За кошничките или работилница "пречат ми ръцете"

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

За кошничките или работилница "пречат ми ръцете"

Мнение от bachoivo »

А добър ден :)
Дадох старт на новото производство. Новото в смисъл, че мин. година си правих кошнички, а сега подновявам дейноста. Бяха грозни, но вършеха работата, за която бяха предвидени, мир на тенекията им. Снимки нямам, който иска да ги види, да ги търси по дъното на Дунав .
Малко лирични отклонения, ай стига толкова. Тъй като нямам много свободно време, вечер за по час и малко по малко скалъпвам по нещо. Целта е хранилки с размери 40/30/20mm и тегло от 50 до 120гр, евентуално до 150. Оловните ленти са 40/3mm и резнати на по 30mm се получават плочки по 44-45гр.
Малко груби сметки: калъп с размери 40/30/10 излиза олово по 135-136гр; 40/30/8 с тегло 110гр; 40/30/6 тегло 80гр; 40/30/4 тегло 55гр. Сметките са приблизителни с грешка + - 3-4гр. Това хич, хич не ме бърка в смисъл дали била 70 или 74 гр....дремем ми на....на Реката и рибите още повече :lol: И пак казвам - не целя красота, на изложение няма да ги нося, просто трябва да вършат работа и да са повече, че на риболов като оставя 3-4 и си е*ало ма'ата :D
Мат'риал не е като да няма
Изображение
И се почна
Изображение
След 10-тина правоъгълни, пробвах и тип "тунел". Грозна работа Ви казвам, но все трябва да се свърши :D
Изображение
Изображение
60 гр -+ 1-2гр
Изображение
Една част от производството - 4 броя по 55-60гр и 2бр по 90-92гр /левите 2/
Изображение
На няколко съм сложил импровизирани крачета - самонарезка 4.2/13 върши идеална работа :)
Изображение
На работа попаднах на доста отпадъчна перфорирана ламарина, която се оказа идеална основа за моите цели, че даже и боядисана, но пак ще мине през прахова боя :) За кратко време, т.е. за пробата основно скалъпих 6 заготовки
Изображение
Изображение
Изображение
Предстои поставяне на оловото, "халкичките" и боя.......
За сега толкоз' ......... Ту би кунтиниу.........
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За кошничките или работилница "пречат ми ръцете"

Мнение от empar »

Екстра са! Поздравления за труда!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: За кошничките или работилница "пречат ми ръцете"

Мнение от oneillbgm »

Кошничките са си супер. Само за боята... Но май е по-добре както каза да мине без прахова боя. Винаги като ми боядисат нещо прахово и си има особен мирис, който би повлиял на риболовът в случаят. Браво за труда.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Мнение от bachoivo »

oneillbgm написа:Кошничките са си супер. Само за боята... Но май е по-добре както каза да мине без прахова боя. Винаги като ми боядисат нещо прахово и си има особен мирис, който би повлиял на риболовът в случаят. Браво за труда.
Здрасти,
Честно казано доста се замислям за боя, т.е. дали да има или не. Обяснявам: силно се съмнявам на 3-4м дълбочина в Дунав да се вижда цвета на кошницата, ама много силно. Боята май повече за да е по-пригледно произведението за нашите очи. Ще видим.....първо трябва да направя още 10-тина и тогава
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: За кошничките или работилница "пречат ми ръцете"

Мнение от lozzy.68 »

Браво,колега,за ентусиазма и труда!Виждам ,че за материал,използваш,вътрешната,част от въздушен филтър на ,,Мерцедес Актрос 4141! Студено позинкована мрежа.Следващият модел МБ с Ад Блу (филтъра е отдолу ,тава) е от неръждавейка и е с по ситни и кръгли отвори!Ще станат още по про ,като, на ,,дренан,, или ,,престон иновейшън,, от боя мисля ,че нямат нужда, все пак е консуматив, често ,оставащ на дъното! :wink: Продължавай с опитите и наслука!!! :drinkers:
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: За кошничките или работилница "пречат ми ръцете"

Мнение от bachoivo »

Да ъпдейтнем малко темата.
След като в събота тествах личното производство /вършат перфектно работата си/ в неделя сутрин с кафето скалъпих още малко. Таз' перфорираната ламарина /къде боядисана, къде не/ се оказа идеална за целта. Освен това има доста отпадъчни парчета при шлосерите, само мерак за работа да има :)
Изображение
Изображение
Ту би кънтиниу......
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”