Самострой-лодка на 6-ти етаж

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КИРО »

Честита ти коледа ,всичко най-хубаво да те спохожда.
Сега,аз не бих се хванал да проектирам и да правя нова лодка.Много е сложна геометрията,
не са прави линии,а елипси и т.н.
Помисли по варианта,да се обадиш на Ненко,да ти направи лодка по твое виждане,
без да ти слага допълнителните елементи по балоните,там сам си поиграй.
И не е нужно да е от най-дебелия плат (става тежка ),но за 3,60м около 0,850кг/м2 ще ти пасне.
И още,ти ще си играеш най-малко месец,ако не и повече ( мисля си аз колко бих си играл ),
Ненко за десетина дена (ако не и по-малко ),ще е готов.
Не мога наведнъж всичко да споделя,че все нещо ще изтърва.
Весело посрещане на НГ,и успех.
Имам две лодки да ремонтирам,и пак си вкарвам моята лодка в бокса.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Благодаря. На теб и колегите също желая здраве и щастие. Все още не съм решил какво точно ще е. Не знам как от таблата да качвам снимка на като седна на домашният ще кача да се види какво имам предвид.
Едното е мелез между надуваемо кану и лодка т.е. Кану с транцева дъска. Ширина до 110 см дължина от 400 до 600. На запад е известно като kaboat от кану и лодка при руснаците катабайд от катамаран и байдарка като при тях дъното може да опира на водата на може и да е по-високо като на катамаран. Балони 30-35 см тегло 20-30 кг. Другият вариант е с размери на лодка. Ширина 150-200 и балони 40-50 см като дъното задължително не опира водата и е захванато някъде по средата на балоните. Това дава възможност с по слаби двигатели да се постигнат по високи скорости от аналогичните по размер надуваеми лодки.
По принцип щом може да си купиш не си заслужава да го правиш. За сега съм се спрял на катамаранната схема (катабот) .По принцип разкроя е по-лесен при катамарана може да го караш и на око, но мога и на обикновена лодка да разчертая кройките със спомените от 10-11 клас, но не и с надигнат нос. После се прави макет от найлон или банер в естествена големина да се види съвпадат ли нещата. Не че ако не се напъна за две години мога да събера пари за катабот от Русия. Все ще се намери кой да ми го докара. Не вярвам да излезе по скъпо от 2_2500 иначе ако си взема лодка обикновена надуваема ще ми трябва и по-мощен двигател и почва гонка воурожения, а не ми се ще малка лодка след като съм свикнал на широко. Кокпита на лодка около 3-3.20 ми се вижда прекалено тесен и къс дори и размер 3.6 ми малее.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Ще се опитам да добавя снимки в но пост щото щото не съм сигурен дали ще стане.
380k_prev.jpg
380k_prev.jpg
Взе та стана но не знам що едната я повтаря
Един от двата варианта ще е. Разбира се има и вариант да преправя някой лодка втора употреба. Излизат екземпляри с подходящи размери на незнайни години да към 700 800 лв
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КИРО »

КАЯ написа: Разбира се има и вариант да преправя някой лодка втора употреба. Излизат екземпляри с подходящи размери на незнайни години да към 700 800 лв
Не рискувай,ще имаш много проблеми - остаряло лепило,почват от шевовете да изпускат,
и лесно се разлепват.
Зодиак Футура Марк 3 имат такива допълнителни балони под основните - добри лодки,
но на години вече.
Сега се светнах,мина ми една 4м лодка с малки проблеми,иначе много добра,
момчето беше решил да я продава,по спомен искаше към 1000лв,но може и да се договорите.
Телефона му е в сервиза,при мерак ще ти го дам.
Ще ти остане сам да си направиш малките балони отдолу.
Но задължително да влизат в чохли,направени от по-дебел плат,че те носят
товара и ударите на вълните.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

То сега покрай празници и данъци в началото на следващата ми е невъзможно,но средата на следващата търся вероятно. Дай на лични малко подробности размери години проблеми те такива неща.
То и Тедо казва, че надувна лодка на години само ако е подарък. Като ти гледам снимките какви развалини ги доказваш да плават та за това се замислих за този вариант.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

IMG_20190120_154313.jpg
модел
Минаха алкохолните дни и си надвих на мързела и спретнах на бързо един шаблон че и по него от банер малък модел. Д 50 и дължина 150 см. Понеже е лепен с тиксо не може да се надуе напълно, но и така е видно, че сметките са правилни.
Изчетох доста мнения из руските форуми за този вид лодки също и параметрите на различни производители и се спрях на следните размери. Дончо посъветва по-голям балон и избрах 50 см. Дължина 4-4.5 широк 1.8-2.0. Балоните зад транеца 50 см, от пред 1 м багажно отделение. Така се получава кокпит 2.5-3 м и широк 80-100 см. Дъното е на такава височина, че да е около 15 см над водата. Тези дни ще спретнах едно чертежче, но и така предполагам е ясно какво искам да постигна. Моля за критики и мнения. Впрочем в Русия избор на всякакви пвц тъкани за лодки финландски, немски,корейски т. н. малко по евтини от тук, лепила също богат избор качествени около 10-15 лв литър с кеф да се правиш лодка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КИРО »

Имай едно на ум,че широчината на платовете е 1,50м,
по-тънките ( 650гр/м2) има и по 2,50.
Ако ще търсиш по-голям балон,ще се наложи от повече парчета да го правиш за дължина.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Имам го предвид това. Бавно стават нещата мислех че плата ще ми е най-голямият разход но не е така. Плат една трета лепило и разни джаджи и те по една трета от цената. За сега съм взел един кг. Лепило конуси и клапани. При следващото опаричване плат и другите неща.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

:shock: Малък отчет докъде стигнах. Плат Mehler 1000 гр на м. кв. Казват че това е най-добрият плат, а производителя върха в бранша. Френски 900 и 650 гр. за дъно и обличане на транеца. Малко китайски за бризенти за камиони за проби. От него направих два цилиндъра с плоски дъна въпреки, че залепването им е по-сложно от това на конусите. Не държат налягане имаше два малки пропуска по ръба дъно цилиндър. Залепите ги, но пак спадат и намазах целият ръб с полиуретанов херметик. Пак спада налягането и се оказа понеже плата не е за лодки изпуска през него въздуха. Купих ужасно скъпа и секретна течност (5 лв. литъра срещу бира прошепвам тайната на уше). Вече една седмица не спада налягането. Контролният балон спадна за една нощ.
Като финанси до тук платове 500 лв,6 клапани,два за свръх налягане,два комплекта ключове за гребла и 4 конуса 200 лв. Остава 4 траце държатели, 10 тина лееро държачи с леер и 4 ри дръжки държави за банките и нещо въдиците да речем още триста лв, а и взех 3 литра двукомпонентно лепило.
В кухнята имам превъзходна яспирация, но пространството е малко. Сега чакам да се стопли да мога да проветрявам хола заради лепилото и ацетона с който се зачиства.
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от complast »

Ти надувна ли лодка правиш?
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от Don4o_62 »

complast написа:Ти надувна ли лодка правиш?
а добър ден :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Да. По-точно катабот нещо като катамаран, т. е. мелез между катамаран и надуваема лодка.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

Отдавна не бях писал по темата, но освен другите проблеми го закъсах с бъбреците та болница, хемодиализа, но сега нещата се подобряват. Останах с един работещ бъбрек и ми спряха хемодиализа . Сега през болничните ми остава време и за лодката. Направих балоните 430 на 50 см. Кокпита ще бъде 260 на 94 и около метър рундук отпред. Имам и грешки
, но в стеснените условия на кухнята толкова, а и поначало беше замислена като експеримент и за добиване на опит. Например усилващите ленти не можах да ги направя под конец, и ширината им мърда по някой милиметър на места. Ако правя на ново ще търся контактно лепило, че това с топлото активиране не можеш да му контролираш степента нагряване и от там разбира се получава различна омекване на плата и различното разтягане по тази причина. Тези дни са ми обещали едно помещение за довършителните работи, че те се правят на надути балони. Още не съм решил дали да правя постоянни транци или да измисля някакъв вариант за разглобяеми. Идеята е да мога да я превозвам на горен багажник когато се налага. Притеснявам, че при ширина от 2 метра, като само дъното е около 3 квадратни метра да не я отскубне насрещният въздушен поток. А при свалящи се транци ще мога да приближа балоните един до друг и ширината за превоз става един метър.Площа спада с трите квадрата на дъното и остават около 4.5 квадрата на балоните. Давайте мнения по този въпрос. От към тегло няма да спечеля много при този вариант. За сега съм се спрял на дъно от шперплат, но то не влиза в теглото на лодката за превоз върху багажника. В последствие може да му направя надуваема дъно под ниско налягане. Теглото на гола лодка, т. е. без дъното не вярвам да надхвърли 30 килограма.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КАЯ »

IMG_20190703_213012.jpg
разрешиха ми да ги надуя в хола за проба. Личат си грозното усилващи ленти при конуси те. Очаквайте скорошно продълж
ение при завършването. Надявам се и пускане на вода.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Самострой-лодка на 6-ти етаж

Мнение от КИРО »

Действай с подвижни транцеви дъски.Облепи самите дъски с плат отвсякъде,
и си капитан.Недей ги пуска до долу,а прецени колко ще ти газят балоните,и
отпусни още 10см нагоре.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”