Съвет за акумулатор

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

vladoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 9:41 pm
Местоположение: Mонтана
Обратна връзка:

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от vladoto »

Не съм прочел правилно -на излизане е било 12,24.То могло да се повозиш още. :D
Риболовът не е слука,а наука!
Васил Илиев
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 7:32 pm
Местоположение: гр.Благоевград

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Васил Илиев »

sampo написа:
Васил Илиев написа:...би ли споделил тук за твоя соларен панел ... колко пари ти излезе целия комплект с контролер и т.н. дали има смисъл инвестицията според теб?
Моят е 88 вата, произведен е в Перник, много високо качество. Предлагат го без контролер, но вносители бол. Работи само при слънчево време, ако попаднеш на облачна седмица ще ловиш уклейки от брега :D . На мен ми върши перфектна работа , защото с караваната харча по 10 Ah на ден, които лесно връща през светлата част на деня. Последната цена на производителя е малко над 5 лева за ват и постоянно върви към намаление, световна тенденция.


Това е ценовата листа на китайските панели:
Нов соларен панел / нови соларни панели на 12 V


Високо ефективен модул:HYM – 010M
Материал: Монокристални
Подходящ за употреба на открито
Характеристики:
Mощност: 5W, 10W, 20W, 40W, 100W, 125W /12V

5W-11лв./W- 55лв.
10W-10лв./W – 100лв.
20W-10лв./W – 200лв.

40W-8лв./W – 320лв.

100W-7лв./W – 700лв.

125W- обади се/пиши

170W- обади се/пиши
- Maximum-power Voltage: 17.28 volt
- Maximum-power current: 0.58 Ampere (зависи от това, колко вата е – това е стойност за 10W соларен панел)
- Open-circuit voltage: 21.6 volt
- Short-circuit current: 0.64 Ampere (зависи от това, колко вата е – това е стойност за 10W соларен панел)
Размери: 36.0 x 30.8 x 2.4 см (размери за 10W соларен панел)
Тегло : 1.25 КГ (тегло за 10 W соларен панел)
Работна температура: -40 ° C / +80 ° C
- Working voltage and current. Standard test conditions: AM1.5 Irradiance 1000 W/m2, temperature 25 degrees Celsius
Страна на произход: Китай
Има CE и ROSH
Може да се използва за зареждане на: Батерии, водни помпи, улични лампи, градински лампи, вентилатори, акумулатор на кола, каравана, кемпер, за лаптоп (на 12V), 12V батерия, къмпинг и др.

май ще се ориенирам към българските по добро качество на по ниски цени :D но ще мисля за това след като прескочат пари за покупката на каравана, че на палатката се монтират по трудно :wink: А за сега с два акумулатора заредени от вкъщи ще се справям!
като си помисля каква цигания е като тръгна на риба...... лодки,палатки,въдици,такъми само панел ми липсва :rolleyes:
Васил Илиев
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 7:32 pm
Местоположение: гр.Благоевград

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от Васил Илиев »

vladoto написа:Не съм прочел правилно -на излизане е било 12,24.То могло да се повозиш още. :D
Следващия път ще направя и снимки само дано да има и слука (дочух,че шараните вече се раздвижват по язовирчето)
elektronikabg
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 09, 2012 1:49 pm

Re: Съвет за акумулатор

Мнение от elektronikabg »

Соларни панели от 3W до 220W/ 12V и 24V - монокристал.

5 вата соларен панел могат да зареждат акумулатор без контролер, който иначе струва колкото соларният панел.

соларни панели elektronikabg.com
купон за 5% отстъпка в elektronikabg.com "nariba.com" за соларни панели и инвертори.

Повече инфо - Често задавани въпроси за соларните панели
Не съм дошъл да правя реклама. Електрониката, която предлагаме е качествена и моята работа е да достигна до повече хора. И съм успял да издействам 5% отстъпка.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”