Цикада - първата ми, но не и последна

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

Я вижте това - по-лесно не вярвам да има:



:smt040
Аватар
ydobrev75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 613
Регистриран на: Съб Май 28, 2011 7:25 am
Местоположение: Нова Загора

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от ydobrev75 »

и аз да се похваля с моите творения :oops:ИзображениеИзображениезасега толкова от мен :!:
Аватар
Alucard
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 5:52 pm

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от Alucard »

Супер са ,колега, дай нещо по технологията :)
Нещът ма все едри.
Неще,неще па спре.
Аватар
ydobrev75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 613
Регистриран на: Съб Май 28, 2011 7:25 am
Местоположение: Нова Загора

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от ydobrev75 »

ето и малко спинери за гарнитура :P Изображение
Аватар
ydobrev75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 613
Регистриран на: Съб Май 28, 2011 7:25 am
Местоположение: Нова Загора

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от ydobrev75 »

Изображение
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

Изображение:fishing6: я да питам сега, някой правил ли е от силиконовите сръбски цикади - "главиняри" май е името, което използват. Дайте да разнищим и тях :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от muerter »

P-etkan написа:"главиняри"
Бай Вес от В.Търново е твоят човек .Не знам обаче дали се подвизава тук , иначе неговите примамки са признати от доста хора .

Тези по горе твой ли са ?
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
niki23
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 412
Регистриран на: Пет Май 13, 2011 4:00 pm
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от niki23 »

той си ги продава и не издава тайните
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

muerter написа:
P-etkan написа:"главиняри"
....Тези по горе твой ли са ?...
Не, но имам мерак да разбера технологията :) и да си спретна мое моделче за Бг-риба.
niki23 написа:той си ги продава и не издава тайните
:arrow: да е жив и здрав човека.
Към средата на месеца ще идва едно приятелче от Сърбия и обеща да ми донесе от всичките размери и модели за проба на най-голямата форма за такива промамки - няма да казвам коя е. Като видим кои модели харесва Бг-рибата, ще им "разкрием тайните", които всъщност не са кой-знае какви :wink: ама 'айде това в друг пост. До тогава мисля да направя един собствен прототип - "клено-пъстърво-костуро" търсач. Само да ми дойде музата, че нещо съм се "омързял" това начало на гоината :D

:drinkers:
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

:fishing4: а бе то ... не става така. Не може да се чака толкова мнооооООооооого, че ръцете много сърбят :lol: . Вчера направих един опит, и вече имам една готова примамка. Не е тествана на вода, но технологията е ясна вече :wink: . ...та значи, първо си намирате или изработвате моделче. Аз използвах една малка готова примамка - е така за опита. Правите и калъп, като калъпа трябва да е здрав. Аз направих гипсов такъв с армировка и по-голяма дебелина, сравнение с обикновения гипсов за леене на тежести. Правите си армировката на примамката(моята е от кламер), като на нея се поставя и утежнението. Забърквате си силикон. Пълните калъпа. Притискате го колкото се може по-силно и след като изсъхне силикона си имате готова примамка.
Малко повече подробности, за които се сещам: калъпа не е нужно да е напълно сух, но е добре да се използва отделител за силикона. Аз го направих с възможно по-малка контактна повърхност покрай изделието. Оставят се канали за повечето силикон, като аз използвах за такива канали ушите на армировката, които разширих малко. След това се почистват лесно от силикона. Армировката е хубаво да е здрава, за да не се налага корекция след всяка закачка или риба. Утежнението се поставя или излива на армировката - както Ви е по-лесно. Необходими е да се спазват принципите за изработка на цикадата, които създават трептенията, иначе примамката няма да "играе" :idea: . След като стигнете до тук е време за забъркване и пълнене на калъпа със силикон. Аз използвах най-обикновен прозрачен санитарен силикон. За оцветител използвах лак за нокти, но може всякаква боя, което оцветява силикона. Пълните калъпа, като оставяте малко место за армировката. Слагате армировката и притискате, колкото сила имате. Ненужният силикон навлиза в оставените пространства или избива на вън. Колко силикон трябва да сложите ще разберете сами след направата на 2-3 примамки. Може да си играете с цветове, както си искате - сега съм направил една двуцветна, което утре ще е готова и ще покажа. Тук може да видите как се забърква силикона и се пълни калъпа. След като е изсъхнал силикона, отваряте калъпа и с остра ножичка оправяте примамката от повечето силикон. Самия калъп не е нужно да е перфектен (както се вижда на снимката), защото след това примамката може да се коригира с ножичка.
...мисля, че е това. Ако има нещо не ясно пишете. А ето и 2 снимки на това, което направих набързо от вчера до днес :roll:

46146

Модела, калъпа, армировката и току що извадения детайл.

46147

Почистения детайл и модела. Оцветяването не се вижда на снимката, но е жълно - към прозрачно.

:drinkers:
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от КАЯ »

Виж този материал. Аз по-миналата година питах бай Вес какво му е мнението за него. Каза, че бил малко твърд, но за тези рибки не вярвам да е проблем въобще. Впрочем има начин да се омекоти, но за случая не е необходимо.
От санитарният силикон колко време ги чакаш да се втвърдят?
Иначе почти всички "силиконови" примамки по магазините са от ПВЦ т.е. материал като от горният линк.
http://www.varna-fishing.com/1057108010 ... 71088.html
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

Мерси за линка. Ако има нужда ще се ползва :wink: .
КАЯ написа:...От санитарният силикон колко време ги чакаш да се втвърдят?...
А санитарния го чакам 24ч. Иначе може да се скъса при вадене. Това не мисля, че е болка за умиране, особенно, като си правиш единични примамки за собствено ползване.
Ето пробата с два цвята в примамката от вчера. Добавено е и малко брокат, но не знам дали ще се види на снимката. Иначе е червено и кафяво.

46155

:drinkers:
niki23
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 412
Регистриран на: Пет Май 13, 2011 4:00 pm
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от niki23 »

телта каква е зъболекарска ли

кантала дали ще е мек за целта
Аватар
P-etkan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 10:24 am
Местоположение: България, гр. София

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от P-etkan »

niki23 написа:телта каква е зъболекарска ли

кантала дали ще е мек за целта
По-горе съм писал, че съм ползвал кламер, което не значи, че "това е материала" и само това става :D .
Прецени сам, но мисля, че кантала ще е мек. Както съм написал, трябва да е възможно най-здраво. Иначе трябва да правиш корекция често. А може и да го сложиш от повече нишки, за да стигне нужната здравина. Може да ползваш и медна тел, която да запоиш тук-там... а бе имаш много поле за изява :wink:


:drinkers:
boris_m80
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 11:19 am
Местоположение: Батак

Re: Цикада - първата ми, но не и последна

Мнение от boris_m80 »

Изображение Изображение може ли някой да помогне да направим размерите на чертежа да станат като в таблицата
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”