Кофти риболовен ден-сподели!

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от Мilena »

На 06.09. отидох за зарган. Бях на линия в 7,15 ч..
До към 9,00 ч. нищо.
По това време дойдоха двама" младежи "на пределна възраст.:
Как е има ли риба?
Не, нищо.
Единият си приготви дънна и я метна напреки на мен. :smt106
Голям гад.
Направих забележка, скарахме се дори. Гадът си е гад.
След половин час дойде едно семейство. Мястото малко и типично бомбардстко.
Ще, не ще, прибра си дънната.
Аз, 7 заргана. Колегата със семейството 5.
Гада си тръгна с нула. Дружката му беше пълен аматьор, не ми се разправя.
Тъкмо се зарадвах на спокойствие и пристигат дете на около 8 с мъж но около 40.Учи детето да лови попчета ЗАД МЕН. След три неловки хвърляния, обясних, че не е безопасно да са зад мен. Последва извинение . След малко, малкия закачи в камъните. Идва дядото зареден за подводен. Гмурка се, откача закачения такъм и закача дънната ми. Влачи я наколко секунди, докато аз не я засяках-нямах избор,онзи не чува. Това мина, обаче една дама на възраст с плавници и усмихната до уши се появява пред бомбардата ми.
Казвам й. ",чакай да прибера бомбардата '"
А оная:
"Няма страшно"
Е, повлече ме, ама и това мина.
Най- гадния ми риболовен ден, а с такова желание тръгнах за риба
Най-хубаво беше, че си хванах малко зарган и се видях с прекрасните рибари в малкото селище.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от G.Petkov »

Хубава тема ! :D
Актуална.

Написах го в Прехода,
Ама ще цитирам част от поста си и тук,
Да подкрепя идеята !

"..... В петък си ловя костурчета,
И по едно време идват едни младежи:
- Може ли да си пуснем лодката от тук ?
А "тук" ловя аз ! :rolleyes:

Ама нали съм добър дядо - съгласих се. :D

После идват:
- Може ли да си преместиш джипа, че да минем лесно с лодката ?

Преместих го.
Помолих:
- Минете в дясно, че да не ми минете през плувките!
- Добре.

Пуснаха лодката, от учтивост минаха първите 10 метра на гребла и почнаха да палят двигателя.
Не пали ! :mrgreen:
Вятърът ги бута право в плувките.

Тъкмо запали двигателя и губи мощност, гасне ! :mrgreen:
Хвърлям една въдица пред и една зад лодката.
Дърпа и на двете.
Част от младежите дърпат каиша, част гледат рибите, които ловя.
Двигателят не ще да запали ! :D

Добре, че вятърът ги отмести от моето място, та се куртулисах ! :mrgreen:

Ибаси досадниците ! :D"
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от Диканаров »

И аз да си изплача мъката! Вчера бе един от най-безрезултатните ми излети! За да си представите картинката ще ви напиша, че по брега са лагер до лагер и батареите от въдици се застъпват! Пуснат е слухът, че шараните и амурите са като косатки и нападат невнимателните рибари по брега, та всички са се запасили с порядъчните количества "огнена" течност за храброст! Много често , като не познават дъното захранват и рязпъват въдиците си на напълно неподходящи места. Наприме по потъналият път, мостовете, чакълите и няма нито мисъл нито сила, която да ги накара да си преместят местото на 20-50 метра в страни. Да не са върху бетон или в корекцията на Топля или на камъни и чакъл. Поне аз не съм чувал някъде шаран да предпочита бетон ил скално-чакълесто дъно, пред пясъчно тинестна наносна почва с рядка растителност! Та така след поредната разправия, че въдица може да се измести, но мост НЕ, се преместих на стотина метра! Уважих им довода, че са захранили със сто кила царевица, и съвета да вървя на друго място да си захранвам и ловя! Боже, как да им обясниш, че за костур и бяла не се захранва, че "тяхното" място е непосещавано от шаран и амур! Че то е за хищници, ама ха де! Та така значи пускам и след 10 минути извадих сулка около 25 см. Бе закачена за челюстта и я свалих от куката идеално! Замина си, но май с нея си отиде и късметът ми! За три часа хванах 2 костурчета, едното 15 см., а другото 5 см.Да се чудиш как бе налапало стръвта? Тя бе почти колкото него! Та така тази година нямам с какво да се похваля! Миналата година имах 11 броя костури между 800 и 1500 гр. имах и мерни бели риби! Тази, до сега НИЩО! От средата на август да днес имам няколко излета с по 2-3 кг. за по 2-3 часа, но все педарки! Общо е безрибието! Ловят се платички и бабушки, редко някой шаран или амур, като веста обикаля планетата със скоростта на светлината! Ако още един такъв излет имам, ще търся костура на стената, в най-дълбокото, въпреки, че е много рано да се групира! Ама човек знае ли? В нашата сбъркана страна и климат , може и това да е на обратно!
Нищо чудно при това тримесечно засушаване, да се появят по горите камили, сахарски гъби и рибите да са с крила, та да ги ловим с кепчета, като пеперуди!
Много ми се ще да не е така и да е по-оптимистично, ама за сега не виждам някакви позитивни признаци!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от Мilena »

Да Ви разправям днес,що случка имах.
Отивам на любимата си река, и що да видя. Поне 10-тина коли,от около 12 места за риболов.Молим се, така нареченото от мен място да не е заето. И да, свободно е, дори това до него.
Голям кеф, казвам си.
Какво се случва обаче.
Тъкмо си разпънах въдиците (две) една дънна и една плувка.
В един момент се появява, младо момче на 5 метра от мен (до мен). Казвам му, там съм хвърлила дънна. А той:
-Виждам я.
Държи въдица с воблерче и ме гледа чудливо.
Аз пак казвам, че дънната ми е с/у него, а той повтаря:
-Да виждам я.
Е,не го изтърпях.
-А бе ти я виждаш, ама и тя те гледа, а пък аз все едно съм на пикник. Нали се сещаш,че заради бистротата на водата, рибата вижда всичко и се плаши?
-Аааааааааа,това ли било-казва Он
И те така. Един неграмотник до теб, баш по време на кълване и си овлайн
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от rap66 »

Ей, те рибите по Девненска са с 2 висши, събота и неделя са на пости.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от Мilena »

Определено и на Вас не би се харесала ситуацията.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от rap66 »

Преди 2 седмици, неделя, по обяд слънцето така напече, че метнах пръчката и елека и газ по магистралата към любимата на някои река. Ходя там отскоро, когато няма риболов на морето. За тази година бях срещал досега 2-ма рибари, но никога не бях ходил почивен ден. 20-на коли, но обличам елека, закачам едно воблерче и тръгвам по пътеката. Любувам се на новата си пръчка, фжонсо вивид, и как си подхождат цветово с екселера. Велик е китайския народ, радва и над с прекрасни пръчки за 27$. Покрай реката се нижат дупка след дупка, с по един или двама ентусиасти, огнйове, обелки от портокали, кутийки от бура, абе позната картинка. Стигам разлива, оттам нататък се появяват празни дупки, където е плитко и не става за плувка и дъно. Но треви много. Пръчката е трепач, сменям с воблерче с една единична кука на дупето, закача по малко треви. И оооооо, това не е трева. Аванса поскърцва, затягам го малко и кефалчето излиза от тревите. Тръгвам обратно, мисията е изпълнена. По традиция последно под моста, там почти винаги има подгонване. Ядец, наредени четири дънни през 2 м. А да кажа "добър ден" и "колегата" изсъсква "ко стърчиш бе, аз за риба съм хвърлил". Обръщам и през пръстиките към колата, любувам се на това бижу за без пари (че е и с два върха) и си ви викам "никога вечече в почивен ден"
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от Мilena »

Добре, че с воблерчето не закачихте някой водолаз с харпун, че миналата година един такъв ми взе акъла-през седмицата :wink:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от дядо тричко »

Бил съм недоволен когато съм бил капо. Както и когато е трябвало да си тръгвал след два часа, когато улова ми е превишавал очакванията. Дразнело ме е когато не е духал вятър, защото не кълве, како и когато е духал. След което осъзнах, че всичко е въпрос на нагласа, ето защо сега гледам философски на всеки излет, без предварителна нагласа за това което ме очаква. С което постигнах едно задоволство от всеки излет. Когато въобще не кълве съм доволен, че не трябва да си цапам ръцете с миризмата на рибата. Когато кълве се радва на улова. Когато не съм капо е успех. С една дума на всеки излет се наслаждавам на природата и спокойствието, което не мога да заменя с нищо друго без значение на улова. При това положение нямам кръг излети и разорачования, и всеки излет ме обогатява и зарежда с нова енергия. Като се има в предвид, че всички язовири се обезводняват защото източването им е на самотек, и никои не ги следи, е очевидно, че ни чакат големи проблеми, колкото и да сме оптимисти.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от Мilena »

дядо тричко написа:С една дума на всеки излет се наслаждавам на природата и спокойствието, което не мога да заменя с нищо друго без значение от улова.
:smt023
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
KVS
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Яну 21, 2009 3:08 am
Местоположение: 7402 км от НДК

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от KVS »

Няма да влизам в подробности, къде и как. Ама един приятел вика, отиваме тук на канала, много близо. Там шарана е повече от водораслите, страшна работа. 7:15 се изсипваме там. Под мост, сутрешен хлад, изобщо приятно. Само дето бяхме на една кучкарска пътека, където много хора си разхождат псетата сутринта. Мотаят се из въдиците, неприятно. В рамките на града сме. Хвърлихме въдиците, отпиваме от кафето и се чудим, защо всеки втори ни пита, хванали ли сме нещо. Е, хвана се един дребосък, няма и 10см, ама се върна обратно. Към 10 вече слънцето се показа и ние имахме възможност да видим какво представлява канала. Лодките минаваха от другия му край, ама имаше причина. Точно пред нас дълбочината ... няма и метър. Хвърляли сме си у каманака просто така. Наистина, там бяхме за първи (и последен) път. После приятелчетата отидоха на друго място, а аз се прибрах у дома.
Второто ми неприятно приключение това лято. Товаря каяка (делничен ден) и на една рекичка, на около 80км от мен. Разтоварвам, сглобявам, товаря и тъкмо да се отбутна от брега, ЯДЕЦ! Цабравил съм си греблото. Хайде обратно товари всичко и в един близък магазин. Там пък единствено ... детски гребла. Предвижих се малко, ама загубих много време. После излезе и вятър та хептен ме отнесе. Вързах се, ама не беше същото. А на 30-40м от мен един младеж с лодка хвърли котва в средата на реката. И като започна една сеч на ония силиконовите примамки, дето са от най-евтините. Всяко трето хвърляне вадеше нещо и обратно във водата. Задържа си съвсем сериозни парчета. Аз останах с три костурчета, дето зарадваха котарака на комшията.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от Мilena »

Днес съм повече от бясна!
Едни камбанки, до в в близост, три броя. През 15 минути , ми приглушаваха, прекрасния пролетен ден!
От двете ми страни се чуваше, висок говор, а, в далечината лаещо куче!
Късмета проработи, като си тръгнаха дразнителните, но до там, че го върнах обратно. Около 500 грамово кефалче, жадуващо за Живот! :wink:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от дядо тричко »

Намерих си място захраних стабилно с ракетата и хвърлих въдиците в очакване. От двете ми страни имаше колеги с дистанционно управляеми лодки и поставиха монтажите с захранките си точно пред моите въдици, на около стотина метра пред мен. С което ме затвориха и капсулираха. И с насмешка ме гледаха самодоволно. И от време на време ме питаха дали кълве.
Извадих любителският си билет за риболов и прочетох, че е разрешено три въдици но за лодки въобще не се споменава. Което означава, че използването им не е упоменато в разрешението за любителски риболов и е незаконно. Редно ли е за риболова с лодки или без тях да се заплаща една и съща такса? Тези колеги са си построили биваци и са постоянно там. Когато уловят нещо веднага идват клиентите им и продават улова. Ако някой се опита да застане близо до тях го елиминират безпардонно с цел да не се завръща там за да не им пречи на бизнеса . :D
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Кофти риболовен ден-сподели!

Мнение от icefire »

Тази тема трябва да се прекръсти на : Дайте ми книгата за оплаквания :)
Но всеки е имал такъв "кофти" ден ...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”