Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от dantho.mihov »

kukukuka написа:........
чиляка остана без пиячка
И с яка глобичка. Спасението му е, ако казанджията му предостави бележка, че е варил ракията при него.
Ама с това количество пък, ще му оставят ракийката, но ще плати солиден Акциз.
И възрастта му не го спасява. Запорират къщата и задължението му виси върху наследниците.
Имал съм работа с Митница и ги зная как довеждат нещата до края. Бонус има и за митничарите.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Don4o_62 »

Don4o_62 написа:
МиленкУ, на дедо Дончи неуморния още му стърчи :D и рибите не го смучат, а го лапат целия като не видели,чак се задавят :lol: за ченгела говоря :D ти да не си помислиш друго, като закъсала мома на морето дето чака някой да и наниже.....стръвта :D

Писмено уведомление- леко, щото освен с титлата главен енергиен експерт на групата , лесно можещ да се сдобиеш и с някое официално предупреждение ,примерно за нарушаване на параграф 2 точка 3 :mrgreen:

bobopeli
ти кво пак почервеня бре,чакай да пусна някоя тема с хубави класни риби,да има за кво :mrgreen: тука с Миленчик се закачаме с лек сексуален привкус и стига си търсил под вола теле :wink:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от dantho.mihov »

Дончо, то хубаво, че е със сексуален привкус майтап да има. Но не те бива много по шегите. С това "неуморния" човек го разбира другояче, а не като кука на въдица. И ако Борката е кисел в този момент, с този ти остър тон може да ти забърше едно бананче. А Миленчето хич не е закъсала - омъжена жена е, за да й ги редиш така.
Трай си бре. От две злини избери по-малката.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Don4o_62 »

Спирам,хумора ми е малко черен и се извинявам ако съм обидил някой,нищо лично към никой,знаеш че съм миролюбив човек :D
Друго ме терзае мен относно тия доставчици на ток,преди да влезне в сила кой да изберем,питах човек от ЕВН какво и как,вика ако не избереш доставчик автоматично си оставяш към нас,така и направих, но скоро получих писмо че в еди колко си дневен срок ако не избера доставчик, отиваме на най високата тарифа :roll: ходих в енергото за справка,но имаше голяма опашка и а днес а утре и така си остана,гледам от миналия месец тока в града и на село е скочил с 10 - 15 кинта повече при една и съща консумация,но явно се дължи на поскъпването на тока,не че са го начукали на Дончо, най скъпия доставчик :lol: тяхните игри са непонятни на нас и ще плащаме и мълчим,какво може да направим...нищо
Данчо,мисля бях споменал преди как кума ми и сина му имаха 3 декара слънчева поляна и отишли в Сф. да питат относно слънчевите панели,чиновника им казал - Другари,тая работа е за богойзбрани - какво да говорим повече :wink:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от dantho.mihov »

Don4o_62 написа: и отишли в Сф. да питат относно слънчевите панели,чиновника им казал - Другари,тая работа е за богойзбрани .... :
Спомням си го. Но трябва да знаеш, че има 3 категории при тези инсталации. Най-лек е режима при варианта, за който попитах Пав. И съответно парите са най-малко. Обособен собствен жилищен имот със самостоятелно жилище. Нужно ти е единствено съгласието на EVN щом сте към тях. Парите са малко, защото инсталираната мощност е ограничена до 30 KW.
Възможно е да вдигнат тавана, защото потреблението ще расте. ЕС прие няколко акта транспонирани в нашето законодателство, че ще расте. Една от глупостите за нашите условия е до 2025 г. на автомагистралите на всеки колко бяха км. трябва да има зарядна станция за електромобили с мощност 30 kw. За такава инфраструктура освен, че трябват много пари, нямаме и толкова производство на ток.
Та нещата се променят непрекъснато.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Д-р Флекс »

Дончо, не слушай Данчо. Няма да се обяснявам, че ще настане драма по-дълга от Дързост и красота, но приеми думите ми на вяра :D

Второ, слушай чиновника, добросъвестно ви е посъветвал: тая работа е за боКоизбрани. Дали практиката за инвестициите във ВЕИ ще продължи и след Боко, ще разберем сравнително скоро.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Don4o_62 »

Докторе,като ходиш към твоя вилает и ако минаваш през нас, да ти дам един армаган за Ачката :fishing1: :D
Иначе имало токова криза ала бала,на края на града от 1 месец насам на около 70 декара,набиха колове за панели като половината ги монтираха,скоро и другите,да е жив и здрав тоя дето е инвестирал,пък дано тока ни стане по евтин :mrgreen: да закачим и ние,най сухите вейки от голямото дърво :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Д-р Флекс »

Да мина, Дончо, ама нерде твоя вилает, нерде моя, нерде на Ачката вилаета... Прати ми го по Еконт през lusienn, по-лесно ще е :D ;) Ако се не сещаш, какво имам предвид, питай даскал Киро Видинлиев. :D
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от dantho.mihov »

Д-р Флекс написа: ......... Дали практиката за инвестициите във ВЕИ ще продължи и след Боко, ще разберем сравнително скоро.
Даа, това е съвсем вярно.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Павел Иванов »

dantho.mihov написа:...
Инвестициите във ВЕИ тепърва предстоят и то в мащаби надхвърлящи досегашните в пъти , просто политиката на ЕС е такава и няма нищо общо с Чоко , Боко и на Геле барД мУ .
Виж при политиката на служебните комОнистически правителства и комОнистическите такива от типа на Орешара просто европейските програми спират и всичко трябва да правиш на твоя сметка .
Бих препоръчал приказки от типа на Дончо , "една възръстна жена от съседното село ми го наговори" и като на Андре , "да си оправим киселият вкус от преди пет години с фейк" , да неглижираш тотално :D
В твоят случай , един фотоволтак без свързване в мрежата , би имало смисъл ако вържеш към него максимално голям бойлер за самият фотоволтак .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от dantho.mihov »

Към настоящия момент вече съм го решил. Ще изчакам към пролетта, хем да се оправи времето, хем и да стане ясно тая зелена енергия какви политики ще генерира у нас. Съгласие от EVN вече имам. При настоящи сметки 25 лв за ел.енергиия на месец и голям бойлер не ми трябва - всичко излишно се продава.
Домът ми е изолиран и климатика последните 4 години въобще не е включван на охлаждане. Отоплението пък е на локално парно.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Martin Mihailov »

Топ
Screenshot_20211023-154426_Gallery.jpg
IMG-95869f7c9a298b0f1ba02b6bd21358e9-V.jpg
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Павел Иванов »

Кво си си увил диваньот и фотьоуо къ се едно у "Опасен чар" ще те снимат :roll:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Martin Mihailov »

Това ми е у работилницата.Седаме с маслените дрехи и цапаме тапицерята.Затова ги увиваме.Та ако доидеш примерно ти с чисти дрехи махаме увивачката и седаш :roll: Ако неса увити чесе чудим кьде дате настаним да седнеш :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Мilena »

Don4o_62 написа:
Don4o_62 написа:
.....тука с Миленчик се закачаме с лек сексуален привкус и стига си търсил под вола теле :wink:
А бе, аз си знам, че малко повечко, от лекичко си падаш дъртак поберетет, ама не си уцелил стръвта :mrgreen: :lol:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”