Избори

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Избори

Мнение от Диканаров »

Кирчо, пишеш, че едва ли има някой, който да не е запознат с Планът Ран-Ът! Аз не знам кой кога и какво е чел от него и въобще дали е чел нещо от него, но явно ти си бил в час и си го прочел целият, та да те попитам. Какви чувства те обхванаха, когато го чете? Когато видя, че нищо не е било случайно, а програмирано с участието на новите ни "благодетели". Като патриот ми отговори, приемаш ли провеждането на демократизирането у нас така, че тухла върху тухла да не остане! Да се разслоим, да стане първосигналността модел на подражание, да загубим два милиона образовани и с практически опит българи, чийто деца вече трудно говорят на български. А не можеше ли да има надграждане на това, което бе до този момент създадено? Не можеше ли да има някакъв друг план за нас, от рода на Маршал? Нали става въпрос уж за демокрацията, по западен модел? Защо такъв план не бе създаден, а планът Ран-Ът бе вкаран в употреба по съкратени срокове? Аз бях бесен! А демагогията и коварството на новите ни батета целеше да ни превърне от производители и конкуренти в потребители и клиенти! И това става! Донор на сиво вещество, първосигнален потребител на лъскавите им стоки със съмнителни качества! Едни за тях, други за нас! Жалко, но има българи, които се радват на тази реалност! как мислиш, те също ли са патриоти?
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избори

Мнение от bobopeli »

G.Petkov написа:
Не, не съм съгласен.
Твърде рано е за влиянието и натискът на Хитлер към политиката на България.
Това става доста по-късно, когато националсоциалестическият режим укрепва.
Не случайно споменах царя :D
Винаги с Германия, никога срещу Русия.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Избори

Мнение от GODzillata »

Диканаров написа:...те също ли са патриоти?
Диканаров, с цялото ми уважение към теб, написаното не ме трогна, ама хич. :D
И не, не съм патриот.
Думата отдавна се обезличи, вече всички са патриоти, барабар с тия тримата:

Изображение

:lol: :lol: :lol:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

bobopeli написа:........ Не случайно споменах царя :D
Винаги с Германия, никога срещу Русия.

Тук ще замълча ! :D

Каквото и да кажа, не бива да се казва. :wink:

То и сега си е така!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Избори

Мнение от Диканаров »

Георги, та за каква връзка говориш на Кимон Георгиев след преврата от 19.05 34г. с БКП. Тогава БКП не е имало, а РП и тя е била извън закона-в нелегалност! А К.Г. има участие и в друг един по-ранен преврат. Ако говориш за 9.9.44 и ОФ. тогава ДА! К.Г. се извърта на 180 градуса и с ген.Вълков, също много спорна историческа личност участват в преврата с БКП, БЗНС и БСДП. Да ОФ е бил платформа за обединяването на много сили, в миналото непримирими врагове, в реализацията на една обща цел! Ликвидиране на фашизма и опазване на териториалната цялост на страната ни! Така и сега общата цел е свалянето на Хвалипръцко и цялата му корумпирана пирамида! От крайно ляво до крайно дясно и всичко по средата! А да те питам, радва ли те фактът, че сега личният състав на БА е по-малък от този определен от Ньойският договор, а като извадиш и броят войнички и офицерки, ставаме колкото тази на Сан Марино! А преди 31 години можехме да поддържаме 120 хилядна армия с огнева мощ да противостоим на Гърция и Турция едновременно при отбрана! А и тяхните столици бяха в обхвата на нашите ракети! Та това се нарича паритет и гаранция за суверенитет! Колкото за нейно участие в нов преврат, аз си мисля, че не е проблем след като преврат бе извършен срещу Виденов и без армия, и при безучастието на полицията! Само от надъхани и платени тъмни ударни ядра от Подуене и Люлин и около тях увлечени много чисти по помисли млади хора. Така е, емоциите понякога подтикват уж нормални и мислещи хора да извършват неща, за които после да съжаляват!
А колкото до СССР и сегашна Русия, те нямат нищо общо! Русия е същата такава капиталистическа държава, като западните демокрации, има същите имперски цели и не разбирам защо непрекъснато правите паралел с СССР! Що не погледнете в такъв случай Китай, Виетнам наприме? Виетнам десетилетия воюва с три велики сили, Франция, Япония, САЩ, Би ги! И се самоизгради, та не можеш да видиш и следа от десетилетните войни! Каква икономика има, какъв млад и образоващ се народ има, какво селско стопанство, каква лека индустрия и електроника има! Бях там преди 12 години две седмици, като посетих и северен и южен Виетнам! А къде ли са сега не знам! Сигурно още по-напред!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избори

Мнение от bobopeli »

Диканаров написа:........ Бях там преди 12 години две седмици, като посетих и северен и южен Виетнам! А къде ли са сега не знам! Сигурно още по-напред!
Има данни каква е средната работна заплата сега там :D има данни и по колко часа работят за тия пари :D Вълко Червенков би се гордял с тях :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

Здравей Диканаров ! :D

Винаги се радвам, когато пишем, независимо за какво.

1. За Кимон ти сам си написал, каква е същността му.

2. Аз съм служил в ракетните войски, затова знам, че беше пародия.
Нямахме ядрени бойни глави и ................ с 500 кг тротил нищо не можеш да опазиш.

3. Правителството на Виденов ева вайката на българският народ.
Ако ти искаш да се самоизлъжеш, може.
Обаче аз знам истината и не може някой да ме подведе по този въпрос.
Аз бях там, на улиците и площадите.

Признавам, че имаше и агитки. Виждах ги.

4. Тук си напълно прав - " ..... Русия е същата такава капиталистическа държава.... "
Но много русофили в БГ вярват, че това е Съветска Русия.
Даже вярват, че е Царска Русия, която ги е освободила от ....... .
Искат да се самоизлъжат.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от Павел Иванов »

Диканаров написа:... работещата ни икономика ...
Това уби всичко деЦко в мен :shock:
Ебати , "работеща икономика" при 120% задлъжнялост спрямо БВП :roll:

Още куп неща ми правят фчепетление до потрес напрау :lol:

Диканаров написа:...Преди 31 години аз живеех на партер и двата ми балкона бяха открити! Вратата ми бе от картон с обикновена ключалка! Никой не прескачаше да ми краде прането или да бутне вратата!...
Искаш да кажеш , че по онова време никога не си си купувал дънки или поне никога не си ги прал и простирал ?

Диканаров написа:... От времето на Вълко Червенков няма намаления на цените на потребителските стоки на дребно, както беше тогава!....
Верно ли не си стъпвал през последните 31 години в магазин :shock:
Примерно Лидл всяка седмица правят промоции като свалят 30 - 50% от стойността на някоя стока а такъв отстъпков марж по соц време никога не е имало !
Я влез в някой авто салон и пак кажи относно липсата на намаления и пр. и пр.

Диканаров написа:... Следва дългият период на Т.Ж. с неговите безспорни успехи в икономическото и социално развитие на страната ни,...
Като си помислим , че преди 09.09.1944г сме били на едно ниво с Австрия , направо и се чудя как изобщо е успяла да я има без заветният соц :lol: :lol: :lol:

Диканаров написа:.... да загубим два милиона образовани и с практически опит българи, чийто деца вече трудно говорят на български...
Е и защо ги загубихме ?
Паднаха телените огради на соц концлагера и хората побягнаха надалеч да не би случаЕно пак да се завърне "бляскавото соц минало" 8)

Диканаров написа:...Тогава БКП не е имало, ...
:shock: :shock: :shock:
Българската комунистическа партия (съкратено БКП) е основана през 1919 г. като наследник на БРСДП (т.с.), приемайки името БКП (тесни социалисти). По-късно добавката „(тесни социалисти)“ е премахната, като остава само Българска комунистическа партия.
Иначе казано , ще ме съсипеш с тая твоя "жалба за младост" и аргументи нямащи нищо общо с реалността а звучащи като позив разхвърлян от прозорците на "Позитано" 20 :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Избори

Мнение от Д-р Флекс »

Д-р Флекс написа:Ще гледате съвсем скоро - от края на май, началото на юни най-късно - едноличното шоу на бай ви Румен Радев, подгрявано от Куку Бенд и, там как се казваха баларините ... А специално за леля Гошка, бъдещият служебен финансов министър проф. д-р Румен Гечев ще направи преизчисление на всички пенции, гласували за ГРЕБ, с коефициент 0, 314 :D


Е, помните ли, кога ви го предрекох онова, което се случи днес? Помните дръжки; изкуфелници, пикейни жилетки такива :D Повече няма да се хабя за вас.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Избори

Мнение от GODzillata »

Павел Иванов написа:
Диканаров написа:...Преди 31 години аз живеех на партер и двата ми балкона бяха открити! Вратата ми бе от картон с обикновена ключалка! Никой не прескачаше да ми краде прането или да бутне вратата!...
Искаш да кажеш , че по онова време никога не си си купувал дънки или поне никога не си ги прал и простирал ?
Па явно не е, инак оде да знае, че имаше ора, дето обикаляха под терасите и куту видят дънки, фърляха мачки, вързани с въже и мачката се угебваше у дънките и ората ги дрпаха с въжето и зимаха дънките. :lol: :lol: :smt044
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от Павел Иванов »

GODzillata написа:... фърляха мачки, ...
Еле па да си нацепиш капачка от оцет която да сложиш на рамото на чистачките та да ти не драскат стъклото докато са надлежно скатани на тайно место да ги не украднат , безценно :lol: :lol: :lol:




Оставам с впечатлението , че Диканаров мисли , че тук списващите са се от набор 2001 нагоре :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Избори

Мнение от Д-р Флекс »

Павел Иванов написа:...

Оставам с впечатлението , че Диканаров мисли , че тук списващите са се от набор 2001 нагоре :lol:

Ако човек съди само по списуванията на 7/8 от списващите тук, какво друго да си помисли... :lol:
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Избори

Мнение от Диканаров »

Кирчо, питах те нещо конкретно, а именно какво чувство изпита, като си чел Планът? Не ми отговори! А си прав, че тримата направихе патриот и патриотизъм мръсна дума с търговията с български паспорти, та дори и за търсени от европол и интерпол! Още с тарикатлъците по изграждането на Оградата и хотелите за командированите. Затова ги и хората наказаха!Така преди Андрей и Сергай станаха противни с десните си политики! То не бяха 10%, Истамбулска конвенция, отказ от пряка демокрация, от референдуми, вземане на решения под натиск от вън, безпринципни компромиси под натиск на царисти и турци, управлявани от техните олигархични кръгове, също и червени такива от рода на "батко и бртко" и направиха социализъм също мръсна дума, а как Ф.Д. и Мавъра с политиките си на съсипване на селското стопанство и индустрия, чрез ликвидационните комитети и разни приватизации за по 1 дол. пък направиха мръсна дума демокрацията и демократ! Не ти вярвам, че не си , ама хич патриот и не ти пука какво става или ще стане, стига твоята далаверка да върви! Не ти вярвам и пак те питам- какво изпитваше като чете Планът?
Не не съм имал проблеми с мачки, имал съм с чистачки преди 1989, а след това ми откраднаха предна и задна ляви гуми на колата през 1991, после преден ляв и след един месец преден десен фар на ладата, та си направих сам фарове от шкода и мегачи от фолксваген, монтирани на хидрофобен шперплат и така карах 4 години. Във Варна ми разбиха колата и откраднаха комплект инструменти, пригодени да се носят на колан,после отново ми разбиха ключалки и откраднаха пръчка и макара с три лагера. След първото разбиване на апартаментът ми и последвалият обир остъклих балконите при вторият сложих бронирана врата с сума ти секрети, после смених дограмата със сензори. При аларма имам незабавна индикация. На колибата не съм имал до сега неприятности, но превантивно съм сложил две широко обективни камери, които ми дават индикация при движение и мога да си проверя, това куче ли е, инкасаторът на ток ли е или комшия си е налял вода!
Дънки и джинси си шиех при един дядо, частен шивач, бяха по-хубави от корекомските и по евтини!
Влизам, влизам в супермаркетите и зиме следя внимателно промоциите, ама Павле, това са три дни бе човек годишно или седмица най-много, а през останалото време цените са с 100% нагоре! Например купих немско и френско масло 82% 250 гр за по 2.60 лв. броя, а сега нормалната им цена е над 4 лева! А като си знаеш, че и при промоция има гарантирана печалба, а кажи ми къде е справедливостта при ценообразуването и контролът на разни организации от рода на тази за потребителите? А и при промоции се пускат тези стоки дето са залежали или навлизат в опасен срок на годност. А преди цените не се меняха и бяха едни и на морето и в балкана. Например овче сирене 2.54 лв за килограм и по БДС и навсякъде! И няма мърдане по качеството или цената! Не е като сега-всеки си прави каквото иска, например сирене от 5 до 15 лева за килограм, а вътре какво има? Иди вярвай на разни лепнати етикетчета за съдържание! Та си ядем, често хем скъпо, хем некачествено нещо. Това не е намаление на цените, а подлъгване на клиентите! Същото е при разпродажбите при смяна на сезоните! Цени дето са били надути 3 пъти и са вървели от дъжд на вятър ги намаляват с 50%, и какво се получава, полуделите купуват, а търговците реализират 50% печалба спрямо себестойността при нормална печалба от 10%! Това си е чиста търговска политика!
Та Павка, като вече нямаш нищо" децко" да си говорим като зрели хора, а имаш ли против?
д-р Флекс, не се познаваме и ще ми е интересно да се се видим и поговорим. Аз никога до сега не съм бил с чуждо име или съм се крил зад някаква чужда снимка или символ. Винаги съм бил с името си и лицето си пред всички, както у нас, така и зад граница. Та не пиша само за тези родени след 1989г., а се надявам да предизвикам и честни спомени и разсъждения у акраните си или по-млади, но зрели хора за Онова време. Не всичко е било черно, дори според мен повечето е било бяло и светли отенъци на сивото. Ще ми е интересно какво мислите?
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Избори

Мнение от Диканаров »

И извинение към всички! Написал съм една глупост, че ген Иван Михаилов е бил министър на пътищата! Това е ген Иван Винаров, китаист, герой на СССР от ВСВ, Той е първият ни министър на пътищата, извършил една от най-тежките пътни реформи у нас!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Избори

Мнение от GODzillata »

Диканаров написа:Кирчо, питах те нещо конкретно, а именно какво чувство изпита, като си чел Планът? Не ми отговори!
Напротив, отговорих ти - чиста проба пропаганда. :idea: :D

Те, ората, навремето и на Гьобелс са вервали. :mrgreen: :wink:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”