Избори

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

Ибаси ! :shock:

Вампирите от близкото минало отново са тук !

"..... Бившият премиер Жан Виденов се завръща в политиката.....
Той обяви намерението си да създаде нова лява партия, която да участва на изборите.

Партията ..... вероятно ще се нарича "За чиста и свята Република"."

Да,
Това го знаем много добре - чиста и свята, ама не и фалирала.
А парите ни - в сметките на "добри" момчета.

И за нас - по един ляв фар !


Единият предлага - " .... да ни скъса гъза ... " !
Другият предлага пак да ни гепи паричките,

И накрая - кво ?
Пак Боце и патреотете ! :mrgreen:

Ибаси ! :shock:
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Избори

Мнение от GODzillata »

G.Petkov написа:"..... Бившият премиер Жан Виденов се завръща в политиката.....
:twisted: :axe: :axe: :axe: :smt070 :smt071 :smt068 :smt067 :smt066
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Избори

Мнение от dantho.mihov »

G.Petkov написа: ......
Вампирите от близкото минало отново са тук !
"..... Бившият премиер Жан Виденов се завръща в политиката...
Рискувам да разбуня духовете тук, ама все пак ... останах с впечатлението, че бе арно момче тогава.
С чисти помисли и леко наивен, но го употребиха щом поиска да въведе нормалното по онова време.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Избори

Мнение от Диканаров »

Привет на всички преходници! След като дълго време не бях на линия, днес съм си в София и надникнах да видя къде ви сърби ! Данчо, прав си! Жан бе чист човек, но дали е такъв и сега не знам. Демоните бяха зад него и го изложиха на народната злоба, като се криеха и кроеха свои сметки! Е излезе им крива математиката. Първо отстреляха главният демон Андрей Карлович, който си мислеше, че ще изманипулира всички и ще заграби цялата държава, Не мога да му кажа "светла му памет", защото като агент на Горби, свали Т.Ж. с помощта на Младенов, Джуров, а после като западен агент доведе изчадията Ран и Ът, да творят Планът за прехода, а после го въведе този пъклен за страната ни план! Е това няма да му го простя! Десетина години след написването и претворяването на Планът на Ран-Ът имах възможност да се запозная с някои от секретните клаузи на този план! И бях шокиран, че там се предвиждало всичка, което се случи у нас! От разсипване на работещата ни икономика и селско стопанство, разслоение на обществото ни , създаване на безработица, емиграцията на образованите и с професионален опит българи в страните от Старата демокрация, демек аристокрация, дето столетия е владяла колонии по всички континенти и са трупали богатствата в метрополиите и сега липсата на колониални работни сили се компенсира с хората от источният блок! Та един западен аристократ няма да хърля боклук или меси хляб, няма да кара автобус или прави отливки. Ще колят животни, ще гледат в оранжерии или шият в фабриките новоевропейците, а аристократите ще са надзиратели или менаджери. Ми така е, и не мога да си обясня как не го виждате, не го разбирате или просто не искате да го признаете!Затова ще се искрено радвам, ако се направи честна ревизия на "приватизацията", тоест на ликвидацията на икономиката ни! Мантрите, че била ниско ефективна, енергоемка, липсвала иновация и модерна технология са набивани щампи в съзнанието на подрастващите и изкривяване на истината! Имахме открита икономика, имахме пазари, имахме натрупване на овеществен труд, а не износ на суровини и зърно! Селското ни стопанство бе комасирано, и идиотското раздробяване в идеални граници доведе до това шепа латифундисти да станат ползватели или "собственици" на непотърсени земи, чрез свидетели, че единствено те ги ползват и сега обработват десетки хиляди декари монокултури:- зърно, което изнасят, а за зърнен баланс или резерв на страната ни вече няма и дума и помен! Хлябът все се покачва, като стойност, като се изтъкват цените на международният пазар, ама защо трябва да внасяш скъпо зърно, като си имахме и само трябва да се въведат старите норми за държавен наряд. Престъпната приватизация и разсипване на страната ни, обезлюдяването на цели области е непростима престъпление за което трябва да се иска най-строга присъда! Как съжалявам, че е премахната смъртната присъда за държавна измяна! Друга дума нямам за водещите страната ни през нескончаемия преход! Е как да не ти е жал, че това дето 45 години е било изградено и е работило некадърниците не можаха за 31 години да го доизкрадат, изгорят, унищожат/то ликвидеционните комитети в селското стопанство имаха само това като задача/, приватизират, подарят по принципа кон за кокошка! И тук е мястото да споменем и заместникът на Жан, агент Гоце, който също го подхлъзна за да му отнеме лидердството, и на Добрев, който с малодушието си позволи да се извърши превратът с ударните групи от Герена и бандите от Люлин! Имал е информацията от агентите си за организирането на двете колони водени от агент Николай, който после с агент Алберт пък станаха моралните стълбове на преврата! Да изгоряха много хора в банките, но да попитам защо в алчността си от голямите лихви, вземаха кредити от други банки да ги сложат на депозит във фалиралите? Навремето приятели и колеги се хвалеха за "ударите" дето направили от превалутирането и депозирането! Споделях с тях своето виждане, но бях осмиван, че не съм виждал възможностите за високо ефективно влагане на средства в бизнеси уж в Европа и прочие. Повечето от тях изгърмяха. Същото е и сега с вторите пенсии! Говорят господата за печалби от пенсионните фондове, ама де факто никой от тях не е доказано печеливш и даващ дивидент, а за рисково влагане на финанси и фалиране на такъв фонд никой не говори! Защо? Защото тогава ще кажат, че е било въпрос на личен избор в кой фонд да си правиш вноските за втора пенсия и си е твоя вината , че гризеш дръвцето! Много се надявам, ама няма много примери от житейският ми опит, че ще бъдат развенчани и осъдени поне по-голямата част от мрачната многоцветна кохорта на прехода. А дано да не съм лош орисник, и наистина да влезем във финалът на криминалният ни преход и да тръгнем напред на не с някой нов Хвалипръцко или Месия, а с прагматични правителства, чийто министри да не са податливи на корупционният натиск от страна на криминалният капитал и наистина да има ЕДНАКВИ закони и правила по които да живеят всички у нас! Защо никой не търси, кой извести на Черепо, че ще го арестуват, кой предупреди братлета Галеви, кой съдейства Цв. Василев да избяга с милионите от банката, Що тези "държавни "люде не са на топло?Що Каскета провежда показни акции срещу битовата престъпност в едно село, а същото се случва с хорицата в съседните села? Дим и прах в очите! Преди 31 години аз живеех на партер и двата ми балкона бяха открити! Вратата ми бе от картон с обикновена ключалка! Никой не прескачаше да ми краде прането или да бутне вратата! Сега съм по-блиндиран от Алкатрас и пак няма сигурност, че няма да се гърмим по стаите , ако те нарочат! Малей пак съм отпрал цяла статия! Ми който иска да чете! Който иска да плюе Жан и да величае Андрей и Сие продажни ренегати! Вярвам в образованите и не корумпирани млади българи. Утрешна България ще е такава, каквато те я направят! Надявам се вече да дойде и справедливото възмездие на виновните за 31 годишното ни програмирано унищожение и превръщането ни от държава в подопечна територия!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Избори

Мнение от GODzillata »

Диканаров написа:...Планът на Ран-Ът имах възможност да се запозная с някои от секретните клаузи на този план!...
Едва ли има някой, който не го е чел, чиста проба пропаганда.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

Да се чуди човек, дали сме член на ЕС,
Или страна от Латинска Америка. :rolleyes:

Президент - генерал.
Министър-председател - бригаден генерал.
Избори ще се правят по венецуелска технология.
То затова Венецуела има два парламента ! :shock:

На този фон, предишният премиер е нищожна имитация - портивопожарен генерал ! :D

Пълен ташак, другарко.
Само да не завърши като през 1997 година,
Щото ...................... Жан се връща, а Гечев си е на властова позиция !
Щото ташаците вървят с фар,
А онзи вече репетира песента за " ... гъзъ ... " ! :mrgreen:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Избори

Мнение от Д-р Флекс »

C17H13ClN4 ...
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Избори

Мнение от Мilena »

Д-р Флекс написа:C17H13ClN4 ...
Ебати формулата, препокри всичко :mrgreen:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Избори

Мнение от Диканаров »

Прав си Георги, като писа, че е пълна имитация противопожарният генерал. Всички помним как с ход на царят Той скокна от чепиците на пожарникар в генералската фуражка. Ама тогава Той бе Главен секретар на МВР вече! Та този паркетен генерал стана и убиец, като публично заяви по ТВ, че е командвал стрелбата по вилата на онзи катил-Чакъра, дето рекетираше ТИР-паркингите около Хасково с гранатомети! Бил се отбранявал с автомат, а вилата била, като бункер, та било опасно за подчинените му!Полицията е с късо оръжие, спецсилите са с дългоцевно оръжие, а базуки, гранатомети са за армията. Това, че е разпоредил вземането на такова оръжие при изпълнение на акцията срещу Чакъра и командва неговото използване е чиста проба убийство! И то предумишлено! Ама Щуреца откъде да знае, че в института на МВР има специалисти по водене на преговори с блокирани терористи или криминали взели заложници, които могат да водят до изтощение, умора на престъпниците? Че има звукови, светлинни, газови и димни гранати, които да се използват в подходящият момент на проникване и задържане. Ама бъдещият началник на рояка калинки, като лидер Щурец командва стрелба с гранатомети! Кой може да осъжда, не е ли съдът? А и той не може да издаде смъртна присъда, защото нали сме в ЕС и не е хуманно да убиваш, па било това да е Брайвик например! Та как до сега никой от нашият съд, прокуратура, разни хуманни не правителствени организации, които за всеки набит крадлив циганин опищяват Света не повдигна този въпрос? Така си имахме и премиер убиец, къде по незнание, къде по желание да се покаже по-по най-мъжкар, Е няма друга такава държава, дето да си е имала за премиер предумишлен убиец! Дано да му е за последно и да се извадят непростимите корупционни практики, умело прикривани къде с рози по ТВ върху оцапаното, къде с бухалка на НАП, прокуратура и съдилища, държавна или общинска администрация окраденото, включая и цели бизнеси. Дано по-скоро дойде денят на младите! Има ги и от лява има ги и от дясно, като Симов, Зарков или Томето Биков. Биков има голям потенциал и дано да го развие. Почна да говори за диалог с друго мислещите. Дано, защото ако е насочен само и единствено да брани с голи гърди Хвалипръцко на политическата амбразура ще изгуби не само той.
А иначе генерали са били и Айзенхауер и Де Гол и Чан Кай Ши и Боливар и от това страните им не са страдали, а са просперирали! Така, че не е страшно, стига да не са като Пиночет или Франко, макар, че и при тяхното жестоко кърваво диктаторско управление е имало прогрес на Чили и Испания в икономическо отношение.
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избори

Мнение от bobopeli »

Диканаров написа:....
Диканаров един директен въпрос- надявам се и на директен отговор :D Кой е най успешния ръководител на републиката от времето на Вълко Червенков та до наши дни?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

bobopeli написа:.... Диканаров един директен въпрос- надявам се и на директен отговор.....
Бориславе,

Не съм сигурен, какво ще ти отговори Диканаров,
Но се досещам ! :D
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

bobopeli написа:...... Кой е най успешния ръководител на републиката от времето на Вълко Червенков та до наши дни?
На този въпрос веднага отговарям - бригаден генерал еди кой си ! :mrgreen:

Като идеята е,
От тук нататък, само генерали да ни управляват.

Внушението, което се прави с това назначение е :

" ... Деветнадесетомайският преврат е държавен преврат в България, извършен на 19 май 1934 г. от Политическия кръг „Звено“ и Военния съюз с помощта на армията. Новото правителство начело с Кимон Георгиев (19 май 1934 – 22 януари 1935) отменя Търновската конституция, разпуска Народното събрание и забранява политическите партии ....... "

Като съчетаем и връзката на Кимон Георгиев с БКП,
Нещата си идват по местата.

Ама този път не са познали !
СССР-то го няма.
Това, което е останало, вече скърца и върви към нов фалит.

А армия, която да направи същото - вече няма.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Избори

Мнение от Диканаров »

Така поставен въпросът е доста относителен! От времето на Вълко Червенков няма намаления на цените на потребителските стоки на дребно, както беше тогава! И то на два пъти в годината:- за 1-ви май и за 9-ти септември! Ходехме да гледаме как в ЦУМ на въртящи се платформи се въртяха, Шкода и Москвич със задраскани стари цени и новите по-ниски! Изгради се центърът на София, изградиха се повечето от знаковите язовири, като Искър или Сопот! Постави се началото на комасацията на обработваемата земя, чрез кооперирането, при него бе министър на пътищата ген. Иван Михаилов, при който се създава мрежата от първостепенни, второстепенни и третостепенни пътища! Кои са държавни и кои общински! Полагат се първите метри асфалт. До тогава международните ни пътища бяха с павета, а всичко друго -макадам. Та при В.Ч. започва да се изгражда Димитров град-химическата ни столица, циментовата промишленост става реалност и основа за последващото ни икономическо развитие. В Перник се пускат първите кангали бетонно желязо. Та според мен Вълко Червенков, като първопроходчик е бил най-успешният ни премиер, провел най-трудните реформи! Следва дългият период на Т.Ж. с неговите безспорни успехи в икономическото и социално развитие на страната ни, но и с доста неудачи! Това, че забрави мандатността приета като постулат приет на Априлският пленум и стана пожизнен държавен ръководител доведе до създаването и развитието на управленски пирамиди, до създаването на династични структури, до издигането на кариеристи на партиен принцип и произход довели до сериозно забавяне или изкривяване както на изпълнението на НСПланове, така и до промяна в мисленето на върховете на Номенклатурата! Считаха се за единствено годните за висши ръководни кадри! Но имаше и система за наблюдение и развитие на средните кадри, нужни за функционирането на държавната ни машина. Това бе нещо, което сега го няма , а е крайно нужно! Така калинки и щурчета не намираха място за магарии! Просто, ако не ставаш за сменен майстор или бригадир не ще бъдеш началник на цех, а да не говорим за директор на фабрика! Нуждата от квалифицирани и верни кадри води до създаването пак по времето на В.Ч. на Рабфак- система за практическо ограмотяване и обучение на ръководните кадри в Началото на Онзи преход, когато кадрите с опит и ценз са били недостатъчни!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избори

Мнение от bobopeli »

G.Petkov написа:" ... Деветнадесетомайският преврат е държавен преврат в България, извършен на 19 май 1934 г. от .......""

Времената са били такива, а сме имали и цар :D
На 30 януари 1933 г. Хитлер е обявен за Райхсканцлер
Та затова въпроса ми е за по новата история :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

bobopeli написа: ..... Времената са били такива, а сме имали и цар :D
На 30 януари 1933 г. Хитлер е обявен за Райхсканцлер
Та затова въпроса ми е за по новата история :D

Не, не съм съгласен.
Твърде рано е за влиянието и натискът на Хитлер към политиката на България.
Това става доста по-късно, когато националсоциалестическият режим укрепва.

По-скоро, в този период - до 1934 година има няколко НС, които са оперетни, като отминалото - 45 НС.
Това създава напрежение, няма реално управление на страната,
Само скандали, разправии и корупция.
Съответно, силните в момента - звенари и Военният съюз с преврат вземат властта.

Затова и намекът на руският резидент в Р България е,
Че това следва.
Сега слушах новините по Канал 1,

"Те се канят "да управляват" ! :shock: :rolleyes: :mrgreen:

А по Конституция,
Служебно правителство само подготвя нови избори.

Какво управление ?
Кой им дава такива указания ?
Последно промяна от G.Petkov на Сря Май 12, 2021 7:25 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”