Възстановяване на лодка

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Благодаря Благодаря колега са саветите,незнам и смолата може да е друга незнам ама мия ги хубаво с ацетон след тва ги изчиствам на една стара врата,ама след като се изпари ацетона и стягат,сега ще намеря един буркан и в него ще я слагам.неска в Бургас валеше един дъжд вали колкото да каже че вали и да разкаля.Свърших неска работа ама половинчата за савсем малко не ми стигна смолата.Утре ще взимам плат и смола и пак.Ама като ми свърши смолата почнах малко работа по укрепването,направих едно ребро,преди е имало ама незнам защо са ги изрязали,сигурно са били изгнили.И направих едно от един материал,текстолит дебел 2мм посредата фибран 2см и пак текстолит,от един дограмаджииски цех ги взимам хаха от боклуците.Колега сега е времето за въпроса? Как мога най-плътно и лесно да направя ребро по дъното,да взема извивката на дъното и да стане супер плътно.Аз сега ги правя ама много трудно тая плоскост е режа 1000пъти до като стане,реборото представлява се едно савак на каруца.Ама и на открито още по-трудно се прави лодка.Тва за автокита го знам,същата работа ще свърши ама с гела ще стане по купешка хахах .Незнам взех последния път 600грамов плат по-трудно се работио с него,преди взимах 300 ама като ходих последния път двама лодкостоители взеха целия топ,повече няма да зимам 600 като го нанасям и остава по четката и много се раздърпва.За палубна боя знаеш ли какво да използвам,или точно такава да си взема,аз знам автоемайл лак ще го пръсна с компресора и отгоре с четката ще намажя смола.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Ново ребро направи от фибран.Лесно се реже с макетното ножче.
След като припаснеш по дъното,нанеси извивката на шперплат,
после с дзегито лека полека го правиш каквато дебелина искаш.
Накрая стъкломата ще ти даде здравината.
Може и фибрана директно да ползваш,но преди да го метнеш със стъкломата,
облепи го с хартиено тиксо,иначе смолата го разяжда.
След като го облепиш,нанеси един слой стъкломат,изчакай го да дръпне,
след това смело товари отгоре колкото ти трябва.
Те това такова така го направих.
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение



Към 1см дебелина на мата съм натрупал,че там очаквам сериозни удари,
ако се случат де.Ама като си знам морето,няма да ги избегна.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

:)

Мнение от ХЕРОН85 »

:Ооо мерси за съвета не се бях сетил,а за облепването с тиксото добре е аз го знам с боя на водна основа или с ц200 да го намажа,че го яде да многоо и то веднага.А като е много смолата направо отделя топлина .Аз неска ще си довърша работата от вчера и ще лепна реброто след тва ще снимам да ти покажа как става,като е изсъхнало на макс проверявам като почукам по реброто трябва да издава същия звук като дъното,така са станали едно цяло.Така си го обеснявам.Тая плоскост дето ти казах здрава е и няма нужда от обличане.Това което го правиш какво е тоя кожух е за да предпазва трабата,това дъно на лодка ли е,това да не е някакъв водометен двигател,а кожуха който си направил от фибрана и после облякъл с мата,тоя конус ако се намаже с двигателно масло да не хване смолата върху него после може ли да остане кухина,дали ще стане хахаха :Д Тва си фибрана вече се сещам къде да го използвам,а и фибрана може да се замени с пяна поилуретанова запълвам отвора с нея след това като разшери оформям я облепвам или боядисва изсъхва и след тва изграждам детайла.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

:fishing10: :fishing10: :fishing10:
P1040390.JPG
P1040388.JPG
P1040387.JPG
P1040386.JPG
P1040385.JPG
P1040384.JPG
P1040383.JPG
P1040382.JPG
P1040381.JPG
P1040380.JPG
P1040379.JPG
P1040377.JPG
P1040378.JPG
Днес съм доволен от себе си доволно свърших работа тва което казах го свърших.Ще покажа и снимки какво съм направил.На рубката галено и викам Купола,защото е рабат като купола на Т-34 хахаха.Облепвах го и направих едно ребро с мойте смеси,каквото и да стане аз съм си го правил харесвам го,и един ден тези ребра няма да се виждат защото ще има под ,и отгоре скара така че тея ребра се заливат и въобще няма да си играя да ги шкуря.Аз слагам смола лея я с килограмите цементи слагам и един ден тая лодка ще я дигаме с кран :Д
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Добре се получава - браво.
По-късно ще ти покажа още един пиниз,нека обаче да си го направя първо.
Относно тръбите под лодката при мен,ще охлаждат
хидравлично масло.Направих сеферката да върти винта с хидравлика.

Изображение


Изображение

Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

P1040144.JPG
Мерси колега на улицата толкова,аз ако имах халее примерно 7x6 друго щеше да е така като мине кола или автобуса всичкия прах отгоре ми и полепва по смолата.Защо си го направил с хидравлика,какви са ти плюсовете за по-лесно изпълнение ли.Двигателя задвижва помпа тя нагнетява масло и маслото задвижва хидравликата като тя задвижва вала и перката.Как ти е задната скорост.Неска ми казаха че гелкота бил за матрица смисъл да запълниш дупките и след тва лепнел,имало за пръскане и за четка,най-добре ще ми върши работа нещо като паста да е да я шпакловам и това е.Аз бачкам в Приморско и там всеки втори има лодка и от там черпя инфо,познавам един дърводелец бай Данчо,едно време е правел мебели за най-големите по комунистическо.Е той ако знаеш какви рулове прави,а пък сферка като твоята да прави много ще я издокара,той има голяма ама не е дървена май. За халето за лодкостроенето гледал съм в интернет едни правеха лодки моторници и даже имаха както е халето и вътре басейн да ги пробват се едно като канал в сервиз.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

То да имам време и да не бързам,и аз ще си я стегна сеферката по
"сънищата"дето ме тормозеха,ама това "хале" е сервиз за надуваеми лодки,
и хората ще ме бият вече,трябва да почвам техните лодки да правя.
Затова бързам да я покрия,колкото да я пробвам до зимата,след това пак
я връщам в сервиза сеферката.
За хидравликата - дълго е за обяснение,защо така реших - Академика
ме "изпързаля",и аз налапах кукичката.Ако нещо не стане в морето
както той ми хвалеше тази система,обещавам му таран на РИБа,
без право да наближава сервиза. :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Хахахах това задвижване ми се струва се получва май безстепенно,като при ми моторчетата.Щом си го направил радвай му се,даже и да има някой недостатъци ти няма да ги забелязваш защото си е твой труд.Реверсирането незнамм как си го направил,като гледам избегнал си скоростната кутия или муфата.Аз ще излизам че да вида някой др лодка да открадна идей,неска видях един друг материал много здрав ама няма д апопива смола,само за армировка става.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Реверсирането е измислено,да ми е под ръка,и удобно.
СТОП
Изображение

Преден
Изображение

Заден
Изображение

Малката ръчка е за плавно намаляне на оборотите.
Моето място се мести пред кубрика,а не както беше до сега - отзад.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Добре е измислено браво намаляването на оборотите ще ти е от полза.На мен още малко ми остана да довърша рубката и след тва да отида назад там си мисля че ще има по-малко работа,ама винаги най-лесните неща стават най-трудно.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Днес не ходих на лодката имах друга работа ама отидах на ИАМАТА и питах за лодката,още не съм отписан от регистара важът ми документите.Единствено правя договор за покупокопродажба на лодката с стария собственик и после отивам в ИАМАТА и правят документи на мое име.Всичко ще ми е май 150.Най-добрия вариант е това.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

P1040397.JPG
Колеги може да се каже че напредвам,бавно но сигурно ахахх Днес ми излязаха документите за лодката,обаче имам друг проблем малък е ама пак е разкарванки и тъпня,той е следния като отидох днес след ИАМАТА,да си платя данъка в общината не можах,не излизаше на мойто име че се води лодка,май първо трябва да отида в данъчното за да я впиша.А Друго да попитам за данъчното ще ми трябва ли документа за покупко продажба,че оригинала ми е в иамата,и ако ми трябва голяма тапотия е станало.Ми не вписвам всеки ден лодки и незнам за това ви питам,вие сте вписвали,дето се казва от където се връщате аз там отивам.Подхвърлете някой съвет какво да правя че незнам.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Преди 10г като си купих сеферката,решихме да спазим и закона,демек братовчеда да ми я прехвърли.
Айде при нотариуса,комплект дружина,и ОН иска бележката за платен данък.
Поглеждам брътчеда,он дига рамене - размина се нотариуса,айде данък да плащаме.
Там друг брътчед-напъти ни (чети направо ни заведи) дето трябва,един набор плюнчи пръсти,
върти тефтери,подпира очилата,записва си нещо къде 4-5 минути,и отсича.
До тук имате да плащате данък за тази лодка - 350лв,не е плащан откакто е лодка.
Викам му: – Аве наборе,може да почакаме още 10 минути,виж коя запетайка си запилял
на неправилното място бре.То към 1-2лв е данъка за лодката,за 20години пак не идва сметката нещо.
Хмммм,наборе,ако ти кажа какви ни са лихвите за неплатени годишни данъци,даже ще видиш че
съм ти намалил доста.
Ама вижте сега,потрайте си още 2г,има си амнистия,след това данъка почва наново да се смята.
И сега,аз действам по лодката,ама се води все още на брътчеда.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Хахах възможно е изкарал сък късмет при прехвърлянето данък не ми искаха,реших да я прехвърля лодката за да си е законно моя,защото капитан без лодка има ли.То и на моятане се знае колко ще и е данъка хахах.Стискам палци и с емоля да не е много хаха.Иначе рубката стана 6 точки сега само един гел за накрая и е готова.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Колеги здравейте отдавна не бях влизъл тук,защото работех удърно по лодката.И вече настъпи момента да търсим двигател по мярка,спряхме се на извънбордов 15 коня меркюри четиритактов,и бих желал да ме посъветвате какво да гледам при евентуална покупка и каква цената да предлагам. От двигатели си имам понятие но тези са малко по други,така че ми трябва опитно мнение от първа ръка,може да има много теми за такива двигатели,но неискам от тук от там да прочета кое вярно кое не.Предварително ви благодаря за съветите.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”