Възстановяване на лодка

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

IMG0036A.jpg
Моля за съвет за първи двигател който е добър за начало и до 20кс четиритактов че да е съобразен с доходите ми(скромни)хахаах най-добре да е нов. Лодката е 6,20 сравнително плоскодънна ветроходен корпус е носа е остър да цепи вълните,широка е 2м :fishing2: от стъкломат е да има най-много 400кг.Благодаря надявам се д ами помогнете с добър съвет и насоки от старите вълци :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от nabor4eto »

личното ми мнение е, че 20кс може да и дойдат малко...мой приятел си е сложил 20кс на "Мичуринка" - 4м и малко ...и с двама човека върви доста добре, но тя е много по-лека около 100кг.....от друга страна, ако коритото и е на ветроходна яхта, може да я бута и 4кс мотор....мнението ми е да си сложиш максимум двигателя, който можеш да си позволиш, за да имаш резерв от мощност в морето....успех
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Знам го това,за това съм се насочил към 20кс,корпуса и е ветроходен плоскодънна е и е имала шверт не е водоизместваща,преди са я карали с мекюри 7,5 и е вървяла перфектно на ченгене скеле.А сега даже и в запас ще зема и 20кс.Незнам но имам едно усещане че на вода ще стои мн добре,отдоло съм сложил карина и контра карини само кила ми може да е към 60 кг от бук е.Пускането ще е най-интересно,ами сега за тая лодка трябва колесар с колесара навсякъде и където искаш може да я пускаш,и една уазка или нещо подобно да я тегли.http://grad.bg/snimki-616230 ето тук е първо образа моята е удължена и с по-висок борд. Абе само здраве да има всичко ще си дойде само на мястото.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

P1040307.JPG
Колеги надявам се да ми помогнете в избора на двигателя и по точно какъв да е ботуша ясно е че трябва да е дълъг но колко сантиметра да търся,за да онагледя надрасках няколко неща един импровизиран чертеж,нямам autocad или др.програми. Височината на транцовата дъска ми е 20см,разстоянието от транцовата дъска до кила долната му част е 51см (кила ми е карина витлото би трябвало да се разположи на ниво под кила ).Дебелината на дъската е 6,5см,и тук зад транцовата дъска където започва легена ,там борда е с височина 4см ще може ли да се хаване двигателя с стягите.Дано някой е разбрал нещо и да сподели мнение ако има.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Стари и нови морски вълци ще си позволя да ви питам,какво ще ми е нужно за да мина преглед на лодката като оборудване става вапрос.Мерси :)
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от ХЕРОН85 »

Лодката е на вода с 20кс двигател върви добре и се държи добре на вода,все пак е правена за скорост.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Възстановяване на лодка

Мнение от КИРО »

Гледам още не е регистрирана лодката,мисля че първо това трябва да направиш.
Само не знам,дали в ИАМА или БКР става това вече.
БКР - Български корабен регистър
Питай регистъра какво се иска за прегледа,защото те ще ти го направят,
трябва да ти дадат списъка с оборудването на лодката.
Прегледите са вече на 3 г.,доколкото разбрах,за да ти дадат разрешение до 2 мили,
борда ти трябва да е висок 50см и нагоре.Мерили го от водата,до горната част на борда.
Лодката се пуска на вода,и така се мери.
Ще го разбера на собствен гръб през 2021г. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”