9:14 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от pacific_mm »

варианти, всички варианти са актуални до ден днешен
какъвто вариант иска клиента такъв му правим
а ето и 2-ра част
http://www.facebook.com/video/video.php ... 5946832791
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Щом е за клиент, то клиента винаги има право. Но и майстора трябва да го посъветва, щото не всички клиенти разбират тънкостите на занаята.
pacific_mm
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 9:14 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от pacific_mm »

разбира се

ето и 3-та част


http://www.facebook.com/photo.php?v=246615502110169


приятно гледане!
pacific_mm
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 9:14 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от pacific_mm »

надявам се че вие интересно?
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от complast »

pacific_mm написа:надявам се че вие интересно?
Браво за майсторлъка.Това червено дърво доста Ви е измъчило докато го издълбаете.
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
pacific_mm
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 9:14 pm

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от pacific_mm »

благодаря, имаше много работа


ето и 4-та част

http://www.facebook.com/video/video.php ... 5836778802
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”