Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от ilkoks »

Благодаря колега!Това е истината-същото нещо едно към едно.Само гдето съм скаран с италианския и не можах да рзбера някои неща,но това не проблем.Забравих да спомена ,че по занят съм часовникар и като видях схемата на макарата ми дойде на ум как да измеря какъв лагер ми е нужен,та съм си записал какви размери ми трябват.Остана да си намеря две лагерчета и съм готов.Ние новобранците сме голяма работа!
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

Едно голямо БЛАГОДАРЯ на РУМЕН / аrtaks / Изключително доволен съм от работата му. Не съм си и мислел че макарите които му изпратих / 3 броя..едни черни...японки :D / могат да работят по-добре от това което беше. Добавени лагерчета на долната част на пиньона и по един от двете страни на оста на короната , старателно почистени от старата грес и олио , нанесени нови и сглобени в рамките на 2-3 дни. През това време непрекъснато получавах и снимки . Горещо препоръчвам. :smt023
Аватар
mladenov_78
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 7:04 pm
Местоположение: София

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от mladenov_78 »

Здравейте колеги,имам нужда от следната част за една от макарите ми.Незнам точно как се казва на български а на английски го водят осцилатор.
Ходих при майстора на ул.Зайчар но нямаше такъв голям размер,макарата е голяма доста.
20160415_205852.jpg
20160415_205902.jpg
Макарата е това Robinson Shark 704 доста голям кютук,идеална работа за Дунава ми вършат.
20160415_210110.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
ivanski65
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 6:36 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от ivanski65 »

Здравейте колеги, моля за помощ, ако някой знае място където заменят барабанчето стоящо на бигела, през което преминава влакното, изтъркало се е и реже влакното.. Благодаря предварително!
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Martin Mihailov »

Искам да сменя пьрвия водач на двуколенна вьдица.Та вьпроса ми е имали някькав начин даго центровам с останалите дае в сьосие или да го лепим на око
dreben
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 06, 2016 3:43 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от dreben »

Здравейте,някои има ли идея как да махна"врътката" на аванса? Макарата е Осако НБР50 и самата врътка няма гумичка или какъвто и да е отвор за освобождаване.Имам две макари с такава конструкция и не мога да ги разглобя да ги смажа а въпросната от снимката глътна малко вода и искам да я видя отвътре. :fishing9:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от bobopeli »

Martin Mihailov написа:Искам да сменя пьрвия водач на двуколенна вьдица.Та вьпроса ми е имали някькав начин даго центровам с останалите дае в сьосие или да го лепим на око
На око,хубаво да е с нещо по бавно-съхнещо да имаш време да го натъкмиш :wink:

Например:

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от bobopeli »

ivanski65 написа:Здравейте колеги, моля за помощ, ако някой знае място където заменят барабанчето стоящо на бигела, през което преминава влакното, изтъркало се е и реже влакното.. Благодаря предварително!
За каква макара иде реч?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
dreben
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 06, 2016 3:43 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от dreben »

Марката е Осако нбр50 ,но се оправих ...напънах "врътката" с ножче и излезе. Наи -интересното е ,нямаше нито един лагер а пък китаичето го взех уж с три лагера :fishing5: на места нямаше и смаска по втулките ама с редовно смазване ще издържи известно време.Поздрави.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
s_toshkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 9:18 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от s_toshkov »

Здравейте, днес напънах една болонеза карбонова и се строши върха в основата , там където се подава от другата снадка....(за да обясня правилно въдицата е разпъваща се )

Какво да правя ? майстор във Варна да препоръчате , или сам са се хвана да я лепя ? Какво лепило хваща? Ако правилно съм разбрал може вътре да се "вмъкне " някакъв друг връх и да се залепи ?
s_toshkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 9:18 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от s_toshkov »

IMG_20160911_215155.jpg
За това говоря
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от pampasa »

Това е най-лесния ремонт :roll: - купуваш си карбонов връх , с приблизително същата дължина и диаметър в основата / в повечето риболовни магазини продават/ , отвиваш тапата в долния край на болонезата , нанизваш новия връх / ако има подвижни водачи - слагаш и тях / и лепиш със секундно лепило върховия водач.

За да свалиш върховия водач от счупеното парче - леко го нагряваш и се вади лесно след това. :idea:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от hristo94 »

Здравейте,колеги.Търся си връх с акция 10-30g кух (оригиналния се счупи) ,но не от карбон.Въобще може ли да се намери такъв?Въдицата е от стъклопласт или композит не съм сигурен точно.Трябва да е около 30см черен на цвят.В повечето магазини,където търсrх кухите са само от карбон,а от стъклопласт са плътни само.Другия вариант е да е плътен от стъклопласт и малко ще се дигне акцията.В магазините не се срещат черни върхове от стъклопласт,и може ли да ги боядисам с боя или някакъв спрей?Благодаря предварително.
mi6ole
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 2:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от mi6ole »

Здравейте колеги! Скъса се болта който държи лагера на бигела. Макарата е Риоби Заубер 4000. Търся майстор от Варна.
Megadeath
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 2:33 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Megadeath »

Здравейте,
От няколко години имам въдица Vidrax Cougar 400-80 обаче имам проблеми с най-горната секция , уж по-голяма акцията пък върха ми е много кекав и се гъне много. Уж посвикнах с въдицата , но скоро приятели си взеха въдици за подобни пари и с по-малки акции 40-60 е стоят много по-стегнати. В един магазин ми предлагат да ми сложели плътен карбонов връх , в друг ми казват кух да сложа. Някой може ли да даде съвет къде да отида да я сменя тази горна секция. Става дума за Варна.
Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”