Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
ivenceto
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 6:57 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от ivenceto »

И аз за това се сетих, но въдицата е чужда, ама мисля да сложа преди лентата метално фолио.
pikefisher
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 213
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 8:51 pm
Местоположение: Г.Оряховица
Обратна връзка:

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от pikefisher »

Здравейте колеги!

След удар в земята спининг пръчката остана със счупен пръстен на втори водач и паднал пръстен на трети водач (броя водачите от върха към основата на пръчката) .

Изображение

Като гледам по самите водачи няма следи от удар, нито изкривяване. Можете ли да ми препоръчате къде в София слагат пръстени или пък ако се наложи изцяло да се смени водача?
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Ачо ♣ »

pikefisher написа:......Можете ли да ми препоръчате къде в София слагат пръстени или пък ако се наложи изцяло да се смени водача?
телефон 0898472553- Радослав
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
spower
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 2:32 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от spower »

20170922_190710.jpg
lozzy.68 написа:Това е натоварена част от ,,бигела,, .с лепило няма да стане!!! Разглоби я внимателно,виж вътрешната страна какви отвори ,улеи и каналчета има и най-добре я изработи 1към 1 от чист алуминий,не от сплави !!! Успех и наслука !!!
В крайна сметка го направих. Ползвах за материал стар тампон от носач от алуминии. Ножовка, пили и дрелка + лошото време :)
20170922_180319.jpg
Доволен съм от резултата като за ръчна изработка на 3D детайл. Наслука!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
https://eleganten.top/ Мото и авто аксесоари.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от lozzy.68 »

:smt023 :D :drinkers:
simi
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:00 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от simi »

Здравейте колеги,търся доверен майстор(независимо от кой град) да направи 4ри броя водещи ролки за Zauber от читав материал.
nick77
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юни 11, 2012 10:54 am
Местоположение: Несебър

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от nick77 »

Здравейте колеги, понеже и мен ме сполетя злощастието да си счупя карбонова пръчка и попаднах на много добър професионалист в ремонтите.
Името на човека е Росен Димов. От София е. Даде ми адрес до рибарски магазин на ул. Манастирска 41. Тези които познават града може и да се сещат за магазина. Телефона му е 0888459473. Не го познавам лично човека, но евала му правя за уменията, познанията и майсторлъка. Горещо го препоръчвам на всички изпаднали в такова кофти положение. Тубертинито ми стана неразличимо от ново. Абсолютен професионалист. Браво.
Предполагам че прави и други ремонти.
Наслука :tup:
nautilus33
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 05, 2012 2:44 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от nautilus33 »

Един бърз въпрос-купих си един евтин спининг прът, и като пристигна, видях, че по ръба на долната част, където трябва да влезе горната, е леко нащърбено на 1 място. Предполагам, че това може да доведе до евентуални пукнатини впоследствие, та се чудя дали ако омотая с плетено влакно на около 3см ширина, т.е. от снадката надолу 3см, и капна малко секундно лепило, ще заздравя място и ще избегна евентуални пукнатини.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от lozzy.68 »

След първите 8-10 думи,от поста Ти ,е трудно да ти се даде съвет !!! :?: Дай поне една снимка ,може пък да ти се помогне, стига сумата за ремонта ,дане надвишава,стойността на стоката ..?!?! :? :drinkers:
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

nautilus33 написа:Един бърз въпрос-купих си един евтин спининг прът, и като пристигна, видях, че по ръба на долната част, където трябва да влезе горната, е леко нащърбено на 1 място. Предполагам, че това може да доведе до евентуални пукнатини впоследствие, та се чудя дали ако омотая с плетено влакно на около 3см ширина, т.е. от снадката надолу 3см, и капна малко секундно лепило, ще заздравя място и ще избегна евентуални пукнатини.
Ами при всички положения местото ще се подсили значително. Става супер лесно и майстора отпада / като се има на в предвид че и спининга е евтин / :D
Аватар
МиленМилков
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2015 6:19 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от МиленМилков »

Здравейте колеги,проблема е следния: пенн спинфишер дава заден ход,по съвет на колега от форума я отворих и почистих но мисля че проблема остана.Смятам да поръчам нов лагер /еднопосочен / но не знам какъв номер е и от къде? Ако мате идеи моля споделете.- пенн спинфишер 4500 модел.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

Здравейте колеги, днес по много нелеп начин си счупих шпиц -върха на директния . .колмик динамика 5 м. Моля за съдействие ако някой знае по какъв начин и от къде мога да си закупя нов такъв. Между другото утре ще звъня по нашите онлайн м-ни.
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от stefannankov »

Как или с какво мога да залепя върхов метален водач към плътен карбонов връх. Вече 2 пъти ми го лепиха в един магазин ама когато закача 4-5 20 см. Сафрида и дърпат настрани водача се завърта по оста и застава встрани от линията на другите водачи. Не пада, явно е залепен с някаква смола защото го освобождават със запалка като ходя да го лепят, но не се получава достатъчно здраво.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от lozzy.68 »

Двукомпонентен ,,Poxypol,, и забравяш за случая ! :smt023 Ако, имаш избор ,купи от безцветния ! Успех и Наслука !!! :drinkers:
go6eto_1972
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 12:22 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от go6eto_1972 »

От къде мога да намеря капачка за основната спирачка за DAIWA MEGAFORCE 100TSH ?
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”