Възстановяване на лодка

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

complast написа:Киро влизаш в материя която ти е малко мътна.Оптималната скорост на водоизместващите лодки се определя от числото на Фруд.
За една 6 метрова лодка тази скорост е 10-12км/час. и се постига с двигател 2-4кс. Важното е икономията.Глисираща 6м. лодка с такъв двигател ще вдигне 10-ч2км./час когато кълвач почне да чука по циментов стълб.
Къде съм ги писал тези неща бре ?
Иначе си прав,6м сеферка прави скорост от 6 възла - това е основното правило,
но има и изключения.
Аз съм с 13 к.с. ,гори ми към 600 - 700 гр/час.
Ако И сложа 13к.с. извънбордов,разхода на гориво ще е друга величина,
обаче няма да вдигна много скороста.Те това исках да кажа по-назад.

Тодоре,играчка е монтаж на бордови двигател,прав си,
обаче има защо - ако знаеш какво съм намислил да правя,хептен куку ще ме наречеш. :D
Не че не съм,ама ми е простено на мен вече.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от todor471 »

Какво си намислил Киро?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Като му дойде времето....
Не съм от бързите. :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Здравейте колеги прочетох ви мненията да влезли сме в Туин Пийкс и даже незнам кога ще излезем :Д тея дни с корабна боя боядисвах водолинията (все още времето не се беше развалило). Махнах буртика и ще трябва да хванем по-здраво корпуса на лодката за палубата (ще приложа някоя снимка).Това мисля д аго направим с планки(неръждъвейка) от вътрешна страна ,а отвън ще хванем корпуса и палубата цялата с стъклоплат (относно смолите колегата complast ако посъветва нещо) ;) :) .Това напролет,защото сега не може да се работи.Много работа има от където и да я погледнеш.Сега ще правим кила той е с дължина 520мм като започва от 20мм височина и достига до 200мм,широк е 80 мм мисля да го хванем с болтове и шпилки и да го уплътним с полиуретан. Обърнах едно око на транеца добре е направен,за един четиритактов двигател 10кс какво ви е мнението,подходящ ли е. После трябва да е с рулево и щамбайн това също трябва да се мисли.Абе незнам ама колкото повече го мисля,толкова по-сложно ми изглежда. :) :)
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от lozzy.68 »

Колега....... ,ВИЕ или сте милионер мазохист или сте решили да се давите по най-трудния начин!!! :shock: Извинявай, не се сдържах !!!! :drinkers:
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Колега аз съм всичко това :) Някой снимки ;) на коритото,водолиния си направих и сега мислим за нов кил карини и контракарини.Предния собственик ако беше влязъл с нея в морето той щеше да се удави.Правил я само да каже че я
P1040305.JPG
P1040307.JPG
P1040308.JPG
P1040309.JPG
P1040310.JPG
P1040311.JPG
P1040312.JPG
P1040313.JPG
P1040314.JPG
P1040315.JPG
P1040316.JPG
P1040317.JPG
P1040318.JPG
P1040319.JPG
P1040320.JPG
е правил.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Щях да ти пиша и покажа някои неща по кила,обаче СНИМКА.БГ нещо прави номера,и не мога си отворя снимките.
Става въпрос за кила,то тука са дребни снимките,и не мога да видя колко ти е висок кила (айде - дълбок да е)
Това корито му трябва поне 20см кил,иначе вятъра бързо ще го снася - има високи бордове,че и рубка.
Утре ще пробвам на други места да кача снимки,ще ти покажа нещо по кила.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Изображение
Сега,при мен стъкломата беше наравно с долната част на кила,обаче
отнякъде влизаше вода в лодката.Стъкломата се беше отлепил от самия кил,
и си е намерил пътека да влезе през обшивката.Не пълнеше много,някъде към 30-50л,
но при положение че лодката не е влизала повече от 10 дена на вода.При по-често влизане,
този проблем изчезваше,Затова сега по цялата дължина на кила махнах около 2см от стъкломата,
да остане да стърчи само дървената част на кила.Наистина на доста места беше отлепено.
И понеже през лятото си играх малко,кила съвсем се разсъхна,и отвори още разстояние откъм стъкломата.
Там винаги ще играе това разстояние между кил и стъкломат,затова за да спра водата,тази фуга
я запълних с лепило с което лепя надуваемите лодки,и памук напоен в това лепило.
Получава се много добра смес,която не е твърда,залепва и за дървото,и за стъкломата перфектно.
При ремонта на лодките,често я ползвам тази смес де,спестява ми много нерви.
После отгоре го китвах с автокит,от зеления,малко за "красота".
Между другото,лодката ми още си стои в тази поза,от другата страна не съм я правил,
мечтая си че скоро ще я метна.
Показвам ти моето решение,ти си мисли как ще го правиш при теб.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

P1040326.JPG
P1040325.JPG
P1040324.JPG
Колега да прав си кила ми започва от 20см дълъг е 5,20 и съм го сметнал как ще е.Погледнато отстрани кила е като клин;разделем го на 10 равни части по 50см и започва така;1-20см;2-16см;3-14,7;4-13;5-11,3см;6-10;7-8см;8-6,5;9-4,5см;10-3,5см и остава една малка част от 20см която излиза на 3,2см.Материала ще е дъб и мисля да го оставям така,няма да го обличам защото са ми казвали,че дървото е жив материал и диша има движение и ако го облека ще изгние,защото няма д амога толкова хубаво да го облека и все от някъде ще се мокри (така с ами казвали незнам). Кила и другите две летви ги знам като контра карина-кила и карини-двете летви.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от todor471 »

Хубаво е да я накиснеш в изгоряло масло, така ще издържи по дълго, може да пробваш като загрееш маслото на печка и с канче вряло масло я поливаш, така няколко пъти.
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от complast »

До къде стигна с лодката.
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

усилено работя по лодката всеки ден като почивам,буквално до ушите съм в смола
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Носовата палуба и рубката ги покрих с един слой стъкломат на равните места слагах рогозка,пробвах с нея да правя и ъгли ама много трудно а и много смола отива.За това равните с рогозка за по-дебел слой,а другие с плат и смола цапортията е голяма.Рубката където се съединява с палубата вътрешните ъгли ги запълних с една моя смес и отгоре с плат и смола ги покрих.И друго по дължината на двата борда ще ги облепя с стъкломат,така че да захвана палубяата това е мястото където е буртика.СЕга имам работа по рубката по точно където е вратата и стената ,предния собственик е работил само с полиуретан и пяна :Д добре че поне лодката е от текстолит а не дърво.Утре ще облепя рубката с още един слой там където ми е останало.След това ако имам време ще си поиграя с стената,трябва да захвана оякча,входа на рубката за борда на лодката като използвам моите смеси и разни похвати,общо взето дълга история.Правя каквото трябва а да става каквото ще.Очаквам вашите съвети да ги пробвам и да ви кажа дали са приложими,лодката ще стане ама незнам кога хахахах. Някой разбиращ колега и навътре в нещата да пише и да ги питам нещо. Ще ми е многооо полезно.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Айде станах и ще заминавам за село да видим неска какво ще сътворим,въпросите който щях да питам бяха.Защо при еднакво количество втвърдител който слагам в смолата,втория слой по-бавно стяга от първия а и не е студено,след като свърша да мацам измивам си четката хубаво с ацетон и я оставям в ацетон чист,защо след 2-3 дена четката пак е втвърдена,че до сега съм хвърлил едно 20 четки. Неска лежа и си мисля как да изравня хубаво стъкломата,с прегел става но за асъл глатко само с пръскане става,нз дали ще стане ако се маже като шпакловка,някой ако е ползвам моля да сподели.А дъното съм замислил да взема шагре това което е за колите и се пръска с компресор,цялото дъно ще го напръскам с това и малко нагоре по борда да стане като леген,абе идеи има ама осъществеването им е някой път по-трудно,на теория всичко е лесно. П.С Голяма отрова и ц :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: цапаница е.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Защо не пробва четката да я миеш с кореселин?
Поначало си ги мия с разредител ТМ,но трудно се намира.
По лодките с една четка работя 3-4 години.
Защо стяга различно,беш ли го,май идва от бъркането,така поне го усетих.
Изравняването на стъкломата след като е изсъхнал,го правя с автокит.
Изображение

После една шкурка,и боята.
Изображение

Сега,ако искаш съвсем лъскарка да я правиш,много шкурка ще ти трябва,
при мен не важи това изискване.
Знам че гелкоат се иска,ама аз съм практичен,и не се задълбавам много в нещата.
Лодката ми над 10 години така е направена,още 20 ще изкара,кофтито е.
че може да не И видя края. :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”