Цикада - първата ми, но не и последна

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

Привет.
Преди два дни имах удоволствието да направя първите проби на творенията си в реални условия. А условията бяха почти в обледена обстановка, но все пак намерих участък, който не беше замръзнал. Нямах удар на рибка, а и не очаквах такъв. Целта ми беше да проверя поведението на цикадите в реални условия.
След направените проби в продължение на около 2 часа на отделните моделчета, останах много доволен.
С големите цикади (7 грама) постигнах дистанция над 40 метра с монофилно влакно (многоцветно) 0.22. С малките цикадки (3 грама) дистанцията беше около 25 метра със същото влакно. Използвах дебело влакно, за да си "гарантирам" изваждането на примамките. Не исках да ги посея още в началото при експериментите.
Всички цикадки показаха много добра игра. Вибрациите се усещаха и при съвсем леко водене, което ме радва. Наблюдавах играта им в последните 5-6 метра преди изваждането им от водата. Движат се като малки палави рибета при по-бързо водене и доста "елегантно" при забавяне на воденето. Аз съм доволен. Остава ми да изчакам да се разтопи ледената обвивка и да се пробвам да излъжа и някое рибенце. Опитах се да заснема играта на цикадите с телефона, но нещо не се получиха добре клипчетата. Опитах и с едно фотоапаратче, но пак не ми харесват. Явно не ставам едновременно за оператор и за задвъдично устройство :lol: . Избрах най-добрите кадри и ги сглобих в едно клипче. Трудно се вижда цикадата във водата, но се добива представа.

[youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/EdE9uzY3HOE?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/EdE9uzY3HOE?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]

Поздрави на всички.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

:D другия клип с рибе на края на цикадата

:drinkers:
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Браво на вас,колеги!Като гледам,вие сте станали истински професионалисти.Мога само да ви поздравя.Аз също се поизмъчих с едно "творение",което за съжаление май ще има повече сантиментална стойност отколкото да е "ловец". :lol: Все пак за всеки случай ще го пробвам някой път.Заслужава си опита поне заради труда.Ето го и него:

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

Вуйчо-Ваньо написа: Изображение
Екстра си е - риба ще има на него. Води го по-близо до дъното -почти като джиг - няма начин да не го уважи някой раиран 8)

:drinkers:
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Благодаря за подкрепата.В такъв случай със сигурност ще го пробвам още на първия излет за хищници. :D :drinkers:
Изображение
Изображение
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

Поздрави за творението Вуйчо-Ваньо. много си е добре. Ако нещо не е наред, без да пипаш друго по цикадата, можеш да добавиш под тежестта още една оливетка (под тази, която е в момента и между носа на цикадата и отворчето за предната кука. Тегло - около 1 грам. Залепваш я и действаш. Задължително на местото, което ти казвам. Може да е и разцепена сачма - до 1 грам.
Поздрави и успех. Няма нещо, което да не може да се доработи. Няма нещо, направено с мерак, което да не лови. Успех. Формата на листото е добра.

п.п.: Евентуално, можеш да махнеш задното листо и да сложиш там кука. Листото имай предвид, че променя баланса във водата. Пробвай и с допълнителна тежест и с махане на задното листо. Преди да залепиш допълнителната тежест, правиш водни проби в леген или вана, за да доближиш играта максимално добре, като местиш допълнителната тежест в различни позиции. Когато установиш къде трябва да е тежестта - лепиш. После - рибките имат думата.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
boris_m80
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 11:19 am
Местоположение: Батак

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от boris_m80 »

И аз се пробвах да на правя една цикада от шаблона който е дал колегата.Направих е от ламарина и олово тежи 5грИзображениеИзображение
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Благодаря за похвалите.Малко по малко започвам да се издигам в собствените си очи. :lol: Щом така стоят нещата,непременно ще има проби!
Изображение
Изображение
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

boris_m80 написа:И аз се пробвах да на правя една цикада

екстра е - давай в този дух 8)
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

Колега boris_m80, докарал си я като оригиналното моделче. Сподели после, като я пуснеш на вода как е. На снимката ми изглежда много добре. Поздрави и успех.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
boris_m80
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 11:19 am
Местоположение: Батак

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от boris_m80 »

Днес я пробвах в един басейн без въдица http://rutube.ru/tracks/5514494.html
Аватар
майсторчето страхил
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1357
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:32 pm
Местоположение: В.ТЪРНОВО

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от майсторчето страхил »

Чудесно са станали и най важното,играят :smt023
НЕ БОЙТЕ СЕ,ТОВА СЪМ АЗИзображение
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от gogibo »

Миро,вържи един червен конец на педя пред цикадата,та окото да я хваща и следи по добре
по време на клипа.Поздрави!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от jagger1 »

gogibo написа:Миро,вържи един червен конец на педя пред цикадата,та окото да я хваща и следи по добре
по време на клипа.Поздрави!
Привет Гоги. Лятото, ако не ми мине котката път съм замислил да направя няколко по-"професионални" клипчета с тестовете, ама за сега само замислям. Дано "котката" кривне в друга посока :( . Иначе, получиха се добре. Остава и рибетата да ги харесат.
Поздрави.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

:arrow: тези дни, вдъхновен от едно видео в нета реших да пробвам нова форма цикада, предназначена за риболов от лодка-вертикално водене. Направата е по описания от мен в предните постове начин - шаблон, рязане,... универсален калъп. Тестовете показаха доста потенциал, който ще се пробва в най-скоро време в боя :axe: . При отвесно пускане и прибиране е направо отлична. Има малка тънкост, която си запазвам, но я има във видеото.
Без промяна на баланса (не съм пробивал други дупки за захващане) се държи отлично и на дълечно хоризонтално водене. И при двата типа прибиране има изразителна и отчетлива игра :wink: ...ето и снимките:

23386

23387

23388

...остана боята.

8) ..мисля, че това е моята цикада...

:drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”