Двигател Ямаха 5к.с. / 2т

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Двигател Ямаха 5к.с. / 2т

Мнение от ivomagna »

Скоро си купих този двигател и след първия тест открих следния проблем: когато е студен двигателя пали без проблем, но след известно време когато го загася и постои 10/15мин. пали много трудно. Ако го изгася и го запаля веднага или след 2/3/5 мин. няма проблем но когато постои повече време след това пали трудно. Двигателя е с въздушно охлаждане и е модел около 1990г.
Аватар
kalin_80
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 9:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигател Ямаха 5к.с. / 2т

Мнение от kalin_80 »

Според мен трябва да си изчистиш карбуратора. Зацапал са е и като го изгасиш ти пуска бензин към цилиндъра и измива свеща. След това трябва да дърпаш като бесен за да запали. Направи си експеримент. Като го изгасиш го остави 20мин. и след това му развий свеща, ако съм прав тя ще е мокра :wink:
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Двигател Ямаха 5к.с. / 2т

Мнение от ivomagna »

kalin_80 написа:Според мен трябва да си изчистиш карбуратора. Зацапал са е и като го изгасиш ти пуска бензин към цилиндъра и измива свеща. След това трябва да дърпаш като бесен за да запали. Направи си експеримент. Като го изгасиш го остави 20мин. и след това му развий свеща, ако съм прав тя ще е мокра :wink:
Благодаря за съвета колега. Логично е това което казваш и аз предполагах нещо такова, но тъй като резервоара е отделен и го слагам долу под двигателя си мислех, че понеже не е на самотек не би трябвало да влиза бензин в карбуратора когато не работи двигателя. Но пък от друга страна в самия карбуратор има бензин и както казваш ако не затваря добре е възможно да отива в цилиндъра гориво когато не работи и да го дави после.
Ще пробвам и ще пиша резултатите.
Аватар
kalin_80
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 9:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигател Ямаха 5к.с. / 2т

Мнение от kalin_80 »

Предния ми мотор беше MARINER YAMAHA 4hp. с вграден резервоар. Правеше ми същите проблеми. След почистване се оправи. Пиши като разбереш.
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Двигател Ямаха 5к.с. / 2т

Мнение от ivomagna »

kalin_80 написа:Предния ми мотор беше MARINER YAMAHA 4hp. с вграден резервоар. Правеше ми същите проблеми. След почистване се оправи. Пиши като разбереш.
Почистване на кое точно?
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Двигател Ямаха 5к.с. / 2т

Мнение от ivomagna »

Двигателя беше разглобен основно и почистен - карбуратор, цилиндър бутало.
Сега няма проблем работи си много добре.
Georgi_8919
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Юни 18, 2010 5:03 pm

Re: Двигател Ямаха 5к.с. / 2т

Мнение от Georgi_8919 »

Здравейте, имам следния проблем с двутактова Ямаха 5 коня, модел около 1990 година.
При студен двигател пали от раз, оставам го да поработи около 5 минути преди влизане. но след като влезем след 10 - 15 минути изгасва сам на обороти. ако не изчакам 5- 10 минути не мога да го запаля. А след палене върви 2 минути и изгасва сам на обороти. Предния път ми го направи този номер и изчистих карбуратора, друго не съм пипал. Днес, обаче пак ми направи този номер. На какво може да се дължи това? Благодаря предварително!
Хващам само йедро.... :)
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”