Пазаруване и доставка от ebay

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
ivan910923
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 3:52 pm
Местоположение: Кърджали

Пазаруване и доставка от ebay

Мнение от ivan910923 »

Моля някой добросъвестен съфорумец да разясни как става пазаруването от ebay, интересува ме най-вече като участвам в търг какво се прави, какво трябва да се гледа преди да се купува, а и не само от търг. Също така как стоят нещата с доставката и от къде е по-добре(и дали въобще е добре)- ebay.de, ebay.com?

Благодаря на отзовалите се!

Поздрави и наслука!

П.С.: Ако има такава тема, то не я открих.
Аватар
Em1l
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 875
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от Em1l »

А какво трябва да направя и имам че да мога да пазарувам от ebay.
simo72 написа:Без валати и без мерак, рибар няма!
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от stich »

Em1l написа:А какво трябва да направя и имам че да мога да пазарувам от ebay.
Предполагам кинти най-вече.Не,сериозно и аз съм любопитен! :)
Изображение
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от Mi7chell »

Регистрация и кредитна карта с кинти :).Мился че може и с банкова сметка но е малко по сложен процеса.За търговете не съм много запознат.В общи линии е доста опростено все пак целта е да е достъпно за повече хора,искат се елементарни познания по английски,които са задължителни за сърфиране в чужди уеб сайтове.
Зарганолог
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от pachosz »

ей тук пише всичко:
http://www.pazaruvane.com/ebay-introduction.html
Telemir
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Май 14, 2006 7:35 pm
Местоположение: София

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от Telemir »

подробно инфо за регистрция в Ebay http://forum.spectrumnet.bg/showthread.php?t=463, тук се разяснява как се наддава http://narmag.info/viewtopic.php?f=6&t=38
"С прости и примитивни хора няма как да се случват нещата"
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от Павел Иванов »

Още на следващият ден след като ПейПал "уважи" България вече се бях регнал . На другият ден след като си активирах сметката вече бях собственик на първата си мухарка закупена без да ползвам кожосмъкващите УестърнЮнион , МъниГрам и пр. отврати които ползвах преди това . Общо взето няма никаква философия ако човек има международна дебитна или кредитна карта , познайва поне малко английски и чете какво купува . Лошо няма примерно в тая тема колеги които тепърва започват да пазаруват от ТАМ да питат относно коректни селери , въпроси по шипинга и пр. Аз поне ще се постарая да отговоря на база каквото знам а предполагам че и други "пазаруващи" колеги също :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
lukas65
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 11:08 am
Местоположение: Карлово

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от lukas65 »

Да,наистина,проблемите при регистрацията,участието в търга и самото пазаруване от ebay не са почти никакъв проблем.Кофтито идва след като спечелиш даден търг и разбереш в последствие,че трябва да заплатиш не малка сума за опаковка и транспортиране на стоката до България.Аз,например,трябваше да заплатя за закупени рибарски такъми на стойност 90 евро още 35 евро за да си ги получа от Германия.Та в този смисъл трябва много да се внимава и пресмята,дали закупената стока ще е по на далавера,ако я закупим от странство!!!
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от kodek »

Хайде да дам и аз скромното си мнение.Ако си юзър(потребител) от щатите ОК. но до България си е набутване (за сега). както е постнал колегата по-горе и видно от линка и коментарите и моето лично мнение - опаковки, такса доставки, митница, ДДС и ..........по добре потърси го в България. И звученето "Е-Бай" :ANAL: за Б-я.

П.С При мен набутването беше за принтер, плаща се на кило и т.н и т.н а бе въобше е - бай....
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от tolio_pm »

lukas65 написа:Да,наистина,проблемите при регистрацията,участието в търга и самото пазаруване от ebay не са почти никакъв проблем.Кофтито идва след като спечелиш даден търг и разбереш в последствие,че трябва да заплатиш не малка сума за опаковка и транспортиране на стоката до България.Аз,например,трябваше да заплатя за закупени рибарски такъми на стойност 90 евро още 35 евро за да си ги получа от Германия.Та в този смисъл трябва много да се внимава и пресмята,дали закупената стока ще е по на далавера,ако я закупим от странство!!!

А защо не попита селъра още преди да наддаваш дали изпрашта до Б-я,и ако да-колко ще струва доставката???? :wink: :idea:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
VIKI_HARI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 5:01 pm
Местоположение: София

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от VIKI_HARI »

Да поръчаш нещо което не си видял;пипнал;а само си платил ТРЯБВА ДА СИ ПЪЛЕН ИДИОТ сега сте вие
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от tolio_pm »

VIKI_HARI написа:Да поръчаш нещо което не си видял;пипнал;а само си платил ТРЯБВА ДА СИ ПЪЛЕН ИДИОТ сега сте вие

ма ич не си у ред-да знаеш :D
Пп:Аз,жената,брат ми,маика ми,шурито,снахата,баба ми(майката на жена ми),и още МИЛИОНИ знаини и незнаини са ПЪЛНИ ИДИОТИ
Е НЕКА СЪМ (СМЕ) ИДИОТ (И),
идиот-(човек готов да даде половината,(даже и по-малко) цена за стока,която не съм видял,помирисал,или пипнал,стока-която не е "напомпана"+100%отгоре от местните"търгаши" с плоски оправдания като"знаеш ли колко ми е наема на месец,аааа??????"


Пп:ГОЛЕМ МИ Е КЕФ ДА СЪМ ИДИОТ :D :D :D :D
:shock: :shock: :shock: 8)
Пп2:няма да го промена :!: :!:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
VIKI_HARI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 5:01 pm
Местоположение: София

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от VIKI_HARI »

;Освен цялата рода ; Какво взе на сметка сподели защото иначе не е реално
Аватар
malkia_joro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1000
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 12:21 pm
Местоположение: Георги Андонов от гр.Разлог

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от malkia_joro »

VIKI_HARI написа:Да поръчаш нещо което не си видял;пипнал;а само си платил ТРЯБВА ДА СИ ПЪЛЕН ИДИОТ сега сте вие
Това си е направо за в "Бисери от форума" :lol:
И като се замисля,аз съм голям "идиот",защото почти всичко си купувам от ибей-въдици,макари,влакна,дрехи,обувки.....и то на около половин цена спрямо цените в България.
Само един пример:брейд 275 метра от ибей струва около 40-50 лева,в България същия брейд ама на 135 метра струва около 80 лева.
Колега VIKI_HARI,сега си ти :wink:
Последно промяна от malkia_joro на Сря Фев 17, 2010 8:47 pm, променено общо 1 път.
Красотата на живота е в това,че продължава.
Изображение
VIKI_HARI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 5:01 pm
Местоположение: София

Re: Добросъвестен съфорумец...

Мнение от VIKI_HARI »

С какво ти пътува стоката че на мен не ми излиза сметката ти си
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”