Как се правят воблери.

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Herkules »

Ползвайте куриерски фирми !
В темата има линкове и адреси за поликарбонати и балсово дърво на добри цени .
Много регионално търсите дефицитна стока или само си пишите заради необходимостта от спам .
Заявете колко тона балса ви трябва и пращам до Варна от Еквадор град Манта .
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Направа на воблер тип миноу от балсово дърво в снимки и размисли .
Чест му прави на майстора че е споделил така подробно и удобно за начинаещите -как да си направят воблер .
Веднага слагам това описание на първо място в темата заради две причини .
Майстора е споделил дебелината на воблера и материяла показал е мястото за поставяне на баласта при тази форма на воблера . От мен има една голяма шестица за избора на материала ,а именно балсата(балсово дърво) .
По-добър материял от балсата за воблери до 7-8 сантиметра дължина няма и колкото по-бързо го разберете ,толкова
по-бързо ще имате воблери за дълги години с логото ДРЕВЕН И ВЕЧЕН . :lol: :fishing6:
http://fishingzone.bg/blog-article/19/k ... obler.html
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Предната статия на колегата много ма накефи ! Защото използва правилната дума ,а тя е ВОБЛЕРОМОДЕЛИСТИ. :lol:
Та воблеромоделисти преди да е създам тая дума от воблер и моделистика е нямаше из нашите земи.
Ето че допринесох и аз с нещо съвсем съзнателно и целенасочено . :lol: Господа воблеромоделисти днес съм ви приготвил една статийка съвсем за начинаещи в която се описва
направата на воблер и колко е модерно това занимание . :lol:
Егати и модерния пич дето станах изведнъж . :lol:
https://5bg.eu/домашна-изработка-на-воблери-за-рибол/
Към тази статия мога само да добавя за лопатки може да се използават дураломиний и други метални сплави
които не ръждясват във вода . Също така вместо да се режат лопатките от метали или поликарбонати .
Лопатките могат да бъдат отливани от здрави смоли . В последствие да се използват като готов детайл за направата на воблера . Но това си е чиста моделистика ,а малки детайли не може да отлива всеки начинаещ воблеромоделист. :lol:
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Втора част грундиране и оцветяване на воблерите .
https://5bg.eu/изработка-на-воблери-за-риболов-2/
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Добър ден господа и дами воблеромоделисти .
Особенно за начинаещите воблеромоделисти- воблери не се правят за ден два .
Хубавите воблери се правят само от качествени материали -закалена и стоманизирана неръждавейка,магнити,сачми,поликарбонати,лепила,смоли,грундове,боя и лакове .Хубавите воблери се оставят да съхнат добре
след всяко мазане със смоли,лепила,китове,лакове,бои което си отнема време.
Хубаво е тежестите да бъдят отляти от олово предварително и измерени на кантарче .
Съотношението на балсата към тежестите зависи от формата ,големината и дебелината на воблерите .
Както и от това какъв вид ще бъдат воблерите.
След няколко години правене на воблери аз се спрях на гмуркащите воблери . С такива обичам да ловя най-много . Миналата година хванах доста щуки от река Марица на воблер .
Моите воблери са по 15-25 грама гмуркат се по 2-3 метра на кастин . На тролин не съм ги пробвал.
При отпускане на пауза изплуват бавно .
Създават голяма вибрация във водата и имат вградена специална камера за създаване на шум съs сачми и магнити . Дистанция 50-60 метра със три метров спининг и влакно #1,2 японско .
Тези воблери съм ги правил миналото лято 2016 година и са специална серия със пластове смола и съм ги сушил
на специална въртяща сушилня .
Изображение
Тука съм написал основните видове воблери за риболов .Всичко е редактирано и под зоркият поглед на един анархист и един модератор. :lol:
Изображение

Изображение
Последно промяна от Shark Hooks на Пет Окт 13, 2017 3:24 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Ето и част от лодките на които ще пробвам моите воблери в Германия .
За да разбера дали са уловисти смятам догодина живот и здраве да ги пробвам в река Шпрее и река Елба .
Също и по каналите между двете реки и езерата около тях . Имам наблюдения върху риболова на река Шпрее личен на плувка .
Като за целта съм направил още тридесет воблера до кит закупил съм необходимите боички за аерографа от Америка . И лично за мен от боята на фирмата Креатекс по-хубава за аерограф няма .
Тази боя захваща много по-добре от всички останали има много по-добра адхезия .
Също във нея има смоли на водна основа които е правят силна след изсъхване и преди лакиране на воблера .
Точно обратното мога да кажа за боята на фирмата Хоби която вони на кореселин и след изсъхване при допир с ръка пада(отлепя се лесно).Има само един плюс тази миризлива боя а той е че е разредена добре .
Всичко останало за боята на Хоби е ала бала портокала .
Дори не е евтина колкото си мислите , защото бурканчетата са много малки в сравнение с неразредената боя за
аерография на фирмата Креатекс -Америка. Воблери от балсово дърво и арматура 1,2мм(целостна)неръждавейка стоманизирана за сом и щука .
Изображение
То май една от тея лодки е моя още ако е отцеляла след бурята в Берлин преди два-три дена . :lol:
Изображение
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Тава са повърхностни примаки самоделки като част от тях попера и уолкъра съм ги правил без китове и смоли .Ръчно направни воблери от балсово дърво.
Спомням си че нямах въртяща сушилна за епоксидна смола пък китове тогава и не ползвах .
Та попера си е с поне четери ръце обикновен яхтен лак - лакиран през два дена върху балсово дърво .
Попера обаче се оказа много добър за кльонкане и прави еднометрови пръски над водата при резки придърпвания
с въдицата .Очаква го взимане на мерките със шублера и кантарчето и направа на нови със смола кит и други
по интересни цветове . Оказа се много добър големият воблер тип попер .Малкият не ма кефи много- нито има дистанцията на замятане ,нито може да пльока така добре . Направо си кльонка големият попер . :lol:
Спомням си че го правих по размери от схемите които съм пуснал тука някъде .
Но забравих в кой сайт точно . :lol:
Яйцето с многото куки си е моя разработка , но глисерите не са за нашите обезрибени водоеми .
Изображение

Изображение
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Воблер Оса 1 - 2грама 3 сантиметра и воблер Оса 2- 2,30грама и 3сантиметра .
Ръчна изработка за кефал,костур,пъстърва .
Цялостна арматура от неръждавейка лопатка от поликарбонат немски 20 години гаранция .
Смоли и лепила -много здрав модел .

Изображение



Изображение
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Воблер Дебелак ръчна изработка - 70 милиметра дължина , 25 мм. широчина в най-дебелата си част .
14 грама с лопатка от поликарбонат 1мм . немски с 20 години
гаранция на температури от-20 до +60 градуса .
Воблера е плиткогазещ гмуркащ до 1метър и бързо изплуващ от балсово дърво и смоли ,лепила .
Воблер предназначен за щука на повърхностният слой във водоеми с малко вода .
При много бавна проводка може да се движи по повърхностният слой като има изразена и силна вибрация .
Ярките му цветове предизвикват и най-ленивите щуки в заблатени и обрасли с папрат водоеми .
Има отлична дълекобойност при замятане от брега тип кастинг.Породена от четеринадесет грамовата си обща тежест с куките . Може да носи и много по-дебели и здрави куки тип морски .
Изображение
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Направа на воблер от балсово дърво тип миноу .
Това е едно много добро видео . Подробностите са спестени , но всичко като етапи е синтезирано и
направено много стилно . Също така за удобство се ползва лентов шлайф позволяващ за кратко време оформяне
на количества със заготовки .За единични бройки може само с ножче и парче шкурка .


Това видео показва малко по-подробно направата на воблер от балсово дърво .
Също много хубаво видео .
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Направа на воблери от балсово дърво със цялостна арматура 1мм. закалена 1400-1600 N/gmm неръждавейка .
Дървото го инпрегнирам със смоли и китове . Тука съм направил няколко заготовки на любимите ми форми .
Воблерите са плуващи и гмуркащи на дълбочина от 2 до 4 метра на кастинг риболов .
Във някои от тях съм вградил допълнително тракащи механизми със много изразителен и силен звук при поклащане . Воблерите имат много силна изразителна вибрация .Лопатка от поликарбонат немски 1милиметър със 20 години гаранция
при екстремални температури от -20 до +60 градуса . Тези воблери стават и за
морски риболов (солена вода ). :fishing6:
Изображение
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Идеята ми беше и трите куки да са двойни . Като на задната кука да има двоен силикон имитиращ два крака .
А на страничните куки да има по два малки единични силикона .
Всъщност в последствие реших че и голяма единчна кука за задницата със силикон пак става , ако около жабата има тройки . :lol:
Воблера е със вграден тракащ механизъм цялостна арматура и магнит .
Воблера за сега показва много добри качества при проводка и далекобойност .
Та тази жаба воблер има предимства - сменя си краката с различни силикони по форма и цвят . :lol:
Това значи , че половината воблер си сменя цвета при необходимост от смяна на силиконите (краката на жабката).
Като си накупя различни силикони ще ви покажа как един воблер може да си сменя облика чрез силиконите по него . И как на практика жабата си сменя кожата(визията) . :lol:
В крайна сметка това ми беше идеята , когато си го измислих като примамка този модел повърхностен воблер .
Изображение
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Днес подготвих коледната елха с намек за риболовни подаръци . :lol:
Изображение


Щастие, любов , късмет
нека следват ни навред.
Нека огнище да топли ръцете .
Вино да топли сърцето .
Обич да топли душата .
И бог да ни закриля в делата .
С радост, здраве и пари,
нека Господ ни дари !

Изображение
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от lozzy.68 »

Kолега,наред ли си с Календара, щото при нас е ...още ...Митрюф ден ... + - ,,тен дейс,,...?!?! Това, Добре,е стига си копвал кой какво прави ,А ТИ ,какво можеш ,правиш и продаваш...?!?! Аз примерно искам ,да закупя ,твои ,,БЕСТ СЕЛЪРИ.. ... ?!?!?! :roll: Имаш ли такива или само .......... :fishing6: ?!?! :cry: Виж ,от Къца ,харесах и закупих,за което ,го поздравявам,а ТИ ....?!?!? :( :drinkers:
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как се правят воблери.

Мнение от Shark Hooks »

Покажи ми един воблер направен от теб и тогава ми говори за воблери .
А картичките съм ги направил за коледа и въобще не е рано .
Идеята ми е , младите воблеромоделисти да си пращат картичките по телефоните преди коледа !
А не след това .
Аз моята елха от воблери си е направих . Желая успех на всички вас от нас .
С червените ботушки потропва Дядо Мраз .
Изображение

Необходими инструменти нож,тел,ножовка,балсово дърво,смола,лак и мерак . :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”