Кривина на бланката.

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Кривина на бланката.

Мнение от gergi_81 »

Здравейте. Не знам дали точно тук е мястото на тази тема ,но се надявам да съм оцелил подходящата аудитория. Имам едни чуденки последно време относно кривините на въдиците. Наскоро се загледах в една блеснарка която имам и като я видя в перспектива е провиснала надолу.Стара е и доста съм я извивал. Явно си има умора самият материал. Като я обърна малко се изправя но пак си е извита бланката. Огледах и останалите въдици и още една от тях се оказа с такава кривина. Щекерни са и двете и кривината е във върховата бланка. Отидах в магазин и поне на 5 от 10 въдици се оказа ,че бланките са с някакви кривини. И на скъпи въдици също. Та интересно ми е това дали е фабричен дефект и може ли да доведе до преждевремено износване на бланката....и съответно счупване. Някой има ли наблюдения по въпроса?
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Кривина на бланката.

Мнение от lozzy.68 »

Не е фабричен дефект !!!Това не е от ,,старост !!! :wink: , колега, ......чувал ли си ,за акции ,строй ,скорост,на ,,спининга,, ?!?! :? Относно провисването .... във форума има ...и Колеги ,които биха ти го пояснили,доста по-добре!!! Много слука икъсмет !!! :drinkers:
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Кривина на бланката.

Мнение от gergi_81 »

Не мога да те разбера. Съжелявам :)
Последно промяна от gergi_81 на Вто Юли 11, 2017 10:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Кривина на бланката.

Мнение от gergi_81 »

lozzy.68 написа:Не е фабричен дефект !!!Това не е от ,,старост !!! :wink: , колега, ......чувал ли си ,за акции ,строй ,скорост,на ,,спининга,, ?!?! :? Относно провисването .... във форума има ...и Колеги ,които биха ти го пояснили,доста по-добре!!! Много слука икъсмет !!! :drinkers:
Не е фабричен дефект и не е от старост ? А какво е? Дизайна на пръчката е такъв ,че да е крива ли? Наистина не разбирам и питам сериозно , защото не ти разбирам коментара.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Кривина на бланката.

Мнение от bobopeli »

Общо взето има доста криви китайци :D Преди време колега продаваше спининги с леко криви върхове,според него това се бе получило при транспорта.Това ме навежда на мисълта че е при евтините гьостерици карбона е с много ниско качество и готовите изделия се деформират.

Чувал съм че при някой ръчно изработени японски спининги също има леко криви върхове,но това не се брояло за дефект а се отдавало на ръчната работа :D

Така че всичко е според зависи :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Кривина на бланката.

Мнение от antivik »

На времето кога гьостериците не бяха от няк`ви високо технологични карбони, а от лепен бамбук, па и само бамбук, се даваше акъл/у дебелите книги/ при такова изкривяване, водачите да се преместят на противоположната страна и така от напъна на влакното тя ще се изправи. Освен това сопите да не се съхраняват подпрени у стената, че да се кривят.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”