Дървен класьор v.2.0/недовършен

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
izzyone
фен клуб-скобар
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 3:35 pm
Местоположение: Благоевград

Дървен класьор v.2.0/недовършен

Мнение от izzyone »

Привет на всички. Преди време си спретнах един дървен класьор но понеже един приятел ми го потърси му го подарих и след доста отлагане се хванах да си правя нов. Този път реших да го направя за поводи 50 см. и по компактен от предишния. А и малко по-добре изглеждащ надявам се.

Размерите са 56х16х3
Изображение

Изображение

Затварянето този път ще е с магнити а не с ключалка
Изображение
Изображение

Пиновете за куките са отново с пирончета но този път главите за отдолу за по-лесно закачане и откачане на куките

Изображение

Изображение

Изпилени са и от двете страни, отдолу за да легне добре дъсчицата а отгоре за да няма остър връх пък и да се подравнят.

За сега съм стигнал до тук.
Приемам критика и идеи :) .
“There is nothing noble in being superior to your fellow man. True nobility is being superior to your former self.”

Ernest Hemingway
гуслар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 509
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 10:56 am
Местоположение: kazanlak

Re: Дървен класьор v.2.0/недовършен

Мнение от гуслар »

Колега , много ти е хубав класьора ! Вложил си в него много мерак и страст ! Помисли да го импрегнираш срещу влага . Сигурен съм че ще ти донесе много положителни емоции ! На слука !
И падащата звезда е била изгряваща .
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Дървен класьор v.2.0/недовършен

Мнение от ExTaZzY »

Помисли нещо за по-дебели пирони в долния край с цел избягване на пречупването на влакното на клубчето.Иначе е много гот може да почваш сериино производсто,а и друго може да направиш и различните дължини 25,20,15 см ...
Изображение
Без риболов няма любов !
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Дървен класьор v.2.0/недовършен

Мнение от miro253 »

Много добре се е получил до тук. Като приключиш с пирончетата на този етап е хубаво да го лакираш с някой много добър лак аз лично знам такива на Dulux, но със сигурност има и други. Другата ми идея е отвътре да го облепиш с микропореста гума, която да ти позволява да си слагаш различни дължини поводи, а и като се надере от куките лесно може да се подмени с нова. Успех.
Аватар
izzyone
фен клуб-скобар
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 3:35 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Дървен класьор v.2.0/недовършен

Мнение от izzyone »

ExTaZzY написа:Помисли нещо за по-дебели пирони в долния край с цел избягване на пречупването на влакното на клубчето.Иначе е много гот може да почваш сериино производсто,а и друго може да направиш и различните дължини 25,20,15 см ...
От страната на клупчетата ще има силиконови шлаухчета за да пазят влакното.
miro253 написа:Много добре се е получил до тук. Като приключиш с пирончетата на този етап е хубаво да го лакираш с някой много добър лак аз лично знам такива на Dulux, но със сигурност има и други. Другата ми идея е отвътре да го облепиш с микропореста гума, която да ти позволява да си слагаш различни дължини поводи, а и като се надере от куките лесно може да се подмени с нова. Успех.
Лака е задължителен. Днес планувам да търся нещо в Бриколаж.
За по-малките дължини ще има отделен класьор. Този ще е само за дълги поводи и готови утежнения за болонезата.
И като спомена микропорестата гума - от къде мога да си поръчам? Трябва ми нещо с дебелина около 2-4 см за една кутия за съхранение на ваглери и близалки която съм запланувал да правя след като приключа с класьора.
“There is nothing noble in being superior to your fellow man. True nobility is being superior to your former self.”

Ernest Hemingway
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Дървен класьор v.2.0/недовършен

Мнение от miro253 »

Ами може и така. На мен подбудата ми дойде от това, ча аз целя да нося минимум багаж и съм изтрещял на тази тема, но не се получава нещо. За микропореста гума виж пак в Бриколаж. Питай за листова изолация от микропореста гума ако нямат какво друго да предложат.
Аватар
izzyone
фен клуб-скобар
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 3:35 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Дървен класьор v.2.0/завършен

Мнение от izzyone »

Ето го и в окончателен вид. Лака не ми се получи добре. Определено със спрей лак нямаше да има толкова натичания, но не намерих такъв за дърво и се наложи да го лакирам с четка. А и още се чудя дали нямаше да е по-добре да го мина с безцветен лак само за да стои по-светъл.

48866
48867
48864

От страната на клуповете има нанизани шлаух за да предпазва влакното

48863
48862
“There is nothing noble in being superior to your fellow man. True nobility is being superior to your former self.”

Ernest Hemingway
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Дървен класьор v.2.0/недовършен

Мнение от Herkules »

Да разбирам ли че с ластици е по добре от микропореста гума ?
Това с магнитното затваряне е много яко !
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”