Пак и отново ...... Хладилник на газ

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

popeto1
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 12:18 pm

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от popeto1 »

DuO_manqn написа:Литиев бромид LiBr това трябва да го пише и на етикета вместо NH3(амоняк) идеята е че на инсталацията с бромид и е необходима по ниска темпрературана на топлоизточника.

Поздрави.
http://engineering-review.bg/engineerin ... 265&id=658" onclick="window.open(this.href);return false;
DuO_manqn
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 2:30 pm

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от DuO_manqn »

Има и малки охладители които са на по достъпна цена...един такъв чилар 17 кв е с цена 40-45 000 лева...на мен ми трябва по малко да пробвам нещо
posstel
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:49 am

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от posstel »

един въпрос имам:ползвах горелка от запалка,подобна на тази
http://olx.bg/16-00lv---gazova-gorelka- ... -i37593105" onclick="window.open(this.href);return false;
Пламъка е като на резак .Та въпроса ми е така ли трябва да е пламъка или трябва да е по-пръснат?
И някой има ли идея колко се загрява дюзата при работа?Ще стане ли закрепването на дюзата за тръбичка чрез калайдисване,или ще трябва да се прави със сребърен припой?
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от MITKO70 »

Не,определено не трябва да е така пламъка,като на резак. Горелката при газовите хладилници е около 1см. диаметър на разпръсквача /бренера/където гори и е със ситни отвори. :wink: Има снимки на оригинална горелка по напред.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
djokoriboloveca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 656
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 7:11 pm
Местоположение: Русе

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от djokoriboloveca »

Здравейте! Извинявам се на колегата че пиша в неговата тема. Подариха ми това хладилниче докато си отремонтирам големия който пострада от Енерго-про.Представи се чудесно на ток,но искам да го пробвам на газ и тогава да го рзглобя и боядисам.Тази година няма да има дълги риболовни излети но догодина не се знае.
Та на въпроса,някой боравил ли е с такъв и за какво са тези врътки и бутони от долната страна на хладилника.Медната ламаринка която е усукана като спирала предполагам се поставя за да може пламъка или горищея въздух да се движи в спирала и да затопля амоняка равномерно.Вратата не уплатнява както трябва ,но първо да разбера работи ли на газ и тогава ще правя вратата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
За всеки отделен ден за риболов,Господ дава два..
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от MITKO70 »

Като гледам колега,това е много стар хладилник,не съм срещал такъв по караваните.Много е замърсен,не знам дали си го пуснал вече,но трябва да има и други копчета за работа на газ.Усуканата пластина стой в комина,целта е да задържа излизането на на топлите газове,с цел да нагряват по-добре тръбата с водно-амонячния разтвор.Питай ,ако има нещо.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
bascho
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 7:15 pm

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от bascho »

Я да раздвижим малко темата. Днес се сдобих с един амонячен хладилник CROWN 60W . Идеята е да му навия един нагревател за 12V и да добавя газов нагревател . С електрическия нагревателя съм наясно обаче за газта имам някой неясноти и най вече с горелката. Но за нея ще питам когато започна да експериментирам. Най належащия ми въпрос е някой знае ли от какъв материал са тръбите. Въпроса ми е , за да избера правилните материали за изработката на нагревателя и коминчето понеже ми се иска да ги заваря за тръбата.
krasipet
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 6:24 am
Местоположение: Варна

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от krasipet »

Здравейте, стара тема, но да я раздвижа. Къде точно трябва да се удари, че да се освободи дюзичката към изпарителя? Имам две мини барчета, едното е руско "Морозко 3", а другото неизвестна марка. На руското му смених нагревателя, сложих електронен терморегулатор, боднах сондата, където е мястото й на изпарителя и настроих да изключва на -5°С. Достигна ги за два часа работа.
Другото след 3 часа работа едва достигна до +14°С, а тръбата, която се нагрява от нагревателчето е толкова гореща, че боята е изгоряла и като пръсна вода, веднага се изпарява. Почуквах тук там с дръжката на чука и пряко сили свали до +7°С, но няма нормална циркулация на амоняка.
20230920_110330.jpg
20230916_151432.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”