Пазаруване и доставка от ebay

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от С.Върбанов »

Те селърите не се гъбаркат просто когато нямат даден продукт чакат докато го получат и тогава пращат , както е в твоя случай най-вероятно :wink: Ти имаш ли някакво потвърждение ,че ти е пратено нещо изобщо и кога ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от GODzillata »

С.Върбанов написа:Те селърите не се гъбаркат просто когато нямат даден продукт чакат докато го получат и тогава пращат , както е в твоя случай най-вероятно :wink: Ти имаш ли някакво потвърждение ,че ти е пратено нещо изобщо и кога ?
Има си отметка, че е изпратено в деня, в който съм го платил.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от С.Върбанов »

Изпращането на същия ден е рядко явление по принцип ! До сега в същия ден съм получавал само потвърждение , че съм поръчал даден продукт , но не и , че ми е изпратен !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от Павел Иванов »

Дали е селъра или пощите , при положение че пратката е без тракинг , вариантите са два :
- селъра да върне парите на Кире .
- селъра да изпрати наново стоката .
Това новите споразумения и тракинг номера ...... ми че то и в старите си беше упоменато че ако пратката е без такъв , селъра си го яде от секъде .
Друг е въпроса че не е задължително пратка да бъде изпратена с тракинг .
Това по-горе между Кире и Върбанов , най-вече зарад вторият образ , иде малце като яйцето и кокошката :lol: :lol: :lol:

пп - Кире , ни съ прай на страдалец , не ти отива :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от GODzillata »

Павел Иванов написа: пп - Кире , ни съ прай на страдалец , не ти отива :wink:
:D
Просто ми е тъпо при мисълта (предвид имиджа на българите на Острова), че някакъв риж и луничав гей в Ю Кей, ще започне да си мисли, че го лъжа, че не съм получил пратката. :twisted:

Я си представете какъв ужас ще настъпи един ден, когато мангалите ни надушат и-бей и започнат масов шопинг на пратки, които никога не пристигат! :mrgreen: :lol:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от Павел Иванов »

Не са много тия дето пращат без тракинг , а и не сме ние тия които най-много ебаваме селерите , вервай ми . Не си видял какво е туй ибеяр немец или бразилец , пред тях сме цвете :mrgreen:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
dobringeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 3:43 pm

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от dobringeorgiev »

То това с профила на българите пред западноевропейците не би следвало да има общо с конкретната пратка, но за съжаление доста хора вече така съдят за нас... :(
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от Павел Иванов »

Тоя пост нещо не можах особено да го схвана :roll: Ако се отнася за пазаруване в нашите си сайтове и бакалии , как да е , ама в Ибейката , бих си го обяснил само с никакъв опит с нея . С няколко думи , голяма рядкост са българи които предизвикват Ибей и ПейПал диспут ако пратката им не е пристигнала до десетият ден от другият край на света . Виж германци , австрийци , американци , англичани , еле па бразилци и пр. , си го правят отмах и не им дреме , особено когато няма тракинг . Направило ми е впечатление че множество извън континентални селери с удоволствие пращат до България , но отказват да шипват примерно до Италия . Миналият месец имам четиринайсет покупки от Ибей , осем от тях са без тракинк номер . Та може много да се хротува по темата ама да те питам - Пазарувал ли си някога от Ибей и имаш ли поне минимално впечатление от това какво впечатление имат чуждите селъри за нас , българите ?!?


пп - не познавам цигани които да пазаруват от там :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от GODzillata »

Пробвах оня ден един шопинг в спортсдайрект..........хм, учудих се, че шипват с дхл. :shock:

Иначе преди няколко седмици не ми пристигна пратка от UK, веднага ги зачесах с диспут, та ми пратиха нова.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от Павел Иванов »

МмммммммммДам , пратка с Ди ейЧ еЛ само за десет евро до обща стойност хиляда евро на покупката , направи СпортДирект още по-привлекателно място за пазар :lol: Кофтито е че от две години насам силно си преебаха асортимента , ама едното за сметка на другото .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от chirusa_bg »

Обзел ме е страшен мързел та може ли някой да ми разкаже, какъв е проблема на Чайна пост и продуктите с батерии??
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от preparatos »

В @hardwarebg има нещо по темата:
Dear customers,
Due to policy adjustment, China Post and HongKong Post will not service parcels with batteries since the end of September. Singapore Post now limits its service to parcels with only one battery. And this has brought negative affect on our logistics. As the strict package check of China Post, some of parcels may be hold in the Custom, according to our experience, that will cause the package delayed for a period of time.

We are sorry for not be able to warn our customers on this sudden change from China Post, Hong Kong Post, and Singapore Post. But Pandawill has solutions ready. In the past months, Pandawill has been working with our logistics providers in testing a few channels, such as Belgian Post, DHL Global Mail/Deutsche Post, Pony Express. And the result is very positive, both in terms of service, and delivery time and reliability. So Pandawill has introduced these new shipping methods to our customers since the beginning of October.

Better and speedy services will inevitabily cause the cost of shipping to go higher. To compensate for the cost hike and encourage our customers for trying the new shippings, Pandawill will offer a US$8 coupon (Code:FASTSHIP) for all new orders over US$100 (The coupon will expire 2 weeks later), and for all old orders affected by the policy change and not shipped before Oct.7th, Pandawill will and have upgraded the shipping to one of these new channels, FOR FREE (Pandawill paid the difference)!

We will closely monitor the situation in the logistic market. If any positive change may arise, Pandawill will swiftly adjust our shipping policy accordingly. Sorry again for all inconnvience this situation may have brought to you.

Yours,
Pandawill team.

Незнам, аз до средата на лятото нямах ниакви ядове с пощите, последните 4 поръчки нещо позакъсняват, едната я чакам от 3 месеца.... :D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от Павел Иванов »

То предполагам знаеш че ако не пуснеш диспут преди четиредесет и петият ден е по-вероятно нищо да не дочакаш нещата дето са се "позабавили" :roll:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от preparatos »

Имам и такива през Webmoney, политиката там е по-различна- няма пейпалски диспути.

При забавяне на поръчката в общ интерес е да се стигне до консенсус, та това е основната причина да пазарувам от сигурни магазини с тях... :)
petttto
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 15, 2015 2:29 pm

Re: Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от petttto »

ivan910923 написа:Моля някой добросъвестен съфорумец да разясни как става пазаруването от ebay, интересува ме най-вече като участвам в търг какво се прави, какво трябва да се гледа преди да се купува, а и не само от търг. Също така как стоят нещата с доставката и от къде е по-добре(и дали въобще е добре)- ebay.de, ebay.com?

Благодаря на отзовалите се!

Поздрави и наслука!

П.С.: Ако има такава тема, то не я открих.
Тук има информация как се пазарува от eBay
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”