Избори

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от Павел Иванов »

Диканаров написа:.... да си говорим като зрели хора, а имаш ли против?...
Ами айде повлечи крак , стига си разправял "приказки на Шехерезада" :wink:
Меко казано е деЦко да даваш пример с единственият магазин който прави тия промоции в цялата страна , при това самите "промоции" са с едни пет процента занижаване на едни десет бройки които ако сключиш договор днес , ще имаш една от тях след двадесет години 8)
Аслъ като съпоставката с двата броя продукти които се продаваха в цялата страна на база милионите такива сега със свободна цена как при всяка пазарна икономика .
Иначе сам си споменал "гледане" . То това си беше и основното , гледа човек витрината на корекома , на показния магазин и накрая отива и си купува от "богатият" избор на пет , шест продукта които не само етикет със съдържание нямат , но ако не побързаш да си ги купиш може да свършат .
И пр. и пр. .... "жалба за младост" .....

Иначе лично аз доста често съм наричал по име Флекса във форума - Андрей .
От там натам ако желае може сам да ти се представи но ти гарантирам , че специално за соца е мнооооого навътре в нещата , не веднъж е пил директно от извора както се казва :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Избори

Мнение от Д-р Флекс »

Аз лично никога не съм бил привлечен към схоластични спорове, просто съм устроен, предпочитам да живея днес, и да гледам напред, не назад. Но не преча и не се присмивам на желаещите да обсъждат броя камили, които се побират на върха на една игла :)
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Избори

Мнение от GODzillata »

Д-р Флекс написа:
Д-р Флекс написа:Ще гледате съвсем скоро - от края на май, началото на юни най-късно - едноличното шоу на бай ви Румен Радев, подгрявано от Куку Бенд и, там как се казваха баларините ... А специално за леля Гошка, бъдещият служебен финансов министър проф. д-р Румен Гечев ще направи преизчисление на всички пенции, гласували за ГРЕБ, с коефициент 0, 314 :D


Е, помните ли, кога ви го предрекох онова, което се случи днес? Помните дръжки; изкуфелници, пикейни жилетки такива :D Повече няма да се хабя за вас.
Я глей ся ква чиска почна, яко уво, яко метла, положението е "партизан за бой се стяга", венсеремос отсекъде, де да видим до кои нива ще слезне балтията.... :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Избори

Мнение от Д-р Флекс »

Това още нищо не е. Докато не почнат всяка вечер в централните новини по всички канали да обявяват ежедневните"проскрипции", не е чистка !!! :D
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14805
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

Д-р Флекс написа: ......Е, помните ли, кога ви го предрекох онова, което се случи днес? Помните дръжки; ..........., пикейни жилетки такива ........

Докторът ме изкефи с тази препратка към определено и любимо литературно произведение !
Затова ще му обърна много внимание днес ! :D

Д-р Флекс написа:
Д-р Флекс написа:Ще гледате съвсем скоро - от края на май, началото на юни най-късно - едноличното шоу на бай ви Румен Радев, подгрявано от Куку Бенд и, там как се казваха баларините ... А специално за леля Гошка, бъдещият служебен финансов министър проф. д-р Румен Гечев ще направи преизчисление на всички пенции, гласували за ГРЕБ, с коефициент 0, 314 ......



1. Шоуто на резидента Радев е подгрявано от други. Куку са чикиджии.

2. Румен Гечев не е служебен министър.

3. За другите не знам, ама за дедо Гошо - нито е гласувал за ГЕРБ, нито ще му преизчислят пенцията ! :D
Даже може да му я повишат, до полагащата се за неговите трудови подвизи ! :D


Д-р Флекс написа:Това още нищо не е. Докато не почнат всяка вечер в централните новини по всички канали да обявяват ежедневните"проскрипции", не е чистка !!!


Да, има явни позивни за преврат.
За реванш.
За нов "Народен съд" !

Обаче, в реалният живот има едно друго правило.
А именно - не може да си директор на държавно предприятие, ръководител на агенция,
Или министър на министерство, ако зад гърба ти няма парламентарно представена партия.

Също не може да си министър-председател, без зад гърба ти да няма поне една Велика сила.

Много правителства го усетиха.
Вкл. и това на Орешарски !

Та ще зачекате още малко ! :D
Първо ВОСР, в една отделна страна,
После и в други държави - В.И.Ленин.

Като вземете властта в родината на соцялизмъ,
Тогава елате и у нас ! :D
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Избори

Мнение от Д-р Флекс »

C17H13ClN4 :lol:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14805
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

Докторе,

Една формула не можеш да напишеш като хората, дейба ! :D
Питай Павел как се пишат формули в сайта. :wink:
И защо се смееш като други потребители, които няма какво да напишат ?




Скивай сега, какво ни редят бившите "първи" хора:

" ..... Кабинетът "Янев" е балансиран и подобрено издание на предишното служебно правителство на президента Румен Радев. Трябва да сме наясно, че служебен кабинет може да имаме и дълго време. Това заяви в интервю за Dir.bg юристът, бивш шеф на Народното събрание и бивш служебен премиер Огнян Герджиков..... "

Колко дълго - няколко петилетки ?


Същите приказки ги приказва и агент Иван Гарелов !

Дали е случайно ?


Този кабинет е служебен.
С времетраене - два месеца.
Със единствена цел - подготовка и организиране на следващи избори.
Всичко друго е нарушение на Конституцията !
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Избори

Мнение от Диканаров »

И аз, д-р Флекс, като "лош човешки матриал" живея за деня с близък план в бъдеще време, но не ми е безразлично какво ще е бъдещето и въобще ще има ли такова за страната ни и обществото ни! Та си мисля, че не следва да се забравя миналото, такова каквото е било, а не едностранчиво представяно съобразно на нечии чужди интереси и да не се повтарят стари горчиви грешки ,а да се надгражда всичко това, което е било добро!
Павле, въпросът за 2-та милиона нашенци сме го обсъждали вече! Те не бягаха от желание, а бяха принудени от нуждата да емигрират! Ликвидацията на АПК, ТКЗС, ДЗС, тежка, лека, химическа, строителна военна промишленост, машиностроенето след привитезацията и последвалото рязане за скраб ги принуди да си търсят препитание навън!Всеки има в родата си такива хора. От тях може 1% да са били авантюристи или нереализирани хора по разни причини, къде от мързел, къде от некадърност, но с високо его и чувство за недооцененост! всички други бяха принудени от нуждата и това, което ме вбесява, че е била планирана в Планът! Преди тези хора имаха възможност при определени от държавата правила да идат да работят навън! Ти сподели за твой изтъкнат роднина, работил и творил на Запад. И те се връщаха обратно с единици изключения! И преди съм ви писал, че само в Либия работеха 25-28 хиляди българи, като там бяха със семействата си и децата им учеха в български училища и там даваха кандидатстудентски изпити. А като прибавиш и тези дето работеха през инженеринговите организации или по линия на НТсътрудничество в Ирак, Сирия, Кувейт, Ливан, Алжир, Тунис, Нигерия, Гвинея Бисао, Ангола, Мозамбик, Никарагуа, Куба, Судан сигурно надхвърлят 100 хиляди годишно. От Либия емигрираха годишно единици, като един юрист консулт от БГМ със съпругата и детето му,няколко оженили се нашенки и двама приели исляма. Останалите си се връщаха .
Пишеш, че сме били наравно с Австрия. Дълбоко погрешно е да се сравняваме. Та Австрия си е била сила, която си е правила своята политика на Балканите, наследница на Австроунгарската империя с развита икономика. Германия прави аншлусът с равна икономическа сила, чиято индустрия удвоява немският потенциал. Само нивото на производството на ловно оръжие да вземе и се вижда каква е била разликата. А да не забравяме, че след 1945 година и за Австрия има план Маршал, за икономическо възраждане, каквато възможност на нас не ни е дадена дори и след 1989г. А точно обратно, вместо да има реновиране, модернизация или инвестиции в нови технологии сме планирани да се превърнем от конкуренти в първосигнални потребители!
Георги, веднъж бе споменал, че нещо не виждаш нашенци да ходят на изток, а все на Запад. Защо можеш да си отговориш и сам, а аз само ще ти подскажа за няколко интервюта по ТВ във връзка с К19. Защото на Изток си имат достатъчно черноработници и им е нужна квалифицирана работна ръка с високо образование! Такива бяха българските лекари, които интервюираха, установили се от години в московски клиники или онзи наш бизнесмен с кантора в Пекин, който даваше инфо за пекинското ежедневие. Докато на Запад са нужни и хора за оранжериите и за леярните и за кланиците и за шофьори и т.н. За това са българите, румънците, поляците, сърбите, украинците, които да поемат непривлекателният, тежък труд .
За Виденов интересно защо гледаш следствието, а не причината! Кой бе менторът на онова правителство, кой спря идеята за връзване на лева с марката? Коя бе причината затова? Та това щеше да срине идеята му за курс 1дол. към 1000лв, за създаване възможност за определени кръгове да изкупят на основните Фондове по остатъчна стойност! Това стана при Мавъра, а на Софиански се падна честа да стане спасител с подписването на споразумението за връзване на лева към марката. А курсът бе 1 дол към 3000лв мисля. От 2004 до 2010 година, когато се пенсионирах, бях изпълнителен директор на малък холдинг от 11 арабски фирми, инвестирали у нас петнайсетина милиона долара в търговия, производство на арпа и бял ориз, Та тогава станахме собственици на един особено ценен поради разположението си парцел! Имахме невероятни неприятности по реализацията на ивестициония си проект , та се стигна и до това, главният архитект на София да си отмени собствената си заповед за издаване на право на строеж. Тогава от направеното ни проучване, разбрахме, че ние държим парцел обграден от парцели собственост на 4 фирми и 2 физически лица. Оказа се че фирмите са свързани с физическите лица, а едно от тях бе недосегаемо и е още до сега! Имаше и заплахи, към арабите, на мен ми бе срязан спирачния маркуч на предно дясно колело на служебния ми автомобил и всякакъв натиск да се откажат в точно определен интерес и успяха да задържат реализацията на проекта. В последствие след години, бях поканен да стана отново изпълнителен директор на фирмата за производство и пакетиране на ориз, чиято фабрика изградих в един селскостопански двор с три цеха. Благодарих и отказах! Вече си търся спокойствието и продължаване на дните си, след като цял живот съм си го скъсявал. та тогава ми казаха, че е правен опит да се купи от банката придобила парцела, след не обслужване на кредит от въпросните лица и така едно цяло каре ограничено от 4 улици, две от които главни софийски булеварди да е тяхно. Сега след 5-6 години от разговора нямам представа как са се развили нещата. Но имам личен опит в начина на приватизиране и практиките за реализация. Та много от действителността ни е отвратителна и доведе до отлив на инвеститори.
Георги, защо се плашиш, че временното правителство се кани да управлява? Та то е ПРАВИТЕЛСТВО! Е с ограничения, да не подписва международни договори, приемане на международни заеми, обявяване на война, а за всичко друго са нормално правителство с основна цел подготовка на новите избори в тримесечен срок. Така че ще си управляват по действащата в момента Конституция! За мен е друг въпрос по-важен! Следващият парламент дали не ще е още по пъстър? Дали ще има партии, които да си говорят и търсят обща програма по прозрачен начин, без извиване на ръце и изнудване, както е било по времето на правителството на ОДС и на тройната коалиция. Най-доброто ще е една партия да има право да прави сама правителство, но едва ли ще стане!
Да ви попитам всички ви, какво мислите за пряката демокрация? За референдумите, като основна форма на вземане на отговорни държавни решения? Все някой си присвояваше правото да взема решения уж в наш интерес, ама както той си го разбира! Никой не смее да пита, кой иска да сме в НАТО, ЕС, да имаме евро, а не лев! Защо никой не предложи да приемем национална доктрина за НЕУТРАЛИТЕТ, както е Швейцария или Швеция. Да имаме достатъчна военна възпираща сила за отбрана, както в упоменатите страни и да станем остров на мира на Балканите? Това би ни отворило вратите на трезорите на инвеститори и от изток и от запад. вие как мислите? Преди години бях правил тук опит да инициирам наш човек за народен представител, като той да е между 40 и 50 години, образован и с доказани трудови навици и умения,да е искрен наш радетел,и да е нашият глас в Парламента по въпросите, вълнуващи Форума ни. Но като всяко българско нещо и тук обструкциите, присмеха и завистта защо той а не аз спънаха идеята ми! Тогава бяхме с много членове, по отчет над 15000, което ако бе истина за толкова активни хора, ни даваше възможност да си изберем наш НЕЗАВИСИМ от партии представител!Е сега, сме се свили до една шепа активни хора идеята става утопия, но ако искате да я параздъвчем.
Последно промяна от Диканаров на Чет Май 13, 2021 8:17 pm, променено общо 1 път.
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14805
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

Диканаров написа:..... Защо никой не предложи да приемем национална доктрина за НЕУТРАЛИТЕТ, както е Швейцария или Швеция. Да имаме достатъчна военна възпираща сила за отбрана, както в упоменатите страни и да станем остров на мира на Балканите? .......

Диканаров,

Защото сме бедна страна, с прост народ !

Ти, който си ходил много по света,
Колко русофили познаваш в Швейцария ?
А в Швеция ?

Докато в БГ има няколко партии,
Създадени и работещи за интересите на Руската Федерация.
Преди - за СССР !

Какъв НЕУТРАЛИТЕТ, къде го виждаш ?

България е малко и бедна страна.
Швейцария и Швеция са могъщи държави с колосални финансови и икономически възможности.

Това са илюзии на пикейните жилетки ! :D
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Избори

Мнение от GODzillata »

G.Petkov написа: Колко русофили познаваш в Швейцария ?
А в Швеция ?
А па при назе - с лопата да ги ринеш! :lol: Само дет га ги питаш що никой едно време не бегаше у Саюза, а само на Запад - и нема кво да ти кажат. :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14805
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

Ъхъ ! :D

А ето още едно мнение за генералите ! :D


https://www.168chasa.bg/article/9787646


Ташак, другарко ! :D

Много се впечатлих от генералът - директор на операта.
Не му давали да пее - мръсници ! :rolleyes:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14805
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от G.Petkov »

GODzillata написа: ...... Само дет га ги питаш що никой едно време не бегаше у Саюза, а само на Запад ......

А сега да познаваш някой, който да е емигрирал в РФ по политически или икономически причини ?

Аз знам за един готвач,
Ама човекът е женен за рускиня и си иска при нея ! :D
Та там мотивът е сексуален или семеен !
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избори

Мнение от Павел Иванов »

Като ви четЪ кът съвкупност и само си затвърждавам тезата , че Наталия Кобилкина в никакъв случай не трябваше да се омъжва :?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Избори

Мнение от kiril_bulgaria »

Някакви коментарии от защитниците на ГЕРБ във форума? Че като гледам, се е оформила една групичка богопомазани.

https://petel.bg/918-hilyadi-leva-za-27 ... iPz-fhtlbY

Плащат на любовниците си с Вашите пари, а Вие сте щастливи

https://narod.bg/2021/05/14/%D0%B8%D0%B ... ELDteikgYU
Изображение
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Избори

Мнение от Диканаров »

Георги, та има още Монако, Сан Марино, Ватикана, Лихтенщайн, Андора страни, дето не са воювали от средните векове! Сан Марино е водил последна битка със съседен монашески орден за една сребърна мина и от тогава 300 години мир! Има всички видове армия но по 20-30 човека за разни церемонии, като салют, кавалкада или почетна рота! Вярно е, че Андора е на 6 месечно попечителство последователно от Испания и после от Франция, Ватикана от религиозните войни с Франция и италианските кралства сега няма и своя армия, а ползва швейцарските гвардейци! Монако е столицата на европейският хазарт, обградена е от мощни съседи, но е неутрална и свободна през всичките европейски войни! Швеция не води войни от Карл 12, а Швейцария от войната за независимост с Австрия от времето на Вилхелм Тел! Тогава са били много далеч от сегашното си икономическо състояние! Но тогава са приели доктрината за пълен неутралитет и са станали това, което са днес! При това Швейцария е четири езична! Има френски, немски и италиански говорещи кантони и два на швейцарски език! И няма нито един опит за национализъм! Има пряка демокрация! Референдумите са по всяко време, по избори или не! И всички се чувстват швейцарци и са готови да я бранят от всеки съсед! Имат задължителна военна служба, годишен 15 дневен запас на резервните чинове, оръжието и униформите са си у тях, като няма нито едно извършено престъпление за цялата им история с това оръжие . Та са готови за минути да влязат в бункерите или да излетят ескадрилите, както на юг, така и на север, на изток или запад!
Защо се боите да дискутирате Русия, Германия? Нали няма политическа полиция, нищо де само дето всеки от нас ИМ е известен, от къде и кога пише, на какви позиции е! А ако не дай си Боже, някой на майтап драсне чифт приказки за педофилия и ще му цъфнат на вратата едни много учтиви батковци в кратки срокове.
В Швеция и Швейцария не съм бил, но съм срещал в Москва много доброжелателни шведи! Е имат и от рода на Брайвик! Швейцарци не познавам, но братовчедката ми , дъщеря на майчина сестра е в Германия и живее на семейни начала с швейцарец от дълги години и от нея знам, че били широко скроени хора, търпими към околните, но студени и резервирани, към непознати чужденци особено към мюсюлманските емигранти, искащи, искащи и искащи само помощи, без да опитват каквато и да е работа, освен дюнери. Вярва и, че е така. Него не съм го виждал на живо, само на снимки. Доброжелателно изражение на типичен бюргер!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”