Казармаааааа

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Казармаааааа

Мнение от КИРО »

Чи то по туй време,там не ти ли даваха компот от арония? :smt017
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Казармаааааа

Мнение от Павел Три »

Що компот от арония ? По наше време даваха бром в чая-същото ли е действието ?
Късмет.Всичко е до късмет. :D
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Казармаааааа

Мнение от lozzy.68 »

Не ,Бат Киро!!! :( По това време,даваха само КСП да го ...!!! :? но за сметка на това ,когато,вече бях у ,,Груденберг,, ,ми направи ,впечатление,размера на Марулата,до....коляно!!! :roll: Да еба тоз Чернобил,да еБа !!! :mrgreen: Почти всички,момци ,останаа без коси!!! :mrgreen: Аз,как оцелях?!?! :( Знаиш мъ къв съм,,ПлуеШиф,,!!! :drinkers:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Казармаааааа

Мнение от hris47 »

Яка тема ...ама що ли е затихнала.Някой Елховски ''възпитаник'' от под.24260 няма ли?Служих там 82-84г-2-ра рота(ротата на лейтенантите)--луда ''кашимерия''.Много дивотия...ама и много екшън.Бях бордови мерач на БТР-60ПБ-та освен автомат ми ''заприходиха'' и две картечници-Владимиров-танковой и една ПК.Много стрелби,много нещо...сега си спомням един случай на Ново село-- :lol: :lol: :lol: ....бяхме на позиция за отразяване контраатака на противника,гърми артилерия...залпов огън от танкове....и както се полага иде ред на 'кашоните''--вдигат мишените и като се почна едно лудо пукане...гледам през оптиката един заяк като тича успоредно на бойната линия....а около него ври от куршуми и чувам ротния в шлемофона -Вашта м...а кашишка,един заек да не можете да ми ударите за вечеря-само да се върнем в полка -един месец не ви мърда на Пчела.Голям късмет извади този заек...ама на нас ни се стъжни след това. :lol: :lol: Хубави времена бяха... А на ученията край Николаев (УКРАЙНА-1983) какви изпълнения имаше,дето се казва трилогия може да се напише.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Казармаааааа

Мнение от Павел Три »

Най-после нещо ново ,щото темата беше нещо затихнала.А уж сме мъже ,войници сме служили , в казарма сме били. Айде пак-някой 69, 70 ,71 год.да е служил в Сливен химическото ?Имаше момчета от почти цяла България .А някой от 68 дето ги заварихме-новобранци им бяхме. Много време мина ,само спомените остават.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Казармаааааа

Мнение от hris47 »

[quote="Павел Три"]Най-после нещо ново ,щото темата беше нещо затихнала.
Айде още една случка от кашишкото ежедневие-- :smt044 :smt044 ---вече бяхме стари песове ,някъде през януари правим тревога с излизане по районите ( към Дервента)..та -товарим се по машините,вътре БТР-а със зимни перки ,що-годе топличко--викам си ще дремне из път стария кокал...да ама не-- още при потеглянето машината не може да излезе от клетката ,няма завиване трима човека напъваме на волана --не ще и не ще...тоя тиквеник водача- един старозагорец- Софокъл го бяхме кръстили--не проверил и дозаредил масло в хидравлика на кормилната кутия.В един момент подкачи малко масло и криво - ляво -потеглихме..Всичко добре до кръговото пред ДНА-Елхово- като го очертали с едни кашпи върху винкели..баят големшки бяха..та изнизва се колоната,ама на нас вече явно ни изтекло маслото ---че като се юрна оная машина--хвърчат кашпи,винкели ...в един момент режем един стълб и успешно спираме в една ограда.Претовариха се кашоните на друга машина ,мен ме остави ротния старши на машината и да помагам да сменим кормилната кутия..Та докато чакаме да дойде нова викам си -що не отскоча да взема 10 тина банички-както е известно няма по-гладен дзвер от кашика--Влизам във фурната ама не ми направи впечатление че едно такова сумрачно и питам фурнаджийката има ли банички..а тя--а бе кви баници търсиш бе един от ваште отряза стълба та сигурно чак следобед ако успеем хляб да извадим...изнизах се като прани гащи.И така -на гладно разбрах как се прави сходимост на двата управляеми моста на БТР 60 ПБ...... :D :D
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Казармаааааа

Мнение от Павел Три »

Тъй ,тъй ,който не е служил ,само той няма спомени от казармата.Някои хубави ,други не толкова.Днешните млади какво ще си спомнят като дойдат на нашите години ?Даже и сега ,след толкова години като се съберем на маса с приятели ,току някой отвори дума за казармата. Та тъй....
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Казармаааааа

Мнение от hris47 »

Мъжки времена бяха...достойна държава...ако тогава някой ми бе казал на какъв хал ще сме -не бих му повярвал--з..би държава ,дето полицията е повече от армията...и колкото и да се напъват сегашните мекерета -вода не могат да сипят на един бай Добри - така бе известен тогавашния министър на отбраната--и тогава това име се казваше с уважение ,не като днешните крадци и разбойници ,дето даже имената не си правя труд да помня...
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Казармаааааа

Мнение от hris47 »

Този е последен,щото гледам се пооправя времето --май иде време за риболов---Както споменах август-септември на 83 г. полка бе на учения в Украйна ( СССР тогава) но преди това имахме строеви преглед от КСВ.Полка -строен,дават команда и се разгъва строя по устав както е редно...по едно време в нашите редици се завъртя един полковник с петлици на химик и изведнаж дава команда ''газ'' :lol: :lol: вадя ''маймунката'' ,нахлузвам я иии --едното стъкло на окото и маркуча ги няма -- брех мамка им кашишка ,тоя противогаз обикаляше цялата рота от година време--кога успяха на мен да го набутат..иде тоя пред мене ,превива се от смях...по-едно време ми вика --Другарю редник,знаете ли че вече сте умрял--Тъй верно..знам ...гледам -ротния гледа на кръв,кашиците се превиват от смях...Извика старшината и му нареди веднага да ми смени противогаза...Връща се и носи някаква странна торба--извадих противогаза и се оказа първата ''Антигона'' -поне по неговите думи. Та така влезе на въоръжение "Анигоната'' тогава ,за да не се излагаме пред сродните армий от ВД всичко по нас бе заменено с ново --за пръв път се облякоха новите камуфлажи,нови палатки ..изобщо пълен лукс за кашика.На тоя преглед си спомням и как разпъвахме палатките на асфалта :lol: :lol: Иначе в Украйна бяхме близо два месеца,но ми се е запечатало как на парада след приключване на занятията командващия Одески военен окръг изгони от строя нашия зам.ком.по техническата част на 3-та армия-ген.-лейтенант Симеонов ,ако не се лъжа, затова че стои с цигара в ръка в строя, което е най-малкото неуважение към войника...и го изгони като мръсно коте,пред целия строй от около 20 000 войници.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Казармаааааа

Мнение от Павел Иванов »

Павел Три написа:...Днешните млади какво ще си спомнят като дойдат на нашите години ?....
Адаш , аз лично съжалявам повече за спомените пропуснати заради казармата , отколкото за тези придобити от нея . Представям си колко скучен трябва да е живота на човек , при това в най-активните му години , за да предпочете да трупа казармени спомени . Лично аз се радвам , че синът ми има право да избира дали да ходи солджър а не да му го налага някой без да се интересува от мнението му !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Казармаааааа

Мнение от GODzillata »

Правилно! :smt023
Голяма простотия бе казармата!
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Казармаааааа

Мнение от hris47 »

И това е истина...много дивотия имаше и лошото е че тогава нямахме избор ...няма не искам,няма не мога...все пак времената се менят и света върви напред( или назад--накъде- май и той не знае ) но не мисля че можем да зачертаем с лека ръка по две години от живота ни..Разбира се че е много по-добре да прекараш тези две години в университета или да направиш нещо за себе си ,вместо да лежа 24 часа в снега като куче на 5 км от Карнобат с полуотрязан пръст ,щото някакъв пиян фелдшер не може да намери време да изтрезнее...и после за да не ме пуснат в къщи да обърнат нещата че видиш ли едва ли не е било саботаж ..но пък това са нашите спомени и е хубаво децата ни да ги знаят..поне да не допускат нашите грешки..
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Казармаааааа

Мнение от Павел Три »

Е да де ,но времената тогава бяха други.Казармата задължителна- "няма не искам ,няма недей " .Всеки който бе годен служеше ,кой кеч ,кой трудовак ,кой кашик ,танкист ....аз химик и т.н. Тогава бе наборна , сега е друго -професионална.Ако някой ден синът ти стане военен ,като се пенсионира ,и с него ще имате спомени от казармата.Времената се менят ,може би порядките си остават.Командира ,ротния ,старшината....
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Казармаааааа

Мнение от Павел Три »

Христо малко ме изпревари ,за това някои неща може би се повтарят . :D
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Казармаааааа

Мнение от hris47 »

Павел Три написа:Христо малко ме изпревари ,за това някои неща може би се повтарят . :D
Всеки има право на мнение...и да го изкаже---нали това е демокрацията!!! :drinkers: :drinkers: Наздраве на всички и приятна неделна вечер :smt023 :smt023
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”