Възстановяване на лодка

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Здрасти - имаш надстройка,15к.с може да ти дойде малък.
Виж нещо към 25,и да не е мъркори. :D
При вятър,по-спокойно ще ти работи мотора,няма да навиваш масура на МАХ.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Спряхме се на 15 защото преди лодката е вървяла с 7,5.Асега даже е по-мощен трябва да е добре лодката не е водоизместваща и гази малко околко 40см,корпуса е ветроходен и е бил за скорост.Сега търсим двигател за да видим дали ще пасне на транеца и ако трябва още да го дизкосоряваме и да го правим още по-як,а сега е направо чук хахах.Ще помисля над съвета ти за мощен мотор ама цената ще рипне.Утре като съм на работа ще разпитам приморската околия и лодкаджийте хахахах все пак мерси за съвета.А и друго ми казаха ако е за всеки ден си вземи четиритактов по-малко ще гори,а ако я караш на месеца един път по-добре 2 тактов.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Колеги добро ли е решението и отгоре върху пяната ще сложа плоскости,за да направя дъно.Направих и таван на рубката. :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

А ако ми кажете и с какво да я затворя тази пяна да стане като дъно,и да отговаря на следните условия:леко,да не е дърво, водоустйчиво ,здраво,да не е космически скъпо,лесно да се намира,лесно да се работи с материяла,изключвам смолата защото тя топи пяната. Що е то?
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от kiril_bulgaria »

За мене по този начин положената пяна е грешка.

Така положената пяна утежнява лодката и при евентуален теч ще абсорбира водата (става нещо като гъба.)

Допуска се запълване на пространства с пяна за лодки, но отдолу трябва да има скара, върху която да е положена пяната, за да може евентуално водата, която е влязла, да остава под пяната и да се изпомпва.

Едно време в завод "Странджа" - Мичурин слагахме пяна, но само в носа и кърмата, на скара. Никога не сме слагали на пода.

Какво да положиш? Предварително на кофражна плоскост формоваш плоскост, от 6 или 8 слоя стъкломат. Аз направих 8 слоя, но считам, че 6 слоя е оптимално. Препоръчвам 6 слоя. Изкрояваш го по лодката си, залепваш го и на другият ден приформоваш към корпуса с 4 слоя стъкломат.

Виж как съм го направил аз. Моята лодка е в строеж все още, нямам време, като се върна в Бг за 1 месец, продължавам. Забележи отводнителните отвори на ребрата. Накрая, на кърмата сложените два инспекционни отвора. цената им е по 10лв. Единият е евентуално за изпомпване на водата, а другият ми дава възможност да достигам пробката от вътрешна страна на лодката, ако имам проблем..
9 (Small).jpg
13 (Small).jpg
12 (Small).jpg
14 (Small).jpg
15 (Small).jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

P1040311.JPG
P1040310.JPG
Колега абсолютно заводска работа поздравления,ама аз съм лаик взех си едно старо корито с история.С надеждата да го стегна и да го пусна на вода :) Частта с гъбата я научих ама много късно,карай ще се надяваме да няма теч.А за тежестта лодката е тежка само когато е на сушата,хората слагат вътре бетон.Назад към кармата дъното ще го направя друго яче,ама има една особенност аз нямам вашите умения.Дъното сега е обло целта ми е да направя хубав и равен под (е няма да е чак под нивел) по сравнително лесен начин.Ще покажа ккаво ми представлява дъното.
P1040315.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от kiril_bulgaria »

Тя и моита стана тежка, ама си мисля, че това е предимство на водоизместващите лодки.
Дори съм сложил около 30кг олово и мозайка в кила.

Колега, успех! Хубаво напредваш, добре се справяш. Ще ми повярваш, че като я завършиш, ще си специалист! И аз съм аматьор като тебе.

Поздрави и следя темата ти.
Изображение
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Благодаря :) надявам се да придобия някакви лодкостроителни умения хахах моята е 6,20 и мисля че като я завърша ще стане към 500кг.Лодката за 1 година от както съм я взел бая път е изминала, ама има още толкова. Благополучия и на теб и успех в начинанията.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от complast »

Успех!!!И само напред!!!Много бачкане те чака.
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Мерси знам че ме чака много :) колкото съм направил до тук още толкова има.Това е че има моменти когато началната тръпка е по-малка,всмисъл ставал съм в 6 да отивам на село да я правя.А и това че я правя вънка много ме спъва,ама такъв е живота.Крепи ме мисълта че като стане,ще стане много голяма лодка. Мерси за добрите пожелания и съвети на всички.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от kiril_bulgaria »

Тук, където работя, има дъждовен сезон. Как се работи при такива условия?
Прави се скеле като къща от тръби за скеле и жабки, отгоре се покрива с гофрирана ламарина. Вали, ама под покрива не вали. И се работи. Може да приложиш същата схема на работа. Няма сняг или дъждовна вода в лодката.
Изображение
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

А температурата,при ниски температури не втрвърдява смолата или много бавно и то с много втвърдител.Днес правихме сигналната мачта горе на тавана на рубката ще я сложа,от неръждавейка ще е като кръст с топова кръговидима лява червена и зелена дясна.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

ХЕРОН85 написа:А ако ми кажете и с какво да я затворя тази пяна да стане като дъно,и да отговаря на следните условия:леко,да не е дърво, водоустйчиво ,здраво,да не е космически скъпо,лесно да се намира,лесно да се работи с материяла,изключвам смолата защото тя топи пяната. Що е то?
Тази пяна я облепи с хартиено тиксо,и мацай смело отгоре стъкломата.
Или ползвай фибран. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Друго решение намерих,ще използвам разпенено пвц дебело някъде 5 мм с него ще го затворя като го редя на ламели,изравнявам основата и го залепя с пяна за лепене и така целия под ,а по краищата и снадките ще минавам отгоре с смола. Такива плоскости си свъртам от тук там :) това помещени мисля да е за хора оборудване инвентар и тем подобни ще ги държим другаде>Да спомена имам вече снигнална мачта топова бяла кръговидима,зелена и червена сега и знаме трябва да намеря. Сполайте и късмет корабостроители.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Днес го дават времето хубаво,ще си взема малко смола да си имам и ако даде рака я лепвам аз нямам много много работа но да повторя някой неща.Като е студено не втвърдява даже и като слагаш повече втвърдител,ще втрвърди ама след много време,а лятото до като направиш едно място и другото вече е готово и виждаш какво си направил.Самата смола стой студена,като втвърдява не отделя и температура,питам се ако малко я стопля с пистолета за горещ въздух какво ще стане може да се напука от бързото втвърдяване.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”