Пружина за Бигел

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Пружина за Бигел

Мнение от Hills »

Вероятно е правилно да се затваря ръчно .
За да пазим пружинката от натоварване.
Обаче мен ма кефи като врътна леко да щраква .
Иначе по някога по навик затварям безшумно с ръка .

Правилно е да се занимавате в интернет не повече от два часа !
Обаче повечето хора са над тези 2 часа на ден !!!
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Пружина за Бигел

Мнение от Juniur86 »

В целия си риболовен живот винаги съм затварял бигела на ръка ..... Много по лесно ми е и най важното имам пълен контрол над макарата. Миналата седмица направих един риболов на спининг за 3 часа в бозавата марица. На N-тото замятане, воблера "каца" във водата и нямах време дори да мигна с очи и последва зверски удар. Блаодарение на това че ръката ми е на бигела още докато воблера лети успях да затворя бигела и най важното в този момент ръката ти е на самата шпула и много бързо може да отриегираш с аванса ( ако се наложи).
В противоположния случай може да се нацели в един и същи момент завъртане на дръжката затваряне на бигела и удар на рибата при което може да има неприятни последици ( изпусната риба, скъсано влакно.... строшена макара )
Изображение
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Пружина за Бигел

Мнение от Hills »

Според мен най-важното е да не се напъват макарите !
Защото бигела има мъртва точка и ако затвориш насила с ръка,крак или там к'вот ти се намира точно тогава :
-Честито имаме счупена пружина !!! :lol:
То к'во друго може да се счупи не се сещам ?
На Марица водата е ледена освен това пускат язовирите -за един час водата се качи с две
педи . Това ми даде повод да напусна реката веднага и да освободя пленената мрянка от
живарника. С тези ледени води риболова ще е още по труден лятото на река Марица.
Изображение
Изображение
Изображение
nnikoloff
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Мар 24, 2018 2:28 pm

Re: Пружина за Бигел

Мнение от nnikoloff »

Колеги, може ли някой да снима в какво положение трябва да са щифтовете и пружината на тая макара?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Пружина за Бигел

Мнение от ilkoks »

това не може да сеснима ,защото в правилно положение всичко остава скрито под лоста на бигела-- хващаш здраво онова кръгло нещо в което е поставен бигела и което има един отвор и други вдлъбнатини и вкарваш Г образното лостче ,което стърчи от спиралната пружинка в отвора с диаметър подходящ за лостчето стискаш здраво и въртиш по посака на часовниковата стрелка,като в същото време се опитваш да нанижеш онова кръгло нещо на бронзовата втулка така ,че бигела да остане в горно положение,след това натискаш с палец цялата част върху скобата,така,че да не изскочи от мястото си и пробваш дали си улучил мястото на държача на бигела,после държиш и завиваш винта с другата ръка-може да се налжи да повтопиш същото нещо няколко пъти докато успееш-целта на занятието е Г образното лостче да бъде по ниско от лоста ,който зтваря бигела б момента когато вкарваш държача във втулката-успех-ако имаш въпроси --тел 0877 500 203-Илко
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”