Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Match Winner
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Мар 13, 2017 11:30 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Match Winner »

Здравейте на всички!
Попаднах на темата и исках да споделя за да помогна,наскоро си счупих любимия маджести мач на тика, търсих парче къде ли не както и майстор който може да го направи защото ми е страшно любима пръчка, оказа се че трябва с поръчка директно от завода и ми дадоха срок 2 месеца, а цената на парчето беше малко по-ниска отколкото си купих мача, бях се настроил да купувам нова пръчка и дори отидох до магазина на Булит 2000 до гара Филипово, там попитах дали нямат майстор и те ми казаха да се кача на петия етаж, оказа се че там е склад за риболовни пособия но продават основно на едро и затова не се рекламират, казаха ми че мача ще стане, малко се колебаех но реших да им го дам, когато си го взех не можах да повярвам почти не можеше да се разбере къде е бил счупен, а на всичко отгоре ми взеха символична цена на база парчето което трябваше да чакам два месеца, и ми дадоха гаранция че там няма да го счупя, верно по голяма риба от три килограма не съм хващал с него от тогава но въпреки всичко съм много доволен и ви ги препоръчвам.Надявам се да съм помогнал на всички !!!успех на всички риболовци!!!
montes1970
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 12:22 pm
Местоположение: София

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от montes1970 »

Колеги дайте съвет на кой да я пратя да я ремонтира ако изобщо става за ремонт Или да се подмени цялата секция [album]Изображение[/album][album]Изображение[/album][album]Изображение[/album]
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от pampasa »

От опит казвам , оригинална нова секция - е много трудна работа :( ако се намери алтернатива /от други марки / ,пак ще се наложи да се махнат всички водачи /до върха / и след това да се наредят / залеят със смола / отново.

п.п. Как точно я счупи ?
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
montes1970
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 12:22 pm
Местоположение: София

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от montes1970 »

pampasa написа:От опит казвам , оригинална нова секция - е много трудна работа :( ако се намери алтернатива /от други марки / ,пак ще се наложи да се махнат всички водачи /до върха / и след това да се наредят / залеят със смола / отново.

п.п. Как точно я счупи ?
Подхлъзване и падане на нея Трябва си майстор за това начинание Дано се открие такъв
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Ачо ♣ »

montes1970 написа:Колеги дайте съвет на кой да я пратя да я ремонтира......
Препоръчвам коректен майстор- телефон 0898472553- Радослав /София/.
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
s_toshkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 9:18 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от s_toshkov »

Здравейте ,

Вижте на снимките какво успях да сътворя....Шаранджииски каронов прът ZEBKO , 3 секции , 3,6 метра ( мисля че беше 3 либри)

Върха се счупи по тъп начин (чака ме е яд да обясна как стана ) . Какво да правя ? Цяла секция ли да търся или да търся къде да я ремонтирам във Варна ?

Какво ще препоръчате и къде ще ме пратите във Варна ?

Колко би струвал такъв ремонт според вас или нова такава секция ?
IMG_20170515_113639.jpg
IMG_20170515_113700.jpg
IMG_20170515_113744.jpg
IMG_20170515_113755.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Иво Стефанов Пантев
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Мар 18, 2017 6:00 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Иво Стефанов Пантев »

здравейте колеги:)
подменям втулките на макара FOX FX11 с лагерчета.
може ли някой да ме ориентира от къде да си намеря лагерчета: 3x6x2mm.
Другите ги имам вече.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от lozzy.68 »

Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

Иво Стефанов Пантев написа:здравейте колеги:)
подменям втулките на макара FOX FX11 с лагерчета.
може ли някой да ме ориентира от къде да си намеря лагерчета: 3x6x2mm.
Другите ги имам вече.
Има онлайн магазини за лагери .....не мога да се сетя за сайта, но предполагам чрез търсачката ще ти излязат няколко . :smt023
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от robber_79 »

Колеги, имам нужда от помощ . Дадох си ма4а с макарата на дядото, да лови.. въдицата оцеляла, ама макарата я върна след няколко дни така :
Било се омотало влакното под шпулата, ама той не разбрал и напънал леко..после негов колега я разглобил
http://prikachi.com/images.php?images/712/9137712q.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/712/9137712q.jpg
Има ли шанс да се ремонтира?
Аватар
spower
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 2:32 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от spower »

Здравейте колеги, жена ми счупи една моя стара макара без да иска, а ми е със сантиментална стойност и бих искал да си я възстановя. Счупи се пластмасата, която държи скобата. Опитах да я залепя, но без успех. Чудя се, ако взема да я излея от стъкломат дали ще държи или от алуминии да я оформя..
20170611_213938.jpg
20170611_202158.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
https://eleganten.top/ Мото и авто аксесоари.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от lozzy.68 »

Това е натоварена част от ,,бигела,, .с лепило няма да стане!!! Разглоби я внимателно,виж вътрешната страна какви отвори ,улеи и каналчета има и най-добре я изработи 1към 1 от чист алуминий,не от сплави !!! Успех и наслука !!!
stanislav8506
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 12:40 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от stanislav8506 »

Здравейте колеги счупи ми се шаранджийската карбонова пръчка може ли телефон на някой добър майстор,който работи с куриери защото аз съм от Разград и тука не съм чувал за такъв.Мерси предварително.
ivenceto
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Ное 12, 2016 6:57 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от ivenceto »

Здравейте и от мен! Имам проблем с поставянето на макарата в леглото на въдицата. Оказа се, че крачетата едва се захващат, след като завъртя и стегна до последно и макарата не е стабилна. Дадоха ми въдицата за временно ползване и не смея да завъртя на тия места лента. Какво друго може да се направи? Предварително благодаря на хората, които ми отговорят!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от bobo_33333 »

ivenceto написа:Здравейте и от мен! Имам проблем с поставянето на макарата в леглото на въдицата. Оказа се, че крачетата едва се захващат, след като завъртя и стегна до последно и макарата не е стабилна. Дадоха ми въдицата за временно ползване и не смея да завъртя на тия места лента. Какво друго може да се направи? Предварително благодаря на хората, които ми отговорят!
Черно тиксо
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”