Как да си направим подплатен калъф за въдици

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Как да си направим подплатен калъф за въдици

Мнение от Slavi_82 »

Здравейте колеги !
От известно време ми се въреше в главата една идея , а именно как да си създам подходящия размер
подплатен калъф в случая на фидер пръчки.
За целта използвах :
1 бр калъф FL 1,35m от евтина китайска мушама която не пропуска вода :) - 14 лв
1 метър вата с ширина 1.60м -5 лв
1,80 мт велурен плат - 6 лв ( най евтиния и приличен плат за целта )
2 бр лепило 2,50 лв
4 бр лепенки/фиксатори за пръчки на филстар ь 2 лв = 8 лв
игла и конец :) free .......

Първо очертах контурите на калъфа и изрязах 3 бр еднакви парчета вата.
След което вече при шивачка ми облече 3-те изрязани парчета вата като всички това ми се върза 10 лв.
Вече готовите подплати ги намазах с обилно от едната страна с лепило което лепи текстил, като тук целта
е подплатите да се фиксират за желаната вътрешна страна на калъфа, и се лепят и пристискат
една по една докато лепилото свърши своята работа.Докато се залепите , горе долу според калъфа на ръка може да си ушиете 4 броя "възглавнички" 2 по големи и 2 по малки по ваша преценка. Целта на тези т.н. възглавнички е да се сложат 2-те по големи в дъното на калъфа където ще са дръжките на пръчките, и 2 броя в другия край на калъфа за да омекотят нежелан удар по краищата на пръчките. С т.н. лепенки фиксирате пръчките поставяте ги в калъфа , поставяте горните 2 възглавнички и затваряте калъфа.
Така за около 35-40 лв можете да си направите сам калъф на които всички прегради ще са подплатени,
калъфа е водо и ударостойчив и всички прегради ще са подплатени но на двойно и тройно по ниска цена
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Как да си направим подплатен калъф за въдици

Мнение от Slavi_82 »

Първите тестове на калъфа бяха в нечовешки условия , мъкнене по влакове рейсове с един куп
багаж, с монтирани макари без да ги свалям, мога да кажа че съм изумен от тва че всичко е здраво
и непокътнато.
Обаче оказа се че лепилото не е от най добрите ми идеи затова отделих още час ръбовете на подплатите
ги захванах допълнително с игла и конец ,плътно под ръбовете на страниците така че нищо никъде не си
личи ръчния труд :) Като за нищо пари толкоз :) За по скъпи и ще ви се наложи да се бръкнете малко
djavarnik
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 5:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Как да си направим подплатен калъф за въдици

Мнение от djavarnik »

Браво!
Похвално.
Допада ми как човек с малко самодеен труд си прави риболова и живота по-приятен.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Как да си направим подплатен калъф за въдици

Мнение от Slavi_82 »

djavarnik написа:Браво!
Похвално.
Допада ми как човек с малко самодеен труд си прави риболова и живота по-приятен.
Ако не си го направиш ти, няма кой друг да ти го направи.
А за съжаление виждам много колеги как искат да минат метър и купуват най евтините калъфи
но от какво предпазва тая мушама ако пръчките при транспорт се удрят една в друга или пък водачите?
На платените ни язовири всеки ден е пълно с манекени, но колко от нас са практици
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”