за риболов в англия ?

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
deqn@
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 5:46 pm
Местоположение: пловдив

за риболов в англия ?

Мнение от deqn@ »

Здравейте колеги, имам едно малко питане
Знае ли някои как стои въпроса с риболова в Англия . Тук сам от няколко месеца и не знам дали ако ида някаде да си половя/не за консумация разбира се/ ,че вече направо не издаржам :ANAL: :rolleyes: ,ще ми направят пробллем.
Ако някои знае къде трябва да се плати нещо или да си искарам нещо като билет нека да помогне .
Благодаря
PS:Аз съм в кроули между другото и ако случаино има някои наблизо може да направим едно излетче :drinkers: 8)
Уф дано някои да знае че така ме сарбят ръчичките да хванат щеката
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: за риболов в англия ?

Мнение от czd »

за Англия няма ли сега забрана или се бъркам ,знам че имаше една много дълга забрана ,ма не мога да се сетя от кога до кога беше 15 април -15 юни :?:
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
deqn@
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 5:46 pm
Местоположение: пловдив

Re: за риболов в англия ?

Мнение от deqn@ »

Ми не знам да ти кажа ама преди няколко дена видях един дядка да си лови на едно водоемче ама бях в рейса и нямаше как да слезна за до го поразпитам и дано да няма токлова дълга забрана ,че ша ми са стопи сърцето :(
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: за риболов в англия ?

Мнение от jorro11 »

Да риболова в Англия се разрешава на 15-Юни и датата е твърда.Рибата не се взима като изключение могат да направят за щука или бяла риба в зависимост от риболовния клуб, който стопанисва съотвеният участък от реката, а може и всички видове да са забранени за взимане.Освен риболовен билет, който е 26 паунда ти трябва и клубна карта за всеки различен участък от реката(цената й е 30 паунда), който се стопанисва от различен риболовен клуб.Санкциите почти за всяко нарушение са в размер на 2500 паунда така,че помисли за това преди да правиш нещо.Нарушенията се заснемат директно с камери и оправдания не минават.Билет може да си извадиш от всяка поща,а клубна карта от местния риболовен магазин.
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: за риболов в англия ?

Мнение от gqvolа »

Ето колега тук всичко е описано. http://www.environment-agency.gov.uk/ho ... 31497.aspx Да добавя един коментар не е задължително да членуваш в някой клуб ако ловиш на река има и участъци където са свободни само с билет и държат също много риба. Позаинтересувай се и ще намериш. Надявам се модераторите да не ме изтрият пак :evil:
Аватар
Angel_d4
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 10:30 am
Местоположение: Добрич

Re: за риболов в англия ?

Мнение от Angel_d4 »

Колега аз бях в Шотландия няколко поредни години и ходех за рибка там. Та да ти дам съвет отиваш в най близкия ловно рибарски магазин и питаш там ако е за река,а иначе там където бях аз язовирите бяха платени на този който ходех струваше 15 пандура за 4 часа и можеш да вземеш 2 риби като там се ловеше само пастърва като прът с макара кеп стръв и т.н. ни даваше собственика. има и язовири които са само за fly fishing(мухарки) но аз тъй като си нямах и грам представа от тоя вид риболов ходих на този другия. Там съм практикувал и морски риболов и да ти кажа останах мнооогооо приятно изненадан има лодчици с капитан който можеш да си наемеш тази която ние наехме струваше по 30 пандура на човеи и бяхме 10 човека за 6 часа но хванахме много и разнообразна риба.

П.П при интерес може да изровя някоя снимчица ;)
Изображение
Аватар
deqn@
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 5:46 pm
Местоположение: пловдив

Re: за риболов в англия ?

Мнение от deqn@ »

Благодаря ви
За ходене без билет и дума да не става аз си знам тия тук са си е... ма....та така че ясно.
15.06 е още много далече така че ще мога да поразуча още каква е хавата .
Колега Angel_d4 снимки ако имаш ще е интересно навярно няма да ми интересно само на мен така че качи някоя /ако искаш де :drinkers: /.Преди около 8 години и аз съм бил в Шотландия и съм живял близо пет месеца в едно селце на самия бряг и там се поонагледах как се лови единствено че имаше отлив стотици метри и не знам чесно как ловяха тая риба не се ли плашеше мно мми беше странно.
Аватар
deqn@
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 5:46 pm
Местоположение: пловдив

Re: за риболов в англия ?

Мнение от deqn@ »

[quote="gqvolа"]Ето колега тук всичко е описано. http://www.environment-agency.gov.uk/ho ... 31497.aspx Да добавя един коментар не е задължително да членуваш в някой клуб ако ловиш на река има и участъци където са свободни само с билет и държат също много риба. Позаинтересувай се и ще намериш. Надявам се модераторите да не ме изтрият пак :evil:[/quo
И аз го открих този саит ама за забраните не ми стана ясно от кога са и за къде са .
Мен повече ме вълнуват язовирчета не реки ама и на реката е забавно.
Последния път като съм гледал какво ловят на реката и ми стана мно страно ,това беше през 2006 близо до Ашфорд , хващаха риби на които първо им режеха главите. Бяха тясни дълги и явно имаха бая зъби . И трябва малко да се поразровя да разбера какви риби има в реките и какви методи и захранки използват щото реките не саа ми силната страна
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: за риболов в англия ?

Мнение от G.Petkov »

jorro11 написа:...Рибата не се взима като изключение могат да направят за щука или бяла риба в зависимост от риболовния клуб, който стопанисва съотвеният участък от реката, а може и всички видове да са забранени за взимане....
Адаш,
Обясни по-подробно този елемент на риболова във Великобритания.
Имам две съседчета, които живеят в Лондон, ловят щуки с блесни, но пускат всичките обратно.
Нима всичко се връща, дори и т.н. плевелни риби?
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: за риболов в англия ?

Мнение от jorro11 »

Да всичко се връща обратно.Изключение може да има само ако съответният риболовен клуб, който стопанисва даден участък от реката позволява взимането.На повечето места прибирането на рибата е забранено.За да провериш какво е позволено и какво не е трябва да се обърнеш към риболовния клуб и всичко ще бъде разяснено на място.Законите там се спазват поради една причина ,че кръшкането в страни е сведено почти до 0.

п.п.Там в Кралството такова понятие като "плевелна риба" не съществува за тях всяка риба си е риба.Трудно е да разбереш народ, който уважава в пъти повече видове като лин,платика,шаран и бяла мряна и в същото време се отнася пренебрежително към видове като бяла риба и европейската змиорка.
snake0ne
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:52 pm

Re: за риболов в англия ?

Мнение от snake0ne »

Здравейте
Да изровя аз малко тази забравена тема :) и да актуализираме информацията.
До колкото успях да разбера от останали форуми и мнения, риболова по малки язовирчета е доста обвързан с предварителни членства в местния клуб, разбира се ако те приемат изобщо. Рядко се срещат такива места, където само срещу такса да си половиш (и риболовен билет).
Другото, което забелязвам е, че всички водоеми са малки, за разлика от нашенските язовири. Чак неприемливо малки. Ако двама щекари седнат един срещу друг ще си изкарат очите :D
Споделете някое по приятно място за риболов в югоизтока. Да няма магистрали, алеи, хиляди хора и рибоволците да не са през два метра. Да е с по нормален размер водоема!
Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”