Един въпрос относно булдо?

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
nicko67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:15 am
Местоположение: ГАБРОВО

Един въпрос относно булдо?

Мнение от nicko67 »

Колеги може ли някой да ми каже какъв възел се използва за връзване на страничните поводчета с мухите към основната линия където се хваща булдото.Купувам си готови вързани мухи , но ми е интересно да си го направя сам.Ако знаете как правят възлите на поводите по магазините ще съм ви благодарен. :D
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от Juniur86 »

От много години не съм си купувал поводи с мухи за болдо, но ако не се лъжа едно време се правеха с клубове и на тях се връзват поводите с куките пак посредством клубове (клуб - клуб)
По принцип за мен всеки възел за връзване на влакно към влакно ти вържи работа. Моите винаги съм ги правил по следния начин:
1) Възел на влакното към мухата : Изображение
Връзвам две мухи със поводи от 50см.
2) Връзвам единия повод на 5- 10см от куката на втория посредством този възел (влакно - влакно)
Изображение
Куката на втория повод е едно от мустачетата които трябва да се отрежат ( не го режа :D ) А другото мустаче е от първия повод него си го изрязвам.
Незнам дали ме разбираш, нямам такъв повод под ръка да го снимам за да ти го покажа получават се двете куки през 30-35см, и още 40см до булдото.
3) Края на втория повод връзвам към самото булдо
И това е то :)
Изображение
pandela
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 11:01 pm

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от pandela »

pandela
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 11:01 pm

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от pandela »

Аватар
nicko67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:15 am
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от nicko67 »

Благодаря момчета-златни сте!!!Успех в живота и много риби на куката!!!
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от Herkules »

Възели за чепарета и булдо има много малко в нета изобщо !
Има един сайт http://www.buldo.com" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow тука има монтажи с различни дебелени корда и различна стръв.
На булдо може да се гони кефал,распер,сом,шаран,каракуда освен уклей в сладководните и
една камара риби от морските !
Освен това бива с преден монтаж на стръвта-преди булдото два бидема по закон позволени.
И след булдото два бидема позволени !
-Максимално две куки.
Вие може и десет да сложите или малко воблерче,джиг,блесна накрая на майката ,но ще ви
глобят ако ви хванат. На морето е позволено с чепарета без ограничения в броя на куките !
За речен риболов бидемите не трябвало да са по дълги от 5санта другаде пише 15санта бидеми...Освен това булдото може да се ползва за тапа с дънен монтаж на шаран,сом,щука !
Оказва се че едно просто булдо има много повече приложения от една скъпа плувка !
Та моят въпрос за риболов на речен кефал и уклей е дължината на бидема колко и да стърчи
или да е по-прилепнал към (майката )основното влакно?
Тука има някво видео според него трябва да стърчи за морски риболов !
Тогава може да се ползват една камара възели в които бидемите да се вързват нагоре към
(майката )основното влакно с цел да стърчат или надолу за да прилепнат...
Знам че малко се ползва от рибарите булдото в България ако има някой рибар да сподели опита си за дължината на бидемите предеден монтаж на стръв ли е по удобен (накрая булдото) или в началото на линията ?
[youtube]https://youtu.be/oOuf4pelZcM[/youtube]
Споделете булдо-скакауец,скакалец,щурец,попово прасе,оса,пчела,блесна ...освен мухи !
Изобщо напълно съм объркан от това "ЧУДО".
Оказва се че стръв дебелина на корда номер на куки са различни според това каква риба
гоним а распера на бидем 0,16 си заминава веднага !!!
Чакам някой рибар с опит в риболова на Булдо да ни светне малко !
Според накои- сезона на булдото е пролетта ,лятото . :fishing9: :fishing9: :fishing9:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от Don4o_62 »

За сладководния риболов на булдо,повода с мухата винаги е по тънък от основното,защо....а сега де :D щото иначе заминава всичко ако скъса,трябва да е малко под или около един пръст дълъг на основното,иначе се оплита и усуква по него и рибите не могат да лапнат мухата, голегата питал за възел да пробва с две парчета корда и два пъти да повтори един обикновен клуп с възел,това е най лесния и здрав същевременно
на времето първо почнах с булдо :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от Herkules »

Ми... колегата разбра !
Един пръст колко санта е 5-7см? :lol:
Не е 15 сантиметра ..
.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от Don4o_62 »

Herkules написа:Ми... колегата разбра !
Един пръст колко санта е 5-7см? :lol:

забравих да спомена, че пръста трябва да е бебешки :D не на някой чернокож топкохвърляч :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от Herkules »

Тука до нас има едно бебе ма ако отида с рулетка да му мера пръстите !
Ще ме помислят за луд ! :lol:
Тогава остава 3-5 сантиметра максимум за повод !!!
Аватар
Batkata61
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 7:04 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от Batkata61 »

Ники , вземи си нищелките+ една двувалка и ела да ти покажа как да си направиш съоръжението та да ми ловиш стръв :lol: :lol: :lol: !
Аватар
nicko67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:15 am
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от nicko67 »

Ок, обаче не мога да ти издам касова бележка за стръвта :D
В. Танчев
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 18, 2020 8:59 pm

Re: Един въпрос относно булдо?

Мнение от В. Танчев »

nicko67 написа:Колега аз ловя пъстърва на река Въча, използвам и вързани мухи, но използвам следния монтаж с нимфа: Първо на основното влакно [корда 0.10-0.16] слагам стопер за подвижна плувка, след това нанизвам вирбел с карабинка което по-късно ще послужи за закачането на булдото, след това слагам още 2 стопера за по-здраво и отдолу връзвам нимфата с възел за вирбел, правите клуб над клуба намотвате кордата до 6-8 пъти след това пъхате края в клуба и след това издръпвате отгоре, имам доста добри риби на този монтаж. Успех и наслука!!!!! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”