Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Мнение от nabor4eto »

Здравейте колеги, скоро ми попадна едно руско клипче в което обясняват как двигателите Ямаха 2 такта , 6 кс, са напълно еднакви с 8 кс и могат да се преработят от 6 на 8 кс. Клипчето третира два модела двигатели на Ямяха - моделите "С" и "В". За по-новият модел "С", какъвто имам и аз, се твърди, че разликата е само в диаметъра на изпускателната тръба и диаметъра на тръбичката , която е под горивния жигльор в карбуратора. Та въпроса ми е някой правил ли го е това и какъв резултат е постигнал. Ще се опитам да кача клипчето за тези които се интересуват...

Явно няма да мога - изписва ми грешка и неправилно разширение на файла, но ако някой се интересува съм готов да описвам в най-големи подробности
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Мнение от nabor4eto »

Доста хора са видяли темата, но никой не писал , предполагам защото никой не е правил това с Ямаха , 2такта 6кс.....така: Реших да пробвам с моя мотор и го отворих
DSC_0865.JPG
Това е въпросният аспух на който трябва да се разтърже съществуваща преграда, намаляща сечението му. Ямаха 8кс няма такава преграда на същият този аспух.
DSC_0867.JPG
ето я и преградата
DSC_0868.JPG
.
Задължително трябва да се сменят две гарнитури.
DSC_0869.JPG
.
Другата разлика според клипчето е в емулсионна тръбичка, която е под горивният жигльор в карбуратора.
DSC_0872.JPG
. Според Руснака на осмицата била 2,2мм и трябвало да се разтърже до този диаметър, но при мен, на шестицата, диаметъра и беше 2,4мм...аз го увеличих на 2,5мм
DSC_0874.JPG
.
Днес сглобих мотора и го запалих...нямам търпение утре да вляза с лодката и да видя има ли разлика или няма....ще пиша пак
ПС...ако някой го интересуват подробности, да пита....дано да е полезна на някого темата
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Мнение от nabor4eto »

Днес с голямо нетърпение пробвах моторетката и останах доволен от резултата...30км скорост на GPS - до преди да го префасонирам съм я мерил мах. 24-25км в канала Варна - а сега 30км на Болата.Всичко това в пари ми излезе 11,98лв...11лв да ми направят две гарнитури и 0,98ст за две свредла 2,4 и 2,5мм
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Мнение от Troli Rapala »

Браво,добре си се справил!Всеки бензинов двигател може да се тунингова и май в твоя случай изпускателната система ограничава мощноста,а не жигльора? :roll: Аз пък ще се опитам от Меркюри 4к-4т,да го тунинговам на 6коня!Не бях се сетил,че спъването може да е в изпускателната система,ще проверя при 4тактовите дали го правят тоя номер! :roll: :drinkers: Мерси за идеята! :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Мнение от nabor4eto »

Troli Rapala написа:Браво,добре си се справил!Всеки бензинов двигател може да се тунингова и май в твоя случай изпускателната система ограничава мощноста,а не жигльора? :roll: Аз пък ще се опитам от Меркюри 4к-4т,да го тунинговам на 6коня!Не бях се сетил,че спъването може да е в изпускателната система,ще проверя при 4тактовите дали го правят тоя номер! :roll: :drinkers: Мерси за идеята! :drinkers:
Колега само за информация - може да ти е от полза: Това което съм направил се отнася за Ямаха - 2такта , модел "С"...модел "В" е малко по стар и при него разлика има и в изпускателните прозорци, докато при модел "С" те са идентични...при 4-тактовите мотори прозорци няма, а има клапани.Възможно е нещата да са коренно различни и доста по-сложни. Пожелавам успех

ПС..само да кажа, че съм забравил да уточня...свредлото , което използвах за да увелича диаметъра на изпускатела на Ямахата е 23,5мм - това е и според автора на клипчето
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
jhonikesh
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 4:31 pm

Re: Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Мнение от jhonikesh »

Здравейте колеги.Това постижимо ли е на Евинруд 5к 2т.Благодаря предварително.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Мнение от nabor4eto »

jhonikesh написа:Здравейте колеги.Това постижимо ли е на Евинруд 5к 2т.Благодаря предварително.
Здрасти колега...аз не мога да отговоря на въпроса...не съм запознат с устройството на Евинруд
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Мнение от kiril_bulgaria »

Добър вечер. Не бях видял темата. Колегата nabor4eto правилно е показал основните операции, аз само ще допълня с малко интернет материал.

Как переделать Ямаха 6 в Ямаха 8
http://spyship.ru/sovety/kak-peredelat- ... aha-8.html

Много харесвам и видеообзора на тази руска компания, за различни ремонти;
YAMAHA 6B&6C. Увеличение мощности до 8 л.с.
https://www.youtube.com/watch?v=ieViNLfPEeE
Изображение
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Увеличаване мощноста на Ямаха 6кс на 8кс

Мнение от nabor4eto »

kiril_bulgaria написа: Много харесвам и видеообзора на тази руска компания, за различни ремонти;
YAMAHA 6B&6C. Увеличение мощности до 8 л.с.
https://www.youtube.com/watch?v=ieViNLfPEeE
Много благодаря на колегата Кирил България...точно това е клипът, който ми беше попаднал, но неможах да кача за да го гледат колегите, за да им е по-ясно какво точно съм направил с мотора...със сигурност в момента е много по-ясно и нагледно как стават нещата
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”