Срязан RIB поправка!

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
BiG-Yav
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Окт 29, 2013 3:53 am
Местоположение: Isle of MAN - UK

Срязан RIB поправка!

Мнение от BiG-Yav »

Здравейте колеги!
Намирам се на един Британски Остров (така че ремонта няма как да се осъществи в България)
Въпросният Rib е хипалонов Бомбард.4.5 метров
От двете му страни има разрези по около 1 метър надлъжно. Няма поражения по снадките (в много добро състояние е самият хипалон но някой просто е минал и му е теглил ножа). Въпросът ми е дали е поправим и дали да се захващам воабще да го правя.. като убиване на свободно време.. дали ще се получи изобщо? Или да му сваля конзолата и да изхвърля останалото.. Ще се уча един вид на него... На теория с двустранно подлепване би трябвало да се получи.. Но ме притеснява че разрезите са големички.. Моля колегите които са по на ти с това начинание за съвет!
Знам че сте тук :)
Помогнете ми!

PS: Rib-а ми е подарък и нищо не губя и да не става..
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Срязан RIB поправка!

Мнение от xoxo »

хапалон а се лепи само с хипалон - трябват ти подложки отдолу и отгоре. разните ПВЦ,ПРА не стават - не се хващат към хипалона. трябва ти поне 250 гр / грубо/ лепило за хипалон - то е дву компонентно и хич не е ефтино -при теб очаквам да е около 200-250 евро за кутията. почиства се хубаво,шкурка и се минава с развтворител - забравих му името кетон ли беше... абе мерише подобно на ацетона. и се лепи без проблеми. ка кутията има упътване как се процедира с това лепило. пробвай , ако не стане иди при профи и те ще ти го залепят.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Срязан RIB поправка!

Мнение от HAZART »

http://www.polymarine.com/ Лепила има много и не са скъпи ,но трябва да знаеш последователността на лепене на отделните детайли т.е. опита и майсторлъка.
https://www.youtube.com/watch?v=Uw2YHYZn3M4
Последно промяна от HAZART на Пон Окт 02, 2017 11:05 am, променено общо 1 път.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Срязан RIB поправка!

Мнение от d.dim »

BiG-Yav написа:.. Но ме притеснява че разрезите са големички..
Не се притеснявай от размера на разрезите. По същество всички снадки са.... разрези. Само спазвай напътствията от колегите по-горе и прочети съветите на производителите на лепила относно технологията и предполагам ще ти се получи.
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Срязан RIB поправка!

Мнение от Петър Недев »

https://www.olx.bg/ad/lepilo-za-lodki-p ... 6BfkP.html

Изобщо не е толкова скъпо. Колегата е обяснил подробно последователноста.
Когато няма риба.......не кълве!
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”