Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
nikolov2445
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Дек 01, 2018 2:23 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от nikolov2445 »

Загубих калпачока,който закрива върха на въдицата при събрано положение.Никъде в магазините не предлагат само това.Ако някой има такъв проблем и го е решил нека сподели.Весели празници!
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от lozzy.68 »

Колега,уточни точно,за каква въдица търсиш ,,калпачок,, ?!?! https://www.nasluka-shop.com/protektori ... i-telemach такъв, ...https://synchronsport.bg/fishing/%D0%B2 ... D0%B8.html Или по-груб за Морски... ?!?! :roll:
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от stefannankov »

И двата вида ги има по магазините, въпроса е да е по-зареден магазин. Ако си от Варна колега - направо магазина на Микадо по пътя за Виница.
nikolov2445
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Дек 01, 2018 2:23 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от nikolov2445 »

Благодаря,ще отида!
Весели празници!
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

Здравейте.Имам карбонов връх и искам да го отрежа до нужното фи ...с какво точно да стане това...И после след като вкарам плътният връх във вече отрязаната част на кухия...с какво да ги залепя. .. Ако е с каниколит а отгоре може би обикновен лак за нокти да наслоя.. незнам.Моля за съвет.Благодаря.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от lozzy.68 »

Сряза става с финна ножовка ,после шлайф с шкурка (водна) И,ако си го отрязъл ,където ТОЧНО трябва ,не иска лепене !!!
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

Ок .Но с тази ножовка няма ли да се чекне карбона. Аз опитвах с кухненски нож...режа по-голямата част от фи-то и накрая като го напъна да го чупя , се цепи по дължина. Ще опитам по начина който ми казваш.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от rap66 »

Реже се с триъгълна пиличка.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

Благодаря колеги. ще пробвам и двата варианта преди да режа на нужното място.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от lozzy.68 »

fozi073 написа:Благодаря колеги. ще пробвам и двата варианта преди да режа на нужното място.
... и без натиск и ненужна агресия . Нека зъбчетата си свършат работата ... :wink: Поставил съм около,10-тина ..шпица,, на Щеки ,без проблем ! :smt023 :drinkers:
s70rm
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 17, 2008 4:50 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от s70rm »

Здравейте, има ли някой от Стара Загора или поне в близките 100-150км. към когото мога да се обърна за ремонт (профилактика) на SHIMANO STRADIC 5000 XGFK. Макарата ми върши работа но навиването ми се струва доста по трудно отколкото с по евтини модели и по този начин изморява много ръката. Когато завъртя дръжката няма инерция и спира веднага.
Аватар
Wankoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:48 pm
Местоположение: Бургас/Нова Загора

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Wankoy »

Здравейте, колеги! Двете последни колена на щеката ми (номер 8 и 9, най-дебелата част) са залепнали едно в друго и не могат да се разделят! Някакви идеи ?
Благодаря и наслука!
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от rap66 »

s70rm написа:Здравейте, има ли някой от Стара Загора или поне в близките 100-150км. към когото мога да се обърна за ремонт (профилактика) на SHIMANO STRADIC 5000 XGFK. Макарата ми върши работа но навиването ми се струва доста по трудно отколкото с по евтини модели и по този начин изморява много ръката. Когато завъртя дръжката няма инерция и спира веднага.
Ако е била така и като нова, профилактиката няма да промени нищо. Бързооборотната 6.2 Ci4+ 4000 върти доста по трудно от бавнооборотната 4.8 Ci4+. По принцип като изхвърлят греста и почват да въртят по-лесно, та след профилактика може и по трудно да върти.
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от itzo »

Wankoy написа:Здравейте, колеги! Двете последни колена на щеката ми (номер 8 и 9, най-дебелата част) са залепнали едно в друго и не могат да се разделят! Някакви идеи ?
Благодаря и наслука!
Пробвай да изстудиш мъжкото /с лед примерно / и да нагрееш женското със сешоар- в разумни граници, разбира се!
И почуквай с пълна малка пластмасова бутилка от мин. вода по снадката, докато се опитваш да разделиш колената с въртеливи движения.
Успех!
успех на цялото рибарско воинство
Аватар
Wankoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:48 pm
Местоположение: Бургас/Нова Загора

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Wankoy »

itzo написа:
Wankoy написа:Здравейте, колеги! Двете последни колена на щеката ми (номер 8 и 9, най-дебелата част) са залепнали едно в друго и не могат да се разделят! Някакви идеи ?
Благодаря и наслука!
Пробвай да изстудиш мъжкото /с лед примерно / и да нагрееш женското със сешоар- в разумни граници, разбира се!
И почуквай с пълна малка пластмасова бутилка от мин. вода по снадката, докато се опитваш да разделиш колената с въртеливи движения.
Успех!
Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор! Сега виждам, че не съм се изразил правилно! Те са залепнали едно в друго! 8 секция се намира вътре в 9-тата! Все едно са прибрани за транспортиране в калъфа!
Направо ми изглежда мисията невъзможна!
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”