Пак и отново ...... Хладилник на газ

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

Здравейте . Пак и отново искам да отворя темата за газовите хладилничета ,ама този път не само да се похваля че имам ,ами и да споделя опит и ноу-хау ( знъм - кък ) . Много се чудех дали да пускам нова тема или да се включа в старата , но нека това да решат модовете. Проблемите от експериментално естество бяха много и не знам колегите от подобни такива теми дали са се справили с тях и не казват или си търпят разните пушилки от газта и завишения разход , но смятам че достигнах доста опростен и икономичен вариянт на газовото хладилниче . Така вече започвам : това беше жертвата
FILE0112new.JPG
А така изглеждаше отзад
FILE0113new.JPG
Тука вече кожухчето на нагревателя бе свалено . Свалям шапка на немците техническа нация са си и тва е .Всичко се свали лесно за достъп и просто
FILE0114new.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

Поради това че само 3 снимки в пост позволяват ще съкратя малко фото материала . Започнах с черен правоъгълен профил 30 на 20 .Мислех за медна тръба но тя има значително по малко допирна площ с другите тръбички ,а и по лесно и достъпно стана с правоъгълния профил. В него с малко помолване от един чук набих 6 медни тръбички от 8 мм.( отпадъчен материал от газови уредби ) по 20см
FILE0119new.JPG
накрая изглеждаше така
FILE0124new.JPG
Значи коминчето бе готово и престъпихме към горелката . Бях си навил на пръста , че ще е лесно ама не . Имах горелка от газов поялник. Купих си един регулатор за газта като тези които се слагат на пирустиите за 4,60 мисля че беше . Резбата му е малко странна ама все пак намерих гайки 10 по 1 мм . Огънах една тръбичка 14 мм неръждавейка и заварихме гайката към нея.
FILE0126new.JPG
. Тука дойде сложния момент да запоим ЗАПОИМ дюзата от поялника към тръбичката и потърсихме помощ от приятел .Кварталния майстор бай Стойчо бе запоявал много гръбни пръскачки и други подобни ама тука си остави ръцете . Оставих му аз елемента с специални препоръки да пази дюзата и да внимава , ама нъцки . Връщам се след час да си взема изделието и той поглежда малко гузно над очилата и пита " Ти друга такава дюза имаш ли че тази се стопи ?" :axe: . Безмълвно си взех оризиления детайл обърнах гръб и тръгнах . :x . Ама може да се окаже че е било за добро . Тези дюзи горят пламъка стабилно ,но искат високо налягане а аз исках да стане след редуцир-винтил. Та за следващите експерименти за помощ от приятел ползвах един стругар . Показа ми едни дюзички 0.24 мм продавали се из магазините за газово оборудване . Заварихме една гайка 6мм на другия край на тръбичката и в нея завихме дюзичката . Стана доста добре
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

FILE0128new.JPG
. Изгледа на новата горелка ме обнадежди ,ама кой да ти знае как стават нещата с газта . Запалих , а струйката газ направо гасеше оганя . При една определена степен гореше добре от дюзата но като го сложих в коминчето изкара такъв як дим е направо не ми се говори. Трябва да се добави дифузьор за смесването на газта с въздух. Пробвахме различни дифузьори , дори и този от газовия поялник но оганя си беше жълт и пушещ. Явно тази схема нямаше да проработи стабилно .Експериментирах с друга тръбичка и я надупчих отдоло . Намерих малко метална мрежичка и се получи това
FILE0135new.JPG
Гореше ама все още имаше малко жълт огън . Пробите продължиха с една тенекия увита като тръбичка около тръбичката с дюзата и г образната тръбичка. С промяна на разстоянието между дюзата и горелката може да се регулира и достъпа на въздух в газовата смес. Изненадата бе че се получи много готино , просто и ефективно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

FILE0172new.JPG
дюзичката ,тръбичката и горелката
FILE0170new.JPG
Огъня е перфектен и стабилен обаче му трябва и повече въздух за горенето . На вънка гори ама в коминчето не се представя добре и в стаята мирише на газ . Явно трябва и тунинг на коминчето разширихме долната част за повече О2. Набързо се получи това
FILE0136new.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

Монтирах коминчето към мястото което трябва да се топли с медни джички и оплетка от коаксиялен кабел ( от старите медни ). Използвах оплетката защото е плътна но и мека и не може да повреди тръбите на агрегата .
FILE0138new.JPG
. Използвах и една паста за термопроводимост останала от монтажа на един процесор. За базик направих и една снимка на системата с чаена свещичка.
FILE0140new.JPG

Към края нещата изглеждаха така
FILE0163new.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

Последва изолиране с минерална вата и малко азбестови плочици и се получи идеално . За пробата беше пуснат 20 часа и доколкото може да се вярва на китайски кантар разхода от бутилката беше 27 грама. Дори и да спреш газта от бутилката от налягането преди винтила гори още 7 минути. А резултата беше този:
FILE0176new.JPG
И биичката арна и ледче доволно . Надявам се да съм бил полезен на някой . А щях да забравя ,после пробвахме хладилничето пак на 220 волта , и си беше ОК. За здравето на всички и повече слука аре наздраве :drinkers:
FILE0177new.JPG
Козметичните дефекти си бяха от преди но за 70 лв си е направо перфектен .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
Аватар
PREDATORst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:59 pm
Местоположение: София

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от PREDATORst »

Батка коминчето на газта нема ли да ти стопи кабела на ел. нагреватела?
Гледам много е близо кабела до комина
Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

Заводско е така . Изолирано е в термошлаух и до сега не е имало проблем.
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
plps
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 10:04 am
Местоположение: Ямбол

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от plps »

Добра работа колега :drinkers:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от ro6ko_2003 »

колега каква е мрежичката кадето е пламака
мерси предварително
Аватар
batlar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 7:25 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от batlar »

тая шашма само с амонячен хладилник ли става ?
Рибата е като жената,дава когато си поиска и на който си иска !!!

http://www.eeautoservice.com/
Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

Мрежичката е от неръждаема тел 1мм окото. Оформена е като тръбичка и завит горния край . Мрежичката е била явно от някъв филтър, ама честно да ти кажа незнам от какво е . А тази шашма става само с амонячни хладилници . Компресорните си искат точец.
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
TONIHDI
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 7:45 pm

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от TONIHDI »

Мераклийска работа,перфектно представена!
Продължи напред като навиеш нагретвателче на 12в.,когато си на дълъг път да не губиш градуси.
Идеята със свеща никак не е за подценяване,на моя х/к пламъка на газ е дори и по слаб когато е на по ниска степен.
Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

Мислих и по този въпрос, но се отказах . Купих преди време един инвертор от Кауфланд .150 вата е но мисля да го ползвам само в движение . То естественно ще си харчи неговите 50 вата но не мисля че ще се отрази на акумулатора . А естественно ще се ползва и за лаптопа .
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
Аватар
gigantor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 9:02 am
Местоположение: Димитровград

Re: Пак и отново ...... Хладилник на газ

Мнение от gigantor »

Айде да попитам тука . Така и така ще нося бутилка с газ за хладилничето , мога ли едновременно да я ползвам и за газов котлон . Имам предвид след редуцира да се сложи някакъв тройник ,които да дава и на котлона и на хладилника. Дали ще си пречат взаимно или не ???? :?: Смятам че не би трябвало да си пречат , то нали това е работата на редуцира да държи постоянно налягане след себе си ,без значение от дебита ( освен максималния ест.). По караваните и кемперите не знам как са я направили тази работа ,ама там става .И си готвят, и хладилника си работи и даже и някво отопление ползват ,все от един редуцир. Въпроса ми идва от това че ако ползвам бутилката за хладилника и ако трябва да се готви или трябва да ползвам друга бутилка или гимнастика по развиване / завиване и се ползва само едното. Даже смятах да купя ново котлонче на газ за ниско налягане и да го монтирам на една плоскост от плот над хладилника . Така ги обединявам в една микро кухня с единствен изход или по точно вход за газ. Дали ще стане ???
Simplicity is not achieved by adding simplifications, but by removing complications
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”